www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / oświadczenie o wysokości dochodów??? (7674 - wyświetleń)
- Autor renka Dodany 2008-10-06 18:47
Bardzo proszę o wyjaśnienie czy w przypadku dochodów uzyskanych w formie ryczałtu ewidencjonowanego należy wykazać przychów?
W przpadku świadczeń rodzinnych, różnego rodzaju stypendiów, wnioskodawca składa oświadczenie, w którym określa wysokość uzyskanego dochodu, z uwagi na fakt że rozliczenie podatkowe zawiera informacje o przychodzie i nie jest to adekwatne do uzyskanych dochodów (wyrok TK). Nie udało mi się dotrzeć do informacji, które wyjaśniałyby jak wykazywać dochody z działalności gospodarczej rozlicznej na podstawie podatku o ryczałcie ewidencjonowanym lub karty podatkowej. Oswiadczenie o dochodach zawiera tylko krótką informację, nawiązującą do podatku dochodowego, czyżby nie uwzględniono innych form opodatkowania?
Bardzo proszę o pilną odpowiedź ponieważ termin skaładania wniosków o dofinansowanie mija 10.10.2008r.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-08 14:23
witam

>dochody z działalności gospodarczej rozlicznej na podstawie podatku o ryczałcie ewidencjonowanym>
>karty podatkowej>


to dwie różne formy opodatkowania , więc według której Ty musisz to wykazać ,pytasz o dwie jednocześnie ?
wszystko uwzględniono , jest powiedziane jak rozliczać i wykazywać dochody , więc pytanie jak prowadzisz działalność i księgowość?
a masz już zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego ?

owszem wiem o co tu chodzi ,ale trudniej na forum to tłumaczyć, abyś to pojęła
Nadrzędny Autor renka Dodany 2008-10-11 21:39
WERBENA dzięki za zainteresowanie, w moim przypadku jest to dochód z działalności gospodarczej rozliczanej w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Udało mi się skontaktować z oddziałem PFRON w Gdańsku i tam dowiedziałam się że składa się oświadczenie o wysokości dochodu, a więc podobnie jak w świadczeniach rodzinnych. Szkoda że nie uwzględniono tych wyjaśnień na oświadczeniu które stanowi załącznik do wniosku byłoby mniej problemów.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-12 08:51
witam
na przyszłość spamiętaj , zasady rozliczania podatków i później wyliczenia jak  z przychodu  policzyć - określić dochód (Twój dochód) - zawarte  są  w  zasadach  podatkowych,
w razie kolejnych spraw szukać trzeba najpierw w tych przepisach.

w razie innych spraw służę pomocą , ale to nie na forum , prywatne sprawy podatkowe.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-12 14:13
Werbena a jak jest ze zwrotem ulgi dla ON ? ( narząd ruchu)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / oświadczenie o wysokości dochodów??? (7674 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill