www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontrola pracodawcy przez pfron. Prosze o info. (5605 - wyświetleń)
- Autor dominikb Dodany 2008-12-16 10:15
Czy osoba niepełnosprawna zatrudniona w zakładzie pracy chronionej może uzyskać informację w pfron odnośnie wysokości dofinansowania jakie otrzymał zakład pracy chronionej na jej zatrudnienie?
Słyszałem, że pracownik nie ma żadnych praw w tej kwestii ... jedynie może powiadomić PIP o nieprawidłowościach. PIP następnie uprzedza odpowiednio wcześnie pracodawcę o kontroli.
Czy na prawdę prawo jest całkowicie po stronie pracodawcy?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-12-16 12:29
PIP nie prawa informować pracodawcy, kto złożył skargę - takie jest prawo, ale życie jednak to weryfikuje.
Przy nie części kontrolach PIP informuje pracodawcę, a przy niektórych nie. Najczęściej jeśli jest skarga to PIP nie informuje pracodawców, ale znów: przepisy jedno, a życie drugie.

Nie ma przepisu byś mogła uzyskać informację ile Twój pracodawca wziął dofinansowania na Twoją osobę lecz z drugiej strony ile i na kogo można wsiąść dofinansowanie wynika z przepisów prawa - więc możesz sobie poczytać. http://www.pelnosprawniwpracy.pl/index.php?id=62
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-12-16 14:12
To prawda... ale mój pracodawca twierdzi, że z pfron nie otrzymał pieniędzy na stworzenie stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej. Natomiast kierownik kadr poinformował mnie, ze dofinansowanie było. Jak długo jeszcze niepełnosprawni pracownicy będą okradani? Bo jak inaczej to nazwać?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-12-17 09:01
A co dla Ciebie za różnica czy dostał dofinansowanie do stanowiska pracy czy nie.
Przy dofinansowaniu stanowiska pracy wygląda to najczęściej: zatrudniony jest pan Kowalski, pracodawca dostaje dofinansowanie do stworzenia stanowiska pracy (w mojej okolicy ok 40% - różne tereny, różne dofinansowania) i wtedy pracodawca musi to stanowisko utrzymać przez 3 lata. Jak odejdzie pan Kowalski (lub będzie chorował ponad 3 m-ce) to pracodawca musi zatrudnić kolejną osobę - tak aby przez 3 lata zawsze ktoś był zatrudniony na tym stanowisku.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-12-17 19:41
Przez trzy lata nie można zwolnić osoby na którą dostało się dofinansowanie - inaczej pracodawca musi zwrócić otrzymaną kwotę. W przypadku o którym mówię jest to 50 tys zł.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-12-17 21:56
Łoj, chyba się grubo mylisz - zawsze można pracownika zwolnić. Jedynie, w przypadku dofinansowania stanowiska, na to miejsce należy szybko znaleźć kolejną osobę  - liczy się sztuka (oczywiście, ON).
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-12-18 08:21
Zawsze można pracownika zwolnić, ale na to miejsce pracodawca w ciągu 3 miesięcy musi zatrudnić nową osobę niepełnosprawną.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontrola pracodawcy przez pfron. Prosze o info. (5605 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill