www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RENTA SOCJALNA-bark dokumentow w ZUSie (2917 - wyświetleń)
- Autor groszek1975 Dodany 2008-11-22 12:44
Witam
Spotkala mnie przykra niespodzianka :-( Do 1999 roku rente socjalna wyplacal mi GOPS dokladnie to chyba do wrzesnia. Od pazdzienika podjalem prace wiec napisalem pismo o zawieszniu renty socjalnej. Tak wiec przez 9 lat nie pobieralem renty. Kilka dni temu postanowilem odwiesic rente i tu zaczely sie schody:( Dowiedzialem sie ze GOPS juz nie prowadzi rent socjalnych i ze ZUS przejal renty. Poszedlem do Zusu a tu lipa oni nie maja mnie w dokumetach.....hmm przciez GOPS mial przekazac w 2003 roku wszystkie dokumety osob...
Mam I Gr.  przyznana na stale (jeszcze to orzekala ZUS wojewodzki-jak sie nie myle) Pani w ZUSie powiedzial ze wystarczy dokument o tym ze GOPS placil mi swadczenia rentowne a oni majac te dokumenty(akta) beda kontunuowac i do pazdziernika beda placic mi rente.
Poszedlem do Gminy a tam mi powiedziano ze oni tego nie maja bo to juz uplynelo 5lat (okres trzymania dokumentow)od mojego zawieszenia.... Nie poddawalem sie i mowie ze to nie powinno miec znaczenia skoro w 2003 roku mieli przekazac dokumenty do ZUSu. Pani poinformowala mnie ze poszukaja w archiwum ale tam moze nie byc bo oni nie maja obowiazku trzymac.
!!! Zdenerwowalo mnie to!!!  poczekam do poniedzialku-wtorku bo ma oddzwonic z GOPSu.
Chyba maja balagan bo skoro w 2003 mieli przekazac do ZUSu to chyba wszystkich zarowno tych co wyplacaja jak tych "uspionych"(zawieszonych). A skoro mnie przekazali z aktami do ZUSu to niech mi da pismo ze przekazali moje akta do ZUSu w 2003roku. A propos tych 5lat trzymania dokumentow to chyba nie zmarem wiec na jakiej podstawie nie maja moich akt a jesli zniszczyli to chyba komisyjnie i jest gdzies pisemko ze to i to zostalo zniszczone UFFFF sil bark. Jestem ciekaw jak sie to odbywa chyba jest jakas lista tych przekazanych do ZUSu. A skoro jest to czemu mnie tam nie ma....  9 lat to chyba nie powod aby stawac na nowo na komisje. Owszem ZUS moze mnie zawezwac aby sprawdzic czy "ozdrowialem" ale to juz inna sprawa i sprawa miedzy ZUSem a mna a nie GOPSem. Pani w Gminie chyba nie chce sie szukac akt bo usilnie mi wmawiala ze musze stanac na komisje w ZUSie a sami wiecie jak dlugo sie czeka na decyzje i jak ten proces przebiega :-)

Posze powiedzcie mi czy mam czy nie mam racji jesli tak to w jakis posob sie domagac o swoje dokumeny z Gminy (GOPSu)

Pozdrawim
Daniel 33lat
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-11-22 16:50
Proponuję napisać do GOPS, że prosi Pani o te dokumenty i niech na piśmie Pani to wyjaśnią. Bo na "gębę" będziecie się przepychać. A jak na piśmie dostanie Pani, że dali do ZUS to wtedy proszę napisać do ZUS-u - do cholery jasnej, przecież dokumenty nie wyparowały.

A nie można na podstawie orzeczenia starać się jakby od nowa o rentę socjalną z ZUS? Może to jest wyjście?

Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor groszek1975 Dodany 2008-11-22 17:09
Tak masz racje jesli nie bede mial odpowiedzi w poniedzialek to wysle im pismo dzieki za cenna uwage.
Odnosnie starania sie tak pewnie zrobie jak trzeba bedzie ale od nowa trzeba wypeniac wniosek kolejne "pakierki" od lekarzy osrodkow itp i oczywoscie czekanie na komisje.
Sporo to czasu i czekania a ja moge miec problem bo jestem "wolny" a jak trzeba bedzie wezwac lekarza?? :-( to co bede placil np ja karetke itp chyba ze jest jakies wyjscie w sprawie leczenia bo ja nie wiem.
Jeszcze dodam mam decyzje od GOPSu w starych dokumentach ze mi placili, ale niech te urzedasy wreszcie rusza dupe!!! bo maja "burdel"  :-) a ze mnie potraktowala bardzo "CICHO I DELIKATNIE" to nie mam ochoty byc zbyt dobry dla takiego traktowania.
Moje zachowane decyzje napewno wezme do zusu aby odkrecac sprawe (choc one moga nie wystarczyc) ale skoro musza miec moje akta niech babeczka poszuka i zobaczy jaki ma balagan :-)

Wszelkie wasze sugestie chetnie wyslucham:)

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-11-24 14:49 Zmieniony 2008-11-24 14:57

>>Tak wiec przez 9 lat nie pobieralem renty. Kilka dni temu postanowilem odwiesic rente i tu zaczely sie schody<<<


Ano w między czasie stało sie tak że To ZUS jest płatnikiem renty socjalnej.. I trzeba do ZUS-u oddać papiery, by przywrócili rente podjrzewam że  wezwą na komisję ZUS.. 

>>>Mam I Gr.  przyznana na stale (jeszcze to orzekala ZUS wojewodzki-jak sie nie myle) <<<


Według mojej wiedzy nigdy wojewódzki ZUS  nie rozpatrywał odwołań nawet przed 10 laty..  czyli nie przyznawał..
Kiedyś było w ZUS 3 lekarzy pierwsza komisja  odwołanie druga komisja i sąd pracy..
A nawet pierwsza grupa nie przesądza..  ZUS zawsze moze wezwać na przebadanie  zabrać  grupę lub przyznać na nowo..
Co pozostaje złożyć papiery n do ZUS..
Pytanie istotne praca przez te 9 lat była w zakładach chronionych czy na normalnym rynku pracy..??/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RENTA SOCJALNA-bark dokumentow w ZUSie (2917 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill