www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Organizacje planują pikietę w obronie PFRON (4100 - wyświetleń)
- Autor rafallbn1981 Dodany 2008-10-22 15:23
Cytuje dzisiejszą wiadomość:

"Organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnością planują przeprowadzenie manifestacji przeciwko zmianom zasad funkcjonowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pikieta odbędzie 31 października w Warszawie. Osoby z niepełnosprawnością i przedstawiciele wspierających je organizacji  pozarządowych chcą w ten sposób wyrazić swoje zaniepokojenie związane z planami przekazania samorządom znacznej części pieniędzy, którymi dotychczas dysponował PFRON oraz doniesieniami o planowanej likwidacji funduszu.

Organizacje pozarządowe wystosowały w tej sprawie list otwarty do premiera."

Moje pytanie jest skierowane dla niepełnosprawnych. Jak długo będziecie dawać się mamić, że organizacje działają na naszą rzecz??!! One dbają o swoje interesy a nie o nasze, czy one mówią głośnpo o niskich rentach,. o problemie zatrudniania? O rentach nic nie mówią, a o zatrudnianiu ciagle gadaja te same histtorie od kilku lat i nic sie nie zmienilo. A dlaczego - a no bo im na tym nie zalezy, bo z czego beda zyc jesli niepelnosprawni znajda prace? jestesmy im potrzebni by ciagnac kase i to nie wazne skad, wazne aby wyciagnac. Szkoda ze o kase sie potrafia zsolidaryzowac organizacje, zas o walke o asystentow i o renty to cisza i nikt sie nie wychyla, czy to was nie zastanawia?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-10-22 16:17
A czy ja się w końcu konkretnie od Ciebie dowiem, jaką ngo'sy mają wymierną - ile, jak, gdzie - korzyść, do tego niesprawiedliwie i nieuczciwie zdobytą z Twojego powodu albo innych ON????????????????????????????????????? Słucham.

W 70% przypadków problem z pracą, także ON polega głównie na tym, że im się nie chce ruszyć tyłkiem albo głową przynajmniej - aha, i jeszcze z wygodnictwa i roszczeniowości wrodzonej lub wyuczonej. Nie chce im się iść na żadne zajęcia poza domem, wysiliść się na przydatny (w przeciwieństwie do nieprzydatnych) kurs języka czy konkretnego zawodu. Wszyscy chcą być szanowani i rozpieszczani wysokimi zarobkami tylko dlatego, że są mniej sprawni z tego czy innego powodu. A to nie tędy droga do szczęśliwości, niestety. I na pewno nie poczują się tym tekstem urażone osoby naprawdę rozumiejące swoją trudną sytuację i realnie oceniające możliwości.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-10-22 19:41
a to ja ci powiem ze ja skonczylem studia, i podyplomowe zrobilem i co z tego skoro zadna organizacja nie chce mnie busem dowozic odplatnie do pracy i z powrotem do domu i jestem bezrobotnym?! gdy chcialem aby busy miejksie byly tansze to organizacje mnie wysmialy. 
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-10-22 21:24
A gdzie jest odpowiedź na moje pytanie...??????? Nadal czekam.

Ty potrzebujesz konkretnej usługi. Jak znam życie, masz pretensję, ponieważ być może trafiłeś do organizacji, która np. zajmuje się opieką nad dziećmi a Ty zażądałeś, aby Ciebie wozili do pracy. Zrozum, że każda fundacja czy stowarzyszenie działa w jakimś tam, określonym celu a żadna na pewno nie zajmuje się wszystkim ani wszystkimi. Moje stowarzyszenie, chociaż busa mamy, też by nie mogło Tobie pomóc, ponieważ mozemy go używać w celu realizacji codziennych, innych zadań - a nie jest nim dowożenie kogokolwiek do pracy... I co - jesteśmy złodziejami...?

Więc szukaj innych rozwiązań. Każda firma, aby się utrzymać na rynku, musi zarabiać - charytatywnie działają te organizacje, które otrzymają wystarczająco wysokie dotacje, aby oferować uslugi darmowe. A ponieważ praktycznie rzadko się finansuje tego rodzaju usługi lecz dofinansowuje, muszą pobierać także jakąś kasę.

Kombinuj z pracą zdalną - naprawdę teraz jest sporo możliwości. Ale Ty chyba zamierzasz marnować energię na walki z wiatrakami i udowadnianiu całemu światu, że nic się nie uda.

Ja nie skończyłam fakultetów i żyję. To nie ma nic do rzeczy, niestety, jak się okazuje w praktyce. Dobrze, że w siebie zainwestowałeś, ale teraz uruchom inne argumenty, aby ludzi do siebie przekonać.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-10-23 09:31
ok, to znajdz mi teleprace, bo ja szukam i nic nie widze. zgadza sie ze organizacje dzialaja w swoich celach, ale czemu nie umieja gadac jednym glosem aby zostala utworzona instytucja asystentow osobistych? mi chodzi tylko o lepsza kontrole kasy i i o lepsza efektywnos organizacji, bo jak narazie organizacje o klany rodzinne.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-10-29 10:10
szkoda ze organizacje krzycza ze im brakuje kase, a nie krzycza ze maja byc od nowego roku renty kapitalowe ktore beda zalezaly od przepracowanych lat no i dochodow. dlaczegho nie walczycie by tego nie bylo skoro jestescie obroncami niepelnosprawnych - bynajmniej tak wszedzie sie opisujecie. przeciez osoby uposledzone nigdy nie beda pracowac i beda mieli przyznana rente kapitalowa.

organizacje gdzie jestescie?
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-01-26 19:14
no i czemu nie pikietujesz w obronie programu "sprawny dojazd"?? juz niepelnosprawni nie sa potrzebni organizacjom? tylko potrafiliscie krzyczec w obronie partnera bo wam kase zabrali?? a teraz gdy zabrali niepelnosprawnym kase na samochody to cisza jak makiem zasiał.

O TO PRAWDZIWA TWARZ ORGANIZACJI POZARZADOWYCH
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Organizacje planują pikietę w obronie PFRON (4100 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill