www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Osoby niepełnosprawne prowadzące własną firmę (5895 - wyświetleń)
- Autor Elaaa Dodany 2008-12-17 12:23
Witam,

piszę prace dyplomową na temat przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych.
Poszukuje osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą od jakiegoś czasu i zechciałby się ze mną skontaktować i porozmawiać

Będę wdzięczna za pilną pomoc.
pozdrawiam
ela
Nadrzędny Autor piekar Dodany 2008-12-19 13:49
Ile proponujesz za tak cenne informacje? :D Pozdro
Nadrzędny - Autor czarny58 Dodany 2009-01-04 17:11
Państwo polskie po raz kolejny wyciąga ręce po haracz od tych najbiedniejszych. Po ustawie wprowadzającej obowiązek podwójnego ubezpieczenia zdrowotnego dla tej grupy społeczeństwa, wprowadzono pełną odpłatność składek ZUS. Czy jest to sprawiedliwe i zgodne z Konstytucją RP? Otóż ja jak i wielu innych osób uważa, że NIE!!! Jak wszystkim wiadomo większość rencistów pobiera świadczenia w wysokości 500-550 zł. Chcąc dorobić do głodowych świadczeń setki z nich zdecydowało się na prowadzenie własnej, nisko dochodowej działalności gospodarczej dorabiając w ten sposób ok.300-500 zł miesięcznie. Te właśnie osoby nazywa się hucznie przedsiębiorcami!!! Po co? A no po to, żeby w społeczeństwie polskim wytworzyć opinię, że renciści to wielcy przedsiębiorcy zarabiający krocie i niepłacący pełnej składki ZUS. My wszyscy zainteresowani wiemy, że jest inaczej.Łączny dochód renty i działalności to ok. 1000zł. Od tej właśnie sumy zaczęto pobierać haracz w kwocie pełnej składki ZUS tj. ok.800 zł! Paranoja.Do tego trzeba płacić składkę rentową do nabytej już renty! Zostaje ok. 200 zł na życie , leczenie. opłaty...Zwrot składki to fikcja. Zastanówmy się po co ten obrót gotówki?! Osoba niepełnosprawna nigdy nie dorówna sprawnością i wydajnością osobie zdrowej.Pracujemy tylko wtedy kiedy na to pozwala zdrowie. Do tego renta jest ograniczona limitem przychodu! A dlaczego nie dochodu? To następne oszustwo.Prowadząc usługi kupujemy materiał do wykonania usług za własne pieniądze i później wliczają je do naszego przychodu...Idziemy dalej. Renciści są traktowani są różnie i są dyskryminowani jedni wobec drugich. renciści, którzy prowadzą działalność w spółkach np. komandytowej czy z o.o. czyli ci którzy muszą mieć jakiś majątek nie muszą płacić ZUSu!!! Dyskryminacja? To samo dotyczy rencistów mundurowych.Czy zróżnicowanie naszych żołądków jest zgodne z Konstytucją RP i sprawiedliwe??? zastanówcie się! Nie wiem też czy wiecie, że np. sędziowie sądów, adwokaci itd. nie mają obowiązku płacenia składek ZUS?Z nas ludzi najbiedniejszych najlepiej ściągać haracz bo wiedzą, że nie wyjdziemy na ulicę. Jesteśmy ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi potrzebującymi pomocy. Polityka naszego rządu zmierza do likwidacji tej grupy społeczeństwa. Zamyka się idiotycznymi ustawami drogę do rehabilitacji poprzez pracę. Wstyd, wielki wstyd.
Mam zamiar pozwać tych którzy wprowadzili bzdurną ustawę do Sądu. Od roku szukam sposobu zaskarżenia jej przed Trybunałem Konstytucyjnym. Niestety RPO który jest na usługach rządu milczy a Sąd odrzucił mój wniosek o ustanowienie radcy prawnego z urzędu do sporządzenia wniosku do TK. Powiedzcie co na ten temat myślicie.Tych którzy się ze mną zgadzają proszę o kontakt.

mój mail   czarny58@yahoo.pl
Nadrzędny - Autor adam69 Dodany 2009-01-18 18:27
Mam to szczęście, że od sierpnia prowadzę własną firmę, a mogłem ją założyć dzięki pieniądzom z urzędu pracy.
To jest możliwe.
Wygląda to mniej więcej tak:

1 - każdy, kto chce starać się o fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej musi zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy, jako osoba niepełnosprawna poszukująca pracy

2 - następnie trzeba zgłosić się do wydziału rehabilitacji zawodowej tegoż urzędu (w toruniu ma taką nazwę) i poprosić o wniosek na przyznanie osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej
szczegółowo reguluje to rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z dnia 17 października 2007 roku
(poniżej link do rozporządzenia i wzoru wniosku)

http://www.pup.torun.pl/dokumenty/071221_rozporzadzenie.pdf

do wniosku dołączamy także wstępny biznes-plan (niestety, nie mam linka do wersji pdf, druk otrzymałem w urzędzie)

potem pozostaje nam czekać na wstępne rozpatrzenie wniosku
jaka jest kwota, o którą możemy się ubiegać?
- kilka miesięcy temu było to do 40 tysięcy złotych

aby ją otrzymać potrzebne nam będzie jakieś zabezpieczenie,
zazwyczaj to 3 poręczycieli, którzy muszą zarabiać określoną sumę brutto
(to zależy od ilości środków, o które się ubiegamy)

Po wstępnym rozpatrzeniu wniosku, urząd zaprasza na rozmowę negocjacyjną, w trakcie której omawiany jest bardzo szczegółowo wniosek o przyznanie dotacji i wyszczególnione w nim koszta.

Po takiej rozmowie podpisujemy z urzędem umowę wstępną o przyznanie nam środków finansowych.
W tej umowie określone terminy:
- rozpoczęcia działalności gospodarczej (przykładowo 2 miesiące)
- wydania wszystkich otrzymanych pieniędzy (przykładowo 3 miesiące)

Po podpisaniu tej umowy potrzebne są następnie podpisy poręczycieli:
- urząd daje każdemu z poręczycieli druki, które wypełnia ich zakład pracy (w przypadku osoby zamężnej, potrzeba także podpisu współmałżonka naszego poręczyciela)

Kiedy wszyscy poręczyciele podpiszą umowę, składamy swój podpis i....
możemy udać się do urzędu miejskiego do wydziału rejestracji i zgłosić w nim działalność gospodarczą

z zaświadczeniem z urzędu miejskiego udajemy się do urzędu statystycznego po numer regon, potem robimy pieczątkę i zakładamy konto firmowe
następnie udajemy się do urzędu, gdzie na podany przez nas numer konta urząd przelewa przyznane wcześniej środki

i.... trzeba zacząć pracę

od sierpnia jakoś sobie radzimy (piszę "my" bo pracujemy z żoną)

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor yanusz52 Dodany 2009-01-26 14:07
Witam Adam 69.
Wreszcie ktos kto napisal jasno i przejzyscie. Gdybys tak jeszcze wiedzial jak taka dotacje zalatwia sie w P.F.R.O.N.
Prosze aby wszyscy ktorzy maja doswiadczenia z tym zwiazane podzielili sie z tymi co tez chca otworzyc dzialalnosc.
Zapraszam i pozdrawiam. Janusz. M.
Nadrzędny Autor adam69 Dodany 2009-01-27 14:03
witam,

nie mam żadnego doświadczenia z dotacjami z PFRON-u
Jedyne co mogę poradzić, to wizytę urzędzie pracy w wydziale do spraw niepełnosprawnych (w miejscu swego zamieszkania) i tam poszukiwanie informacji.

pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Osoby niepełnosprawne prowadzące własną firmę (5895 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill