www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kto objaśni (5301 - wyświetleń)
- Autor oleksy Dodany 2008-11-26 01:32
Otrzymałem orzeczenie orzecznika o treści
"
Jest Pan niezdolny do pracy.
Jest Pan częściowo niezdolny do pracy do "DATA"
Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy."

Jak to jeść ?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-11-26 10:11
Zapewne wypełniona jest rubryczka "Jest Pan częściowo niezdolny do pracy do "DATA" - tylko w tej pozycji jest data,  wtedy pozostałe nie dotyczą.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-11-26 10:37
Czyli po dawnemu masz III grupę
Nadrzędny Autor oleksy Dodany 2008-11-26 19:08
THX bardzo. Jeżeli do tej pory byłem całkowicie niezdolny do pracy tzn dawna II , to dużo stracę finansowo ???
Macie linka do przepisów czy tabel ??
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-11-27 16:05
witam
tak z tego wynika , że   częściowo niezdolny do pracy - III  grupa.
w pieniądzach jest niewielka różnica , nikt z nas nie poda Ci  tu, jak dokładnie Ty teraz dostaniesz, bo to się wylicza każdemu osobiście , wg kwoty bazowej i według lat .
proszę tu linki do poczytania , coś Ci może pomoże
do poczytania strona ZUS
do poczytania Emerytury i Renty str ZUS
Nadrzędny - Autor oleksy Dodany 2008-11-27 17:43
Dzięki za odpowiedź. Ale ciekawiło mnie jeszcze czy są jakieś przepisy które nakazują orzecznikom
pisać w ten sposób orzeczenia - chodzi o te konkretne zdania, bo przyznam że jak je pierwszy raz przeczytałem to oznaczały one dla mnie to samo co np
-jest pan zielony
-jest pan częściowo zielony do
-nie jest pan całkowicie zielony.          :-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-11-27 21:02
NIE PATRZ NA TO CO PISZA NIEUKI W BIALYCH KITLACH TYLKO PATRZ JAK SIE CZUJESZ.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-11-27 21:36
Oleksy:
Odpowiadając na pytanie czy dużo stracisz finansowo - osobie częściowo niezdolnej do pracy nie przysługuje renta socjalna, zaś renta z tytułu niezdolności do pracy wynosi w takim wypadku 75% tego, co otrzymałbyś jako całkowicie niezdolny do pracy. Więcej tutaj (klik) w podpunkcie "Wysokość renty"
Co do pojęć stosowanych przez orzeczników - tak, taki sposób określania (stopień niezdolności do pracy) wymuszają przepisy. Na dodatek określenia te nie znaczą tego, co się wydaje. :-)
Nadrzędny Autor oleksy Dodany 2008-11-28 08:05
Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi i linki. Teraz wiem co i jak.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kto objaśni (5301 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill