www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariey w komunikowaniu się ! potrzebna pomoc, rada (3728 - wyświetleń)
- Autor neska210 Dodany 2008-12-20 14:26
witam!
Jestem osobą niedowidzącą, proszę poradźcie mi na jakie sprzęty mogę składać wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON. Chciałabym kupić lodówkę, ale nie wiem czy PFRON dofinansowałby mi ją??

będę wdzięczna za odpowiedź
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-12-20 17:50
Nie sądzę... No bo jaki związek z niepełnosprawnością ma lodówka...?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-12-20 18:19
UWAGA: Nie jestem ekspertem, w razie wątpliwości należy się skontaktować z osobą oficjalnie odpowiedzialną (np. urzędnikiem PFRON lub PCPR)

Wniosek można składać na likwidację barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się (ogólna informacja tutaj). Instytucja przyznająca dofinansowanie nie musi kierować się żadnym konkretnym katalogiem. Jeżeli wnioskujący potrafi uzasadnić czemu dany przedmiot jest mu potrzebny do pokonania bariery (np. jako osoba na wózku potrzebuje dostosowanych mebli, matka dziecka z zespołem Downa potrzebuje pomocy edukacyjnych itd.) to są szanse, że dofinansowanie zostanie przyznane.

Ale tak, jak już napisała bluengel - na jakiej podstawie lodówka miałaby być związana z barierami? W przypadku osoby niedowidzącej odpada np. argument o przystosowaniu mebla do wózka. A już zupełnie sobie nie wyobrażam, co lodówka ma wspólnego z barierami w komunikowaniu się... :-)

Więcej na ten temat na forum: o likwidowaniu barier architektonicznych (kliknij) i o likwidowaniu barier technicznych i barier w komunikowaniu się (kliknij)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariey w komunikowaniu się ! potrzebna pomoc, rada (3728 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill