www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie a dwie prace (3986 - wyświetleń)
- Autor Persefona Dodany 2008-10-03 12:44
Witam

Mam orzeczony stopień umiarkowany na stale (choruję na SM). Pracuję na półtorej etatu. W jednej pracy na pół etatu (3 razy w tygodnu tam jestem: dwa razy po 6h i raz 7h - co daje łącznie 19h - służba zdrowia, tam jest dniówka "normalna" 7h,35min. Jak mam pół etatu skumulowane w 3 dni). W drugiej pracy pracuję jako nauczyciel akademicki - tam mam pensum dydaktyczne 360 godzina na rok akademicki plus normalna, nielimitowana praca w mojej placówce (naukowa etc) - nie da się tego wyliczyć, ale szefowa idzie mi na rękę, choć bywa, że muszę cały dzień pracować.
Czy w związku z orzeczeniem przysługuje mi krótszy czas pracy i dodatkowy urlop mimo tak nietypowych godzin pracy? W tej pracy gdzie pracuję na pół etatu, jak dałam orzeczenie, to powiedzieli, że nic mi nie przysługuje. W drugiej nie dawałam jeszcze (mam orzeczenie od marca). Wiem, że dodatkowy urlop przysługiwał by mi po roku, ale w pracy chyba też mają problem z interpretacją przepisów, bo wszędzie pisze tylko o normalnych 8h etatach.

Pozrawiam, Madzia
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-10-03 12:53
Witaj.
Mając umiarkowany stopień to dla Ciebie pełen etat to 7 godzin i to Ci gwarantuje ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (art. 15, pkt.2)
Teraz kwestia urlopu. Po roku od otrzymania orzeczenia zaliczającego Cię do umiarkowanego stopnia niepeł. przysługuje Ci dodatkowe 10 dni urlopu (art.19).
Jeśli pracujesz powyżej swego wymiaru czasu pracy to powinnaś mieć zgodę lekarza medycyny pracy.

Lektura do podusi (ustawa) tutaj: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1808
Nadrzędny - Autor Persefona Dodany 2008-10-03 13:16
Witaj

Znam tą ustawę. Dzwoniłam też na infolinię PRFON. Ale neistety nie wiedzą jak to jest ja się ma etat nauczyciela akademickiego. Chodzi mi o to czy przysługuje mi na przykład zmniejszenie pensum dydaktycznego z powodu niepełnosprawności, a w tej drugiej choćby odrobinię skrócenie czasu pracy, mimoże to tylko pół etatu, ale może patrząc na to globalnie, troszkę może dałoby się odciążyć tych godzin, bo już nie wyrabiam, a muszę pracować. O ten dodatkowy urlop pójdę się kłócić z ustawą, ale dopiero w marcu ;-).
Narazie w związku z tym nikt mnie do lekarza pracy nie wysyłał. To zakład pracy ma obowiązek wysłać?

Pozdrawiam, Madzia
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-10-03 13:38
Pomyślałam sobie, że może zapytaj w PIP-ie - jak Oni to widzą.
Nadrzędny Autor Persefona Dodany 2008-10-05 10:26
Dzięki za pomysł. Spróbuję zadzwonić do PIPu, czytałam na ich stronie, że mają tam dyżury telefoniczne eksperci.
Nadrzędny Autor Persefona Dodany 2008-10-05 10:27
Dzięki za pomysł. Spróbuję zadzwonić do PIPu, czytałam na ich stronie, że mają tam dyżury telefoniczne eksperci.
Nadrzędny Autor Persefona Dodany 2008-10-05 10:35
Dzięki za podpowiedź. Może rzeczywiście czegoś tam się dowiem ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie a dwie prace (3986 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill