www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Poszukuję chętnych z B-stoku do założenia działalności gosp. (3250 - wyświetleń)
- Autor Basia.K Dodany 2008-12-18 18:34
Mam 34 lata, mieszkam w Białymstoku. Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym. Nie mam pracy i nadziei na nią. Pomyślałam, że może założę działalność, lub ktoś z moich bliskich i mnie zatrudni. Może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji. Może wspólnie coś wymyślimy. Bardzo proszę osoby chętne o kontakt (robert0073@wp.pl). Jeśli się nie uda z działalnością to przynajmniej będziemy mieli więcej znajomych:)
Nadrzędny - Autor piekar Dodany 2008-12-19 13:44
Basiu ja chętnie bym nawiązał współprace ale niestety jestem z okolic Szczytna i sam zalozylem firme dopiero firma raczkuje.. ale kase z PFRON-u wyrwałem
Nadrzędny Autor Basia.K Dodany 2008-12-20 20:52
Szkoda, ze nie miszkamy w tym samym miescie. Zycze Ci jednak powodzenia w realizacji przedsięwzięcia:)
Nadrzędny - Autor czarny58 Dodany 2009-01-04 17:12
Państwo polskie po raz kolejny wyciąga ręce po haracz od tych najbiedniejszych. Po ustawie wprowadzającej obowiązek podwójnego ubezpieczenia zdrowotnego dla tej grupy społeczeństwa, wprowadzono pełną odpłatność składek ZUS. Czy jest to sprawiedliwe i zgodne z Konstytucją RP? Otóż ja jak i wielu innych osób uważa, że NIE!!! Jak wszystkim wiadomo większość rencistów pobiera świadczenia w wysokości 500-550 zł. Chcąc dorobić do głodowych świadczeń setki z nich zdecydowało się na prowadzenie własnej, nisko dochodowej działalności gospodarczej dorabiając w ten sposób ok.300-500 zł miesięcznie. Te właśnie osoby nazywa się hucznie przedsiębiorcami!!! Po co? A no po to, żeby w społeczeństwie polskim wytworzyć opinię, że renciści to wielcy przedsiębiorcy zarabiający krocie i niepłacący pełnej składki ZUS. My wszyscy zainteresowani wiemy, że jest inaczej.Łączny dochód renty i działalności to ok. 1000zł. Od tej właśnie sumy zaczęto pobierać haracz w kwocie pełnej składki ZUS tj. ok.800 zł! Paranoja.Do tego trzeba płacić składkę rentową do nabytej już renty! Zostaje ok. 200 zł na życie , leczenie. opłaty...Zwrot składki to fikcja. Zastanówmy się po co ten obrót gotówki?! Osoba niepełnosprawna nigdy nie dorówna sprawnością i wydajnością osobie zdrowej.Pracujemy tylko wtedy kiedy na to pozwala zdrowie. Do tego renta jest ograniczona limitem przychodu! A dlaczego nie dochodu? To następne oszustwo.Prowadząc usługi kupujemy materiał do wykonania usług za własne pieniądze i później wliczają je do naszego przychodu...Idziemy dalej. Renciści są traktowani są różnie i są dyskryminowani jedni wobec drugich. renciści, którzy prowadzą działalność w spółkach np. komandytowej czy z o.o. czyli ci którzy muszą mieć jakiś majątek nie muszą płacić ZUSu!!! Dyskryminacja? To samo dotyczy rencistów mundurowych.Czy zróżnicowanie naszych żołądków jest zgodne z Konstytucją RP i sprawiedliwe??? zastanówcie się! Nie wiem też czy wiecie, że np. sędziowie sądów, adwokaci itd. nie mają obowiązku płacenia składek ZUS?Z nas ludzi najbiedniejszych najlepiej ściągać haracz bo wiedzą, że nie wyjdziemy na ulicę. Jesteśmy ludźmi chorymi, niepełnosprawnymi potrzebującymi pomocy. Polityka naszego rządu zmierza do likwidacji tej grupy społeczeństwa. Zamyka się idiotycznymi ustawami drogę do rehabilitacji poprzez pracę. Wstyd, wielki wstyd.
Mam zamiar pozwać tych którzy wprowadzili bzdurną ustawę do Sądu. Od roku szukam sposobu zaskarżenia jej przed Trybunałem Konstytucyjnym. Niestety RPO który jest na usługach rządu milczy a Sąd odrzucił mój wniosek o ustanowienie radcy prawnego z urzędu do sporządzenia wniosku do TK. Powiedzcie co na ten temat myślicie.Tych którzy się ze mną zgadzają proszę o kontakt.

mój mail   czarny58@yahoo.pl
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-04 19:04
Czarny ale po co wklejasz we wszystkie wątki ten sam tekst..... nie wystarczy jeden?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Poszukuję chętnych z B-stoku do założenia działalności gosp. (3250 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill