www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ciekawe ile w tym prawdy ??????? (3676 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2008-12-08 10:23
http://emerytury.onet.pl/1876363,wiadomosci.html a oto stronka. Tu wkleję tylko to co tłustym drukiem napisali....  
Wiadomości



Dwie podwyżki dla emerytów i rencistów w 2009 roku
(PAP, dd/08.12.2008, godz. 06:12)

W roku 2009 emeryt otrzymujący z ZUS 1500 zł brutto zyska miesięcznie 79 zł netto, zaś emeryt otrzymujący z ZUS 2000 zł brutto wzbogaci się o 106 zł netto miesięcznie - wynika z szacunków "Gazety Prawnej".


  Tylko skąd oni wzięli tak wysokie dochody? A może to znówu tylko średnia krajowa :-( Taki miesięczny dochód netto to nawet mi sie po nocy nie śnił a szkoda. Miałabym większą satysfakcję. Pożyjemy zobaczymy..... A wy co o tym myślicie?
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-08 10:53
A ci co mają po 500 zł nic nie dostaną?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-12-08 11:44
piszą o emeryturach a nie o zasiłkach czy rentach, te niezmiennie od latsą głodowe!!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-12-08 13:20
Jeżeli dobrze zrozumiałam, "sprawcą" podwyżki będzie obniżenie stawki podatkowej. Dotychczas obowiązywały trzy stawki podatkowe: 19%, 30% i 40%. Od 1 stycznia obowiązywać mają dwie stawki: 18% i 32%.
Naturalnie większość rencistów nie osiąga wielkiego dochodu, więc łapie się na pierwszy próg podatkowy. Po staremu było to 19%, a teraz będzie 18%. Czyli każdy odnotuje zysk polegający na tym, że zapłaci o 1% podatku mniej.
Z drugiej jednak strony pewnemu obniżeniu ulegnie tzw. kwota wolna od podatku. Cytując ten artykuł: "Osoba, która otrzymuje najniższą emeryturę, rentę rodzinną czy rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (636,29 zł), otrzyma przelew wyższy o prawie 4 zł".
Warto zaznaczyć, że suma podana w nawiasie jest pewnie brutto.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2008-12-08 14:16
PRAWDA JEST TAKA ŻE KTO MA DUŻE ŚWIADCZENIE BĘDZIE MIAŁ JESZCZE WIĘKSZE A KTO MA MAŁE DOSTANIE TYLE CO  NIC.AŻ SIĘ BOJĘ ,ŻE JAK JA DOCZEKAM EMERYTURY TO KASA JUŻ BĘDZIE PUSTA I BĘDĘ MUSIAŁA PRACOWA DO ŚMIERCI.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-12-08 14:30
Mnie by to nie przeszkadzało ,takie pracowanie do śmierci . Byle by sprawność wróciła . To uzależnienie od innych jest męczące i pewniej bardziej pomaga tym zdrowszym :-(  . Po takiej pomocy nabiera wartości w swoich oczach ,ze jest otwarty na problem niepełnosprawności,ze pomaga . Ja zaś chcę normalności . NIE CHCĘ SIĘ WYRÓŻNIAĆ w tłumie . Nie zawsze mogę uchronić moją prywatność .  Tak bardzo chciałbym być sprawny i pracować . Pewnie miałbym inne problemy ,ale chodziłbym własnymi drogami i sam bym je wybierał . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-12-08 14:19
Wiecie, jak czytam o takich podwyżkach, to już nie wiem czy śmiać się czy płakać. Mam 550 zł renty po 20 latach pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ciekawe ile w tym prawdy ??????? (3676 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill