www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna (2407 - wyświetleń)
- Autor Gosia1980 Dodany 2008-12-12 22:21
Witam serdecznie!Mam 28 lat,jestem osobą niepełnosprawną,II grupa,renta socjalna.Chciałam się zapytać czy jest możliwość dorobienia sobie w domu jako praca chałupnicza?Nie chciałabym jednak stracić renty.Proszę o radę.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-13 12:51
można dorobić do jakiejś kwoty jaka to wysokość zapytaj u siebie w urzędzie skarbowym bo wysokości się zmieniają
życze powodzenia i pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-12-18 08:27
Osoba, która ma ustalone prawo do renty socjalnej może podjąć zatrudnienie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że fakt podjęcia zatrudnienia należy zgłosić w oddziale ZUS, który wypłaca świadczenie.
Jeżeli chodzi o możliwość uzyskania dochodu, to w przypadku renty socjalnej jest to kwota 890,60 zł brutto /przychód stanowiący 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, którego przekroczenie powoduje zawieszenie wypłaty renty socjalnej (kwota obowiązuje od 1 grudnia 2008 do 28 lutego 2009 r.)/. (źródło: www.zus.pl)
Polecam także zapoznanie się z publikacją Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji - Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rentach i emeryturach -  dostępnej pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5081
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta Socjalna (2407 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill