www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa zlecenia, a urząd pracy. (4255 - wyświetleń)
- Autor Jamisty Dodany 2008-12-22 15:29
Witam!
Jako osoba niepełnosprawna (stopień znaczny) jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy jako poszukujący pracy. Od stycznia mam podjąć pracę na podstawie umowy zlecenia, choć pracodawca obiecuje mi, że ok. marca przejdę na umowę o pracę. Czy więc od stycznia muszę się wyrejestrować się z PUP-u, czy dopiero w marcu?
Wiem, że płaca z umowy zlecenie też wpływa na ew. zmniejszenie/zawieszenie renty, prawda?
I jeszcze takie pytanie, być może banalne. Jak rozpoznać jaką się pobiera rentę, czy na socjalnej pisze wyraźnie, że to właśnie socjalna?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-12-22 17:36
UWAGA: Nie jestem pracownikiem Centrum Integracji ani specjalistą, moja odpowiedź może być błędna. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę się skontaktować z osobą oficjalnie kompetentną/poczekać na odpowiedź Centrum.

1. Jeżeli dobrze rozumiem możesz nadal być "poszukującym pracy" pomimo zawarcia umowy zlecenie jeżeli "zgłaszasz zamiar i gotowość podjęcia innej pracy zarobkowej lub zatrudnienia w wyższym wymiarze czasu pracy, albo dodatkowego lub innego zatrudnienia" Kto ma status poszukującego pracy (kliknij).
2. Umowa zlecenie wpływa na zmniejszenie/zawieszenie renty.
3. Rentę socjalną można "poznać" po kilku sprawach m.in po wysokości (ok. 530 brutto) czy np. powodzie przyznania (dotyczy niepełnosprawności stwierdzonej przed 18 rokiem życia lub w trakcie studiów wyższych). Podejrzewam również, że rodzaj przyznanej renty powinieneś mieć wypisany na dokumentach z niż związanych (np. na decyzji o przyznaniu renty) ale tego nie jestem w tej chwili w stanie sprawdzić. Co to jest renta socjalna (kliknij).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa zlecenia, a urząd pracy. (4255 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill