www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w godzinach nocnych (3432 - wyświetleń)
- Autor Ania_K Dodany 2008-09-28 23:23
Jestem osobą niepełnosprawną - stopień umiarkowany. O ile mi wiadomo osoby o takim stopniu niepełnosprawności nie mogą być zatrudnione w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych (Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, rozdział 4 Art. 15.3.). Artykuł 16.2 wymienionej Ustawy informuje, iż Art. 15.3. nie stosuje się, gdy na WNIOSEK OSOBY ZATRUDNIONEJ lekarz wyrazi zgodę na pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych.
Ja zrozumiałam te artykuły następująco: jeżeli chciałabym podjąć pracę w godzinach nocnych to występuję z wnioskiem do lekarza profilaktyka o wyrażenie zgody na taką pracę. Jeżeli się mylę  to bardzo proszę o wyjaśnienie problemu.
Kto występuje z wnioskiem do lekarza przeprowadzającego badania profilaktyczne?
Czy pracodawca ma prawo zmusić mnie do wystosowania takiego wniosku?
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-29 09:42
Tak lekarz medycyny pracy musi wyrazić zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych czy nocnych. Inaczej nie można w takich godzinach pracować.

Teoretycznie pracodawca nie może Cię do tego zmusić, ale sama wiesz że prawo jedno a życie swoje.

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w godzinach nocnych (3432 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill