www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / TV dla niesłyszących czy niedosłyszących (9255 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2008-10-22 19:34
Piszę kochani tu w kawiarence nie w barierach ponieważ tylko tu prawie wszyscy zaglądają jak się patrzy i wszyscy tu najpierw przychodzą zanim zakręcą na inne tematy.
W tym tygodniu tak sie złożyło, że rząd myśli o prywatyzacji szpitali i całej służby zdrowia. Głosowanie już było właśnie dziś. TV w tym tygodniu rezygnuje z napisów dla niesłyszących czy niedosłyszących bo i po co mają głuchym coś mówić. Filmy owszem są super inne programy też ale tylko telenowele te mało oglądane te co kradną moc czasu na ich oglądanie i ich reklamy mają txt. No cóż pozostaje tylko podziękować CAŁEMU RZĄDOWI ZA UŁATWIANIE NAM ŻYCIA A TVP pr1 za ciekawe obrazki w filmie..... Od jutra postaram się nie płacić abonamentu bo i po co skoro nic nie oglądam...
To wszystko ode mnie........ :-( :-( :-(
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-22 19:37
MIEJMY NADZIEJE ŻE NAPISÓW NIE ZLIKWIDUJĄ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-22 21:00 Zmieniony 2008-10-22 21:03
Basiu już zlikwidowali. Ok ja daję radę ogladać i jakoś słuchać. Ale ci co wogóle nie słyszą? To już tragedia. To był jedyny program który dawał większość programów z txt i jedyny co prawie wszystkie filmy po dzienniku były z napisami.Od wczoraj ani jeden normalny film nie był z napisam. Jutro sprawdzę Telexpress... PO dziękować tylko Rządowi, prywatyzacji i TVPpr1 dla ułatwiania wszystkim życia nie tylko niedosłyszącym czy niesłyszącym ale wszystkim resortom współpracy ze zdrowiem

Acha dla pocieszenia dla miłośników "Klanu" ten serial o ile mi wiadomo (nie oglądam go) leci na TVPpr2ma txt dla wszystkich odcinków. Podobno a (zaznaczam seriali nie ogladam) wszystkie seriale będę z txt. Chyba tylko po to by zwiększyć oglądalność..... no cóż ochłapy też się da jeść......czyż szczerbaty nie miał racji w swoich postach?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 12:51
to może napisz pismo do tvp że jesteś zażenowana ich postępowaniem i opisz sytuacje  wiem że niewiele to da ale jeśli nie będziemy nic robić to  jest jednoznaczne z tym że się na to zgadzamy
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-23 17:13
Witaj Basiu. Nie będę do nich pisać. Szkoda czasu i fatygi. Poprę dalej szczerbatego i rozgoryczenie wrzucę jak gorzką pigułkę do kosza. Dziękuję Ci za zainteresowanie się.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-23 18:26
nie ma to znaczenia ,ale KLAN jest chyba na tvp1,nie2 moze zato dadzatekst na tych super produkcjach typu taniec na lodzie albo na reklamach , przynajmniej cos nieslyszacy beda mogli obejrzec, bo przeciez ,to jest telewizja z misja,tak sie okreslaja sami
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-23 19:38
Malta tak sie składa że to wcale słyszeć nie trzeba.....dźwieki muzyki prawie każdy odbiera gorzej jest ze słowem mówionym......ale o czym tu mówić.... puste słowa.... a tak naprawdę to dlaczego mamy oglądać to co leci "wiecznie" to dobre dla tych co siedzą w domu....Nie obrażaj sie bo nie tyczą te słowa Ciebie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-23 20:30
nie obrazam sie ja to napisalam szyderczo ,widac za slabo skoro nie zauwazylas ,ja nie trace czasu na takie g....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-24 10:03
moje pytanie brzmi czemu piszesz szydercze posty
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 19:46
rób jak chcesz ja bym nie odpuszczała
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-23 19:48
Ja odpuszczę jestem juz zmęczona ciągłą walką......
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 19:50
on szybciej się męczą to fakt ale nasze życie to ciągła walka i życie też masz zamiar zakończyć bo jesteś zmęczona
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2008-10-23 20:15
Witam. No to mamy ELLA ten sam problem. Czeska telewizja w TVP :-). Znam ten ból, ale aby nie bolało śmieję się z tego - dziwny ten kraj , gdzie o obywatelu pamięta się tylko ciut przed wyborami a później... - s. dziadu. Jeśli mogę dać wszystkim głuchym, niedosłyszącym radę w sprawie opłat rtv to informuję, że: Jeśli macie w uchu lepiej słyszącym co najmniej 85 dB ubytku słuchu, jesteście ustawowo zwolnieni z opłat dla < czeskiej tv>. Wystarczy  przedstawić na poczcie zaświadczenie lekarskie mówiące o takim ubytku, legit. os. niep., leg. PZG. I macie tv za darmo a, że darmo to dlatego nie słychać :-). Ja sam WYDARŁEM to z polskiej poczty po roku walki. Miałem wówczas tylko ubytek 90 dB, ale tłumaczono, że to za mało. Dopiero gdy napisałem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i otrzymałem odpowiedź po  pół roku, poszedłem z nią na pocztę i pani z okienka przepraszać zaczęła, że zaszło nieporozumienie - po znajomości chyba dostała pracę a nie według swego wykształcenia i predyspozycji.Tak więc głowy do góry, a tv czeskiej radzę popracować nad tłumaczeniem tekstu dla NAS , bo do chwili obecnej nie jest z tym dobrze, np. w porównaniu z CANAL+. Nawet nie ma co równać !!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-23 19:58
Basiu może masz rację, ale moja walka powoli sie kończy poza mną nikt z niesłyszących nie zabrał głosu, a wiesz dlaczego? Połowa słyszy na aparatach druga połowa też ma inne urządzenia. W obecnych czasach ogromna rzesza niedosłyszących ma szansę wyjścia ze strefy ciszy. Ja już prawie wyszłam... zaczynam sobie nieźle radzić... A ten wątek założyłam nie tylko dla niesłyszących, ale szczególnie dla tych co chcą jak najszybszej prywatyzacji... to są plusy i ogromne minusy. Tu zdradzę ciut tajemnicy swojej. Cały czas leczyłam sie prywatnie chyba tylko po to by zostać kaleką przez błąd w sztuce medycznej...nikt nie został ukarany..nie było winnych. Ktoś tu już pisał o podobnych sprawach tj błędach w sztuce...I o co ja mam walczyć...? 
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-27 15:46
Tylko można współczuć - błędu w sztuce  . To nie przyczyna ,że go popełniono - bo klinika była prywatną kliniką . Pewnie błąd ten również mógłby się przydarzyć i w publicznej służbie zdrowia.  Myślę zaś ,że w prywatnej służbie - aktualnie kumoterstwo ,lizusostwo ,uległość nie popłaca . Więcej liczą się wiedza i jej dobre zastosowanie w praktyce  oraz ciiągłe pogłębianie jej . Żadne powoływanie się na przysięgę Hipokratesa a z roku na rok polepszające się zarobki w służbie zdrowia powinny dopingować do lepszej pracy , bo i pacjenci nie zostawiają złudzeń ,że zostawią błędy leczenia w zapomnieniu . Coraz więcej tych spraw rozstrzygają sądy . Pozdrawiam .

ps. Wreszcie mogę Was poczytać :-) . Miałem dużo kłopotów z kompem ... jakieś wirusy ? A swoją drogą ,czy nasze forum jest pod tym kątem jakoś zabezpieczone ? Jeszcze raz pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-27 18:34
Amalian sprostuję ciut swoją wypowiedź. Leczyłam sie w prywatnym gabinecie ale zabiegi były w państwowym szpitalu ponieważ gabinet miał podpisaną umowę z NFZ. Ów szpital zatrudnia tylko specjalistów z doktoratami...... A to już tylko moja dopowiedź .......doktorzy od siedmiu boleści ze stalowymi plecami
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-27 23:51
To prawda,że wielu tych pozorantów zwanych lekarzami musi być usuniętych ze swojej ciepłej posadki . Myślę,że mają tu wiele do powiedzenia młodsi stażem lekarze,którym stetoskop jest potrzebny do badania pacjenta nie zaś do wyróżnienia się w szpitalnym tłumie . Pewnie to potrwa,ale wierzę,że nieuchronnie nadchodzą złe czasy dla ' przebierańców ' . Czego sobie i wszystkim życzę  . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-28 08:41
Amalian co do młodszych, również różnie to bywa. To nie wiek jest ważny , ale powołanie do zawodu.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-28 12:03
Pewnie masz rację,ale powołaniem nie wyżywisz rodziny . Więc , wraz z zwiększeniem kwoty idącej na potrzeby służby zdrowia powinny iść wymagania . Kontrolowane nie przez brać lekarską lecz przez fundatora  NFZ  . Elementy nie pasujące do tego typu układanki (niereformowalne ) powinny być pomijane w zawieraniu umów na leczenie . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-28 16:01
brawo amalian pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-28 18:41
Witaj amalian.....ja już dawno straciłam wiarę w te białe fartuchy.....wczoraj jak powiedziałam jakich zabiegów brać mi nie wolno to osóbka je wykonująca najspokojniej w świecie się wyparła, że ich nie robiła i tu można by mi wmówić wiele ale skserowałam sobie kartę zabiegów i....... sam wiesz teraz ile mogę ja, a ile oni...... poza kserokopią znów nie mam świadków.... wątpliwa ta poprawa no chyba że na gorsze...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-28 21:10
NIE MYŚ TAK BĘDZIE OK A SKORO CI ZABIEGÓW PEWNYCH BRAĆ NIE WOLNO TO WINA LEKARZA ŻE CI PRZEPISAŁ A ONA TYLKO WYKONUJE ZLECENIA LEKARSKIE TAK JA TO ROZUMUJE
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / TV dla niesłyszących czy niedosłyszących (9255 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill