www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Prowadzenie działalności gospodarczej (8877 - wyświetleń)
- Autor StudentkaPedagogiki Dodany 2008-11-18 08:04
Witam Państwa!
Jestem studentką Pedagogiki pracy socjalnej i resocjalizacyjnej.
Chciałabym napisać referat na temat prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne.
Na pomysł ten wpadłam po wizycie w Urzędzie Pracy w moim mieście- oferty pracy skierowane tam do Państwa nie były inspirujące ani zachęcające, a przecież Państwo tak samo jak osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności mogą kończyć studia wyższe, czy też są bardzo kreatywni, Unia Europejska oferuje dofinansowania, podobno od podatku mogą Państwo odliczyć ulgę rehabilitacyjną itp.

Chciałabym prosić Państwa o umieszczanie w tym wątku swoich doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności- czy otrzymują Państwo wsparcie? Czy spełniają się Państwo w tym co robią? Może w jakiej formie działalność podjęliście, z jakiej branży. Może plusy i minusy wyboru takiej formy zarabiania na życie?

Informacje, które od Państwa otrzymam posłużą mi do napisania pracy zaliczeniowej z przedmiotu "Wprowadzenie do pracy socjalnej". Ewentualnie, jeśli praca zadowoli wykładowcę, ma być umieszczona w kwartalniku nt. aktywizacji zawodowej.

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
karolina
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-18 10:33
ZEBY PROWADZIC DZIALALNOSC TRZEBA MIEC PIENIADZE A JEZELI BYLAS W UP TO WIESZ ZE PIENIADZE DLA ON SA ALE TRZEBA MIEC TRZECH PORECZYCIELI A KTO PORECZY NIEPELNOSPRAWNEMU Z GLODOWA RENTA ZEBY DOSTAC DOFINANSOWANIE Z PFRON . PEFRON ROBI Z LUDZI IDIOTOW DAJAC BEZZWROTNE POZYCZKI A WYMAGA PORECZYCIELI ZAKLADAJAC JUZ NA WSTEPIE ZE KTOS TE PIENIADZE UKRADNIE .CI Z PEFRONU MYSLA ZE JAK ONI KRADNA TO WSZYSCY TAK ROBIA.
Nadrzędny - Autor StudentkaPedagogiki Dodany 2008-11-18 16:47
Szczerbaty, dziękuję za odopwiedź! widzisz sęk w tym, że podeszłam do tego tematu z pozytywnym nastawieniem, a widzę coraz więcej barier i błędne koło. owszem byłam w UP ale pani odpowiedzialna za dofinansowanie słowem się nie zająknęła o trzech poręczycielach. hmm.. nie mam przygotowania w tym temacie, literatury też za wiele nie ma. czarno to widzę.

może ktoś ma lepsze doświadczenia?
Nadrzędny - Autor StudentkaPedagogiki Dodany 2008-11-18 20:50
czekam na Wasze opinie i przemyślenia, bardzo mi to pomoże. czy naprawdę jest tak, ze państwo zupełnie nie pomaga, czy raczej przeszkadza niepełnosprawnym we wszelkiej inicjatywie aktywności?
Nadrzędny - Autor sawicki cisio Dodany 2008-11-30 21:57
Otóż okazuje się w pewnym mieście powiatowym ,że aby rozpocząć dział.gospodarczą trzeba mieć szczęście...
Dlaczego?
Otóż, zależy to od zaradności radnych powiatowych którzy mogą wywalczyć przydział pieniędzy na ten cel do powiatu.
W ubiegłym roku starałem się o dotacje na rozpoczęcie dział. gospodarczej (ponoć trąbili że należy się około 40000)
ale niestety radni pewnego miasta powiatowego bardzo słabiutko walczyli o dotacje, bo przydzielono 'aż'-20000 na dwóch wnioskodawców.
Zniechęcony obrotem sprawy odwróciłem się na pięcie i wyszedłem zrezygnowany z UP.
Czy kraj w którym mieszkam jest krajem obywatelskim?
Czy trzeba mieć szczęście jak to mają ludzie np. w Warszawie, gdzie można dostać takie dotacje?
Nadrzędny - Autor StudentkaPedagogiki Dodany 2008-12-04 20:10
dziękuję za Pański odzew:) otóż niestety mi się wydaje, że to dotyczy całego kraju- to że trzeba mieć szczęście. nie należy jednak rezygnować z pomysłów czy marzeń bo upór działa cuda. nie kwestionuje tego ze inaczej powinna wyglądać pomoc państwa w wyrównywaniu szans, taka smutna prawda. pozdrawiam
Nadrzędny - Autor piekar Dodany 2008-12-11 12:50
witam was serdecznie :-) no to moze ja sie wypowiem bo akurat jestem świerzo w temacie. wiec tak ja skladalem wniosek + biznesplan do PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie) u nas to jest przedstawicielstwo PFRON. Powiem Szczerze że kosztowało mnie to duzo nerwów ale sie udało. dostałem 40 tysiecy na otwarcie dzialalności w moim przypadku jest to adaptacja budynku na apartamenty pod wynajem dla wczasowiczów. wiec u mnie to wyglądało tak: złożyłem wniosek i biznesplan(24str. A4) nastepnie musiałem zarejestrować sie w urzedzie Pracy jako poszukujacy pracy i wziac zaswiadczenie ze nie otrzymalem z innych źródeł dofinansowania. Potem zaswiadczenie z Urzędu skarbowego ze nie prowadze dzialalnosci i umowe dzierżawy budynku lub akt wlasnosci.. Ja np, mialem poreczenie 3 osób ale wiem ze może byc to jakos inaczej zalatwione ale nie wnikałem jak.. wniosek skladalem 21 sierpnia.2008 a umowe podpisalem teraz 1.grudnia.. :| Przed podpisaniem umowy musialem zglosic dzialalnosc (wpis do ewidencji) oraz wyrobic REGON i konto firmowe zalozyc ale to juz jak wiedzialem ze umowa bedzie podpisana.. jak ktoś chce to moge dac namiar na firme ktora sie zajmuje pisaniem biznesplanow.. robia to tak ze musi przejsc :-) Pozdrawiam i 3mam kciuki zeby wam sie udalo
Nadrzędny - Autor magg17 Dodany 2008-12-18 16:56
Cześć, jestem zainteresowana założeniem działalności i tym biznesplanem, co zawsze przechodzi...
Fajnie, że wiedziałeś, co chcesz robić w tej działalności, ja nie mam tego komfortu, ale się przymierzam :-))
pozdrawiam świątecznie
Nadrzędny Autor piekar Dodany 2008-12-19 13:46
Odezwij sie do mnie na gg: 8419324 i  wszystko Ci powiem :-)
Nadrzędny Autor Rabbeat Dodany 2008-12-22 16:20
Dla mnie najwieksza przeszkoda podczas proby zalozenia dzialalnosci gospodarczej okazala sie koniecznosc zawieszenia renty socjalnej co pozbawilo by mnie na pewien czas calkowicie dochodu. Jak sie okazalo dla ZUS nie jest wazne czy firma przynosi dochody czy nie za podstawe do naliczania skladek biora cos kolo 1400zzl i jest to uwazane za moj dochod w zwiazku z czym trace prawo do otrzymywania renty socjalnej, ktora ma smieszny limit do ktorego mozna doroboic na poziomie ponizej najnizszej krajowej cos kolo 900zl.
Nadrzędny - Autor Elaaa Dodany 2008-12-11 14:59
Witam,

ja również piszę prace na temat przedsiębiorczości wśród osób niepełnosprawnych.
Poszukuje osób, które prowadzą działalność gospodarczą od jakiegoś czasu i zechciałby się ze mną skontaktować i odpowiedzieć na kilka prostych pytań... Oczywiście anonimowo.

Będę wdzięczna za wszelkie namiary i odpowiedzi.
pozdrawiam
ela
Nadrzędny Autor czarny58 Dodany 2009-01-04 17:10
Państwo polskie po raz kolejny wyciąga ręce po haracz od tych najbiedniejszych. Po ustawie wprowadzającej obowiązek podwójnego ubezpieczenia zdrowotnego dla tej grupy społeczeństwa, wprowadzono pełną odpłatność składek ZUS. Czy jest to sprawiedliwe i zgodne z Konstytucją RP? Otóż ja jak i wielu innych osób uważa, że NIE!!! Jak wszystkim wiadomo większość rencistów pobiera świadczenia w wysokości 500-550 zł. Chcąc dorobić do głodowych świadczeń setki z nich zdecydowało się na prowadzenie własnej, nisko dochodowej działalności gospodarczej dorabiając w ten sposób ok.300-500 zł miesięcznie. Te właśnie osoby nazywa się hucznie przedsiębiorcami!!! Po co? A no po to, żeby w społeczeństwie polskim wytworzyć opinię, że renciści to wielcy przedsiębiorcy zarabiający krocie i niepłacący pełnej składki ZUS. My wszyscy zainteresowani wiemy, że jest inaczej.Łączny dochód renty i działalności to ok. 1000zł. Od tej właśnie sumy zaczęto pobierać haracz w kwocie pełnej składki ZUS tj. ok.800 zł! Paranoja.Do tego trzeba płacić składkę rentową do nabytej już renty! Zostaje ok. 200 zł na życie , leczenie. opłaty...Zwrot składki to fikcja. Zastanówmy się po co ten obrót gotówki?! Osoba niepełnosprawna nigdy nie dorówna sprawnością i wydajnością osobie zdrowej.Pracujemy tylko wtedy kiedy na to pozwala zdrowie. Do tego renta jest ograniczona limitem przychodu! A dlaczego nie dochodu? To następne oszustwo.Prowadząc usługi kupujemy materiał do wykonania usług za własne pieniądze i później wliczają je do naszego przychodu...Idziemy dalej. Renciści są traktowani są różnie i są dyskryminowani jedni wobec drugich. renciści, którzy prowadzą działalność w spółkach np. komandytowej czy z o.o. czyli ci którzy muszą mieć jakiś majątek nie muszą płacić ZUSu!!! Dyskryminacja? To samo dotyczy rencistów mundurowych.Czy zróżnicowanie naszych żołądków jest zgodne z Konstytucją RP i sprawiedliwe??? zastanówcie się! Nie wiem też czy wiecie, że np. sędziowie sądów, adwokaci itd. nie mają obowiązku płacenia składek ZUS?Z nas ludzi najbiedniejszych najlepiej ściągać haracz bo wiedzą, że nie wyjdziemy na ulicę. Jesteśmy ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi potrzebującymi pomocy. Polityka naszego rządu zmierza do likwidacji tej grupy społeczeństwa. Zamyka się idiotycznymi ustawami drogę do rehabilitacji poprzez pracę. Wstyd, wielki wstyd.
Mam zamiar pozwać tych którzy wprowadzili bzdurną ustawę do Sądu. Od roku szukam sposobu zaskarżenia jej przed Trybunałem Konstytucyjnym. Niestety RPO który jest na usługach rządu milczy a Sąd odrzucił mój wniosek o ustanowienie radcy prawnego z urzędu do sporządzenia wniosku do TK. Powiedzcie co na ten temat myślicie.Tych którzy się ze mną zgadzają proszę o kontakt.

mój mail   czarny58@yahoo.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Prowadzenie działalności gospodarczej (8877 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill