www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uzasadnienie wniosku (6588 - wyświetleń)
- Autor kutypa Dodany 2008-10-17 12:16
Mój znajomy złozył wniosek o dofinansowanie na komputer w ramach programu "likwidacja barier w komunikowaniu się " . @ dni temu dostał pocztą pismo iz wniosek jest rozpatrywany i proszą go o uzasadnienie do jakich rehabilitacyjnych celów będzie wykorzystywany ten komputer. Trochę mnie przyznam dziwi to pismo bo we wniosku było jasno określone, że w ramach likwidacji barier a nie do celów rehabilitacyjnych. Nadmienię, że jest on osobą w wieku 63 lat i ma umiarkowane problemy z poruszaniem (kończyny dolne). Komputer (sama go namówiłam na złożenie tego wniosku) potrzebny mu maił być do załatwiania spraw urzędowyk, elektronicznej bankowości (opłacanie rachunków), komunikowanie się z rodziną i znajomymi orzaz tzw "trening umysłu". Mam nadzieję, że jego wiek nie dyskryminuje go jako pełnoprawnego obywatele i osoby MCPR przez to go nie zdyskwalifikują.

Bardzo proszę o pomoc w rzeczowym i konkretnym uzasadnieniu wniosku bo od tago (jak się domyślam z pisma) zależy czy dofinansowanie zostanie przyznane czy nie.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-10-17 17:26
Krótka podpowiedź - w żargonie istnieje coś takie jak "rehabilitacja społeczna" - obejmuje nie tyle medyczne poprawianie stanu zdrowia, co umożliwianie osobie niepełnosprawnej funkcjonowania w społeczeństwie (polecam definicję z tego artykułu). Może należałoby właśnie od tej strony podejść do "rehabilitowania się komputerem"?

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uzasadnienie wniosku (6588 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill