www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PROTEST (3601 - wyświetleń)
- Autor OWSIAN Dodany 2008-12-02 14:37
Gdy obserwuję  wielką i skrzętną  żwawość przyrody, jej nieprzytomnie instynktowną i zapobiegliwą krzątaninę, rośnie mi serce uwijające się po wzruszeniach i gdy tu przystanę, tam przysiądę, by pomedytować krzynę i ujędrnić swoje myśli, zaraz jest mi weselej, i ani się obejrzę, a już mi lżej.  

Ani się obejrzę, a już widzę, że społeczeństwo strajkuje. To i mnie się zebrało na bunt. Z tym, że ja protestuję serio: sprzeciwiam się temu, co jest powszechnie uważane za normalne. A więc: głupocie rozumianej jako mądrość. 

Polityczne elity, polityczne frakcje zajęte opędzaniem się przed kłopotliwymi, dziennikarskimi pytaniami o prawość, uczciwość, o  sumienie, o ideowy program, o to, dlaczego nie potrafimy przestać być szubrawcami, są przyczyną mojej determinacji, mojego zniechęcenia i zniecierpliwienia ... 

Myślę tu o naszym areopagu rządowych mędrców, o wysypisku miernot, o doktorach z  dyplomami nadawanymi ZA NAJMNIEJSZE IQ W KRAJU, ZA WYTRWAŁE NIEUŻYWANIE ROZUMU.

I myślę o lekarzach. Mówię o PRAWDZIWYCH LEKARZACH. Nie o konsyliarzach po podstawówce, po wielu lufach ze znajomości deontologii, o konowałach z wykształceniem makabrycznie żadnym, o kpach z edukacją pochodzącą z dolnej półki, o medykach przyznających sobie wysokie premie za przekroczenie granic przyzwoitości i skretynienia.

A równocześnie myślę o obecnych Konfucjuszach od rozwalania transplantologii, o populistach i demagogach psujących prawo do życia, o fabrykantach medycznych orzeczeń ZUS, o beztroskich miglancach  stawiających precyzyjne diagnozy np. pacjent chory na brzuch, pacjent po lobotomii i amputacji kończyn, czyli - w pełni sprawny inwalida...
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-02 15:18
Owsian-dziękuje.
Dziękuje,ze tak mądrze potrafisz pisać o sprawach tak oczywistych a czesto niezauważanych,pomijanych,spychanych na "te do załatwienia w pózniejszym terminie".Dziękuje za felietonową delikatność,wyrozumiałość i spostrzegawczość-nie ma rzeczy mniej ważnych niż człowiek-każdy(przepraszam za słowo-rzeczy).Czytam Cie nie tylko tu i zawsze mam to samo-wzruszenie.

                                                        Prawie w pełni sprawny inwalida.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-02 16:09
Ja też, Panie "OWSIAN" chciałbym Panu podziękować za te piękne cytaty napisane Pana ręką... Przyznaję że nikt poza Panem nie spostrzega w ten sposób spraw związanych z ludźmi  sprawnych inaczej... Pana spostrzeżenia i pańska zdolność ich opisywania przechodzi najśmielsze oczekiwania, lecz ci co to mają przeczytać, Ci do których Pańskie słowa z taką starannością i z taką artystyczną czułością są adresowane są ślepi i głusi. Albowiem robią wszystko aby tego nie ujrzeć, nie usłyszeć... nie zauważyć. Ci adresaci są ślepi i głusi na krzywdę słabszych... Ci adresaci widzą tylko bogactwo i wszystkie przywileje związane z tym co Oni uważają za dobro i piękno... To także jest choroba, nieuleczalna choroba... Z tą chorą władzą nam "ON" przyszło żyć... Która w nasz nie widzi pożytku, która nas uwięziła we własnych (o ile ktoś z nas ma coś własnego) ścianach, teraz nam jeszcze odbiera możliwość zarabiania na swoje utrzymanie... Do "GODNEGO, WOLNEGO, NORMALNEGO ŻYCIA" bez barier....
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2008-12-04 10:59
Brawo, brawo. Swiat jest taki piękny tylko ludzie są najgorszymi zwierzętami w tym świecie. Teraz opracowuje się ustawę o eutanazji  po to, by zalegalizować to , co już istnieje w Polsce. Jedna z lekarek powiedziała w telewizji, że po co leczyć, kiedy pacjent źle rokuje., czyli wiem już co mnie czeka ale nie tylko mnie. Ustawa, w polskim wydaniu, wiadomo, że chodzi o kasę. Nie dziwi mnie, że młodzi lekarze wyjeżdżają z kraju i przykre to jest, że z Ich wiedzy, umiejętności korzystają i będą korzystać inne kraje. U nas zostaną tylko orzecznicy. W dniu 2 maja br., w dniu Święta Flagi Państwowej, kiedy włączyłam radio usłyszałam -nie wiem co to był za program- wypowiedzi autorytetów: profesor, doktor. Jeden z nich powiedział, że to pokolenie jest na stracenie- nie wiem, o którym pokoleniu się wypowiadał, bo zbyt późno włączyłam odbiornik. Powiem jeszcze tak: kiedy moje dziecko było w ogólniaku, miało tę przyjemność, że j.polskiego uczył wspaniały człowiek. Te Pan Profesor powiedział młodym ludziom: wielu z Was skończy studia ale niewielu będzie inteligentami. Wczoraj w sejmie też była mowa o inteligentach. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-05 22:24
Wszystko co piszesz jest prawdą... Dodam że to co rządzący robią dla "ON" to po prostu cicha eutanazja... Chcą nas głodem i ubóstwem zmusić do, właśnie abyśmy sami o to prosili, o eutanazję... Miałaś bardzo mądrego nauczyciela, gdyż ten nauczyciel powiedział bardzo mądre słowa...

>wielu z Was skończy studia ale niewielu będzie inteligentami>

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PROTEST (3601 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill