www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KOMUNIKACJA MIEJSKA (3324 - wyświetleń)
- Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 18:09
dzien dobry

chcialbym prosic o odpowiedz (w tym wypadku ludzi z rozych miejsc Polski)
w ktorych Polskich miastach istnieje KOMUNIKACJA PRYWATNA, bedaca w rozkladach jazdy komunkacji miejskiej taka jak w lubline, gdzie jest ona na rozkladach na przystankach i trakowana tak ze skoro juz cos jedzie nie jest potrzebny transport miasta. zawsze sie spoznia (po to by zgarnac jak najwiecej pasazerow), przy czy o ile komunkacja miejska calego kraju posiada od calkowitych do czesciowych (zaleznie od grupy  niepelnosprawnosci) znizek na owy transpory tak w komunikcji prywatnej (konkr. w lublinie) znizki z powodow zdrowotnych maja tylko (i wylacznie) Inwalidzi WOJSKOWI. z doswiadczenia wiem ze wielu Polskich metropoliach czegos takiego poprostu nie ma...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-17 19:16
jwaszcz1  w wielu miastach prywatna komunikacja nie ma zadnej zniżki dla ON i w/g mnie jest to ok ponieważ to prywatni przewoźnicy i z własnej a nie przymuszonej woli mogą ale nie muszą nas przewozić na zniżkach.....Kraków zniżek nie ma
Nadrzędny - Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 19:42
jak najbardziej przewozic moze kazdy kto tylko ma zezwolenie na przewozenia osob..., lecz nie o to o mi chodzi a ze ci kryminalisci na rozkladach u nas MPK (miejskie przejsiebiorswo komunikacji) sa normalnie zapisani w ten sposob ze przez ludzie ktorzy szukaj najblizszego przyjzad transportu nie patrzacy na dodatek P znaczacy ze komunkacja prywatna (co znaczy zawsze opozniony) tego nie wiedza..., a niepelnosprawni czyli mi. niedowidzacy moga tego nie zauwazyc sa skazani na placenie kryminalistom za swa niepelnosprawnosc... w warszawie ZTM (zaklad transpotru miejsiego) wszystkie srodki transportu (autobusy, tramwaje, metro) sa darmowe (znizkowe)...
a to o czym ja pisze nie odnosi sie do tzw BUS-ow, ktore sa prywatne, lecz nie sa zapisane do rozkladu jazdy czgos takiego jak PKS
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-10-17 21:32
Panie jwaszcz1... a Pan ma dużo jeszcze takich opisowych problemów...? Chciałby Pan, aby cały świat się do Pana dostosował... a to niby czemu...? "Należy" to się ludziom szacunek i zrozumienie, a ulgi i inne przywileje to coś, z czego społeczeństwa takie jak nasze nie umieją korzystać - więc należałoby się ich jednego dnia pozbyć. Poczekać. A następnie zaproponować nowe - dla bardzo niewielkiej grupy osób, naprawdę tego potrzebujących (z obłędnymi karami za nieprzestrzeganie).

Ale naprawdę, samo miętolenie tematów niczego nie wnosi...
Nadrzędny Autor jwaszcz1 Dodany 2008-10-17 21:41
narazie zus sie dostosuje dzieki odpowiednim i to nie Polskim instytucjom... a co do tego co komu... przeszkadza ze jest jezeli nie dziala przeciw ludziom a z tymi kryminolami sobie poradze...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-18 15:57
jwaszcz1 ciut trudno załapać o co tu panu(i) chodzi. PKS owszem maja zniżki, ale również nie wszystkie. Np. pośpieszne z miejscówkami expressy te często nie maja znizek i ja z tym się godzę bo wszyscy płacą za bilet tyle samo, a nie jeden nic a drugi stówę.... np z ? do Krakowa jadę za pełnoodpłatnościa i nie mam nikomu tego za złe. Trudno byśmy byli noszeni i wożeni bo jesteśmy ON i nam trzeba pomóc. Starsi ludzie sprawni ale już wiekowi też mają prawo tego wymagać ale nie domagają się nachalnie wszystkiego co im się należy... Czasem warto popatrzeć i na innych... czasem warto być troszkę wyrozumiałemu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KOMUNIKACJA MIEJSKA (3324 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill