www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jeszcze raz sąd pracy (3574 - wyświetleń)
- Autor Sebast_ian Dodany 2008-11-01 14:17
Dostałem właśnie wezwanie do sadu na sprawę przeciwko ZUS, która ma się odbyć się za parę dni. Walczę o odebraną mi w czerwcu br. rentę socjalną.
W zawiadomieniu jest z wytłuszczony dopisek: "Stawiennictwo strony na posiedzeniu jest nieobowiązkowe."
Nie korzystam z pomocy prawnika, ale w moim piśmie do sądu wnioskowałem o powołanie biegłych. Z wpisów na tym forum wynika, że najpierw powinienem być zbadany przez biegłych sądowych. Nic takiego nie miało miejsca. Pierwszą reakcja sądu jest powyższe zawiadomienie o terminie rozprawy.

Jeśli ktoś pomoże mi zrozumieć, dlaczego sąd nie powołując biegłych wyznaczył termin rozprawy, to proszę o pomoc. Bo nie rozumiem tej sytuacji.
Nadrzędny Autor Sebast_ian Dodany 2008-11-01 14:19
PS. Proszę o możliwie szybką odpowiedź, bo rozprawa już w najbliższy czwartek.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-11-01 16:54
Niestety, to proste - są mógł ale nie musiał uwzględnić Twojej prośby o powołanie biegłych. Mógł uznać za wystarczające posiadane materiały. Na rozprawie ponownie będziesz mógł uzasadnić swoje zdanie i ewentualnie wnioskować o nowe dowody. Równie dobrze może zapaś wyrok a Ty będziesz musiał (w przypadku nieprzychylnej decyzji) od niego się odwołać.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-11-02 19:39

>>>>Na rozprawie ponownie będziesz mógł uzasadnić swoje zdanie i ewentualnie wnioskować o nowe dowody. Równie dobrze może zapaś wyrok a Ty będziesz musiał (w przypadku nieprzychylnej decyzji) od niego się odwołać. <<


Warto być na rozprawie i osobiście wnioskować o  badanie przez biegłych lekarzy.....  co do procedur ..  Pytać w sądzie dlaczego Wysoki sad  nie przychylił sie do twojej prośby o badanie przez biegłych lekarzy..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-11-02 21:43
Pytać sobie można... Niezawisłość sądu polega na tym, że nie musi się tlumaczyć...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-11-03 13:14

>>Pytać sobie można... Niezawisłość sądu polega na tym, że nie musi się tlumaczyć... <<


Maksyma prawna mówi zanim wydasz werdykt wysłuchaj dwie strony..  Nie spotkałem sie z przypadkiem by na rozprawie odmówiono stronie zabrania głosu...
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2008-11-06 13:23 Zmieniony 2008-11-06 13:42
Maksyma maksymą ale odnoszę wrażenie, że żyjesz w innym świecie.W naszym kraju jest władza ustawodawcza, władza wykonawcza i WŁADZA SĄDOWNICZA. WŁADZA! Ta władza powinna być, powinna być niezależna i "jest niezależna", czyli robi, co chce wedle własnego uznania. W tym miejscu przepraszam uczciwych sędziów, bo z takimi się zetknęłam. Kilka lat temu miałam, kiedy byłam jeszcze sprawna ,sprawę w NSA i byłam zaskoczona, że Sędziowie - muszę o Nich pisać z dużej litery- byli tak doskonale przygotowani do sprawy. Wtedy spotkałam się pierwszy raz z sytuacją, kiedy Sędzia zwrócił uwagę pełnomocnikowi urzędu, że urząd się popisał. Chodziło o to, że dokumenty przedstawione przez urząd były niepełne, czy sfałszowane. Pomagałam także pewnemu człowiekowi w Sądzie pracy. Wcześniej sprawę Tej osoby prowadzili adwokaci i każda sprawa kończyła się niepowodzeniem. Kiedy zapoznałam się z dokumentacją ZUS, z wyrokami i ich uzasadnieniami to się zastanawiałam, czyje interesy reprezentował pełnomocnik i sąd.Sprawa prowadzona była w oparciu o zeznania świadków, w sytuacji, kiedy istniały dokumenty stanowiące o tym,że Temu człowiekowi przysługuje określone świadczenie, tylko zarówno adwokat jak i sąd nie dążyli do wyjaśnienia sprawy. Jednak w sytuacji, kiedy zostały przedstawione stosowne dokumenty Sąd -tym razem z dużej litery- przyznał odwołującemu się przysługujące Mu prawo. Dodam jeszcze jedno: Jeszcze raz przepraszam uczciwych Sędziów, a jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony, to proszę mnie zamknąć - będę miała wtedy większe prawa tzn. prawo do adwokata z urzędu, będę mogła sama wnioskować o udostępnienie akt do celi -czyli większe prawa niż jako osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym wymagająca pomocy innych osób w życiu codziennym i w pełnieniu ról społecznych i może wtedy ktoś mnie wysłucha, w domu. Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jeszcze raz sąd pracy (3574 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill