www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kupilibyście marzenia? (8975 - wyświetleń)
- Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-28 15:34
Pewna moja znajoma Paula,ubiera w rymy  swoje spostrzeżenia,swoje myśli i swoje odczucia.Jej marzeniem-cichutko wypowiadanym,aby nie spłoszyć,jest żeby kiedyś ukazał sie Jej tomik wierszy.
Jak myślicie,czy dzisiaj,w dobie kultu pieniądza kogoś zainteresuje poezja?
Pomóżcie jej podjąć trafną decyzje.Czy kupilibyście czyjeś piękne marzenia???
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-12-28 15:44
Bogusia to zależy kto co lubi. Ja uwielbiam powieści. Czy kupiłabym? Tym razem sama nie wiem. Wydać tomik można zawsze trzeba tylko znaleźć wydawcę. Nie odradzam a popieram pomysł
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-12-28 15:48
Bogusiu są jeszcze ludzie, którzy czytają poezję. To czy jej marzenia zainteresują innych zależy ile w nich jest talentu.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-28 17:24
Jest tez tak,że ci którzy kochają poezję-nie mają pieniędzy,
ci co pieniadze mają- wydają je na inne cele,a jeśli na książke-
zwykle znanego autora-z czystego snobizmu.
Trochę to gorzko brzmi,ale tak zaobserwowałam.
Mimo wszystko,warto pisać i szukac wydawcy-a może się uda?
Życzę Pauli powodzenia.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-28 18:14
myślę że warto bo niby dlaczego miałaby ukrywać swój talent ? moim zdaniem talenty trzeba rozwijać
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-12-28 22:21
Jak temat poważniejszy to  namiastka odpowiedzi. Trochę to dziwi, ale widać, że tak być musi. Co poradzić Bogusiu twojej koleżance? Nie wiem czy powinienem zająć stanowisko w tak ważnej kwestii, ale skoro założyłaś ten wątek to należy znaleźć jakieś antydotum, aby WAM pomóc. W zasadzie jeśli Koleżanka do chwili obecnej zwleka z tą decyzją , to może myśli , że jej prace są jeszcze niezbyt dojrzałe do prezentacji publicznej. Ale, ale !!! A może  namówisz JĄ , aby  w Naszym Kąciku napisała kilka wierszy , jeśli nigdzie jeszcze nie publikowała? Myślę, że to dobry pomysł na wyjście z cienia, o ile faktycznie jest Ona nieznana?. Jeśli jednak jest już znana to może obawia się  reakcji środowiska, znajomych - bo co innego pisać pod nickiem, a co innego podpisać się swoją Godnością. Reasumując myślę, że decyzja powinna należeć do Koleżanki. A to , że TY szukasz dla NIEJ pomocy świadczy o bliskiej waszej znajomości. Dobry przykład dajesz. Ja niestety nie mam żadnych pleców w wydawnictwach, a z tego co wiem, to i tam trzeba wszechwładnej protekcji. Nie wystarczy talent. Nie piszę , że wszędzie tak jest bo tego nie sprawdzałem. Życzę Ci Bogusiu  wytrwałości w niesieniu pomocy Koleżance, JEJ samej wiatru w żagiel !!! . Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-29 11:18
Dziękuje Wam za opinie,są bardzo budujące.
Paula to wrażliwiec,umie patrzeć przez pryzmat drugiego człowieka,tylko czasem nie wierzy we własne możliwości.
Obie wiemy,że pisząc kilkanaście lat udało Jej sie "stworzyć"zarówno perełki,jak też diamenty potrzebujące szlifu no i polne kamyki.Ale to chyba nie jest niedojrzałość,bo czyż Matejki każdy obraz nadawał się na wystawę lub kompozytorska nutka zaraz stała się hitem?
Czasem trzeba uwierzyć we własne możliwości.

A może sie mylę???
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-12-29 11:17
BASKA TWOJ TALENT JUZ PRZEKWITL AMEN
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-12-29 12:14
PO CO kupować marzenia ,chyba każdy je ma , może pytanie powinno brzmieć:czy kupilibyście realizację swoich marzeń?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-29 14:07
szcerbaty czyżbyś miał zepsuty rengen w oczach ? a może ty jesteś bratem kaszpirowskiego jak tak  to go pozdrów dawno go w telewizji nie było czyżby woda energetyzowana mu się skończyła czy akumulatorki w  cudnych rękach wysiadły :-)
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-12-29 14:36
Bogusia !!! Czy po to założyłaś ten wątek?
Jakimś dziwnym nawykiem i zarazem niekulturalnym stało się w Naszym gronie sprowadzanie każdego nowego wątku do jednego , a który można by nazwać Śmietnik. Wszędzie nie trzymamy się myśli założycielskiej , a mieszamy wszystko razem - jak młyn. Ktoś nowy jeśli tu zajrzy od razu może stwierdzić, ze brak tu gospodarza - pełna swawola myśli i wzajemna uszczypliwość. Skąd w WAS tyle tego... ?
Optymizmem , choć  lekkim może tylko napawać wątek jeden. Nie podaję jego tytułu, a ten kto się domyśla, niech zachowa to dla siebie.
A może faktycznie założyć ten wątek Śmietnik?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-29 14:40
nIESTETY NIE,NIE PO TO.
Chciałam "usłyszeć"Wasze zdanie na pewien temat,a tu jak często bywa ktoś z buciorami wszedł i ...:-(
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-29 15:30
bogusia zobacz kto zaczął ja odpisuje szczerbatemu bo nie dam sobie żeby ktoś obrzucał mnie bez powodu błotem
a co do wypowiedzi szczerbatego to odmrażają ale wcześniej są zamrożone  a to zabójstwo a kaszpirowski leczy woda i niby wlewa energie
pozdrów brata szczerbaty
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-12-29 17:32
TAK JAK MOWILEM NIE POTRAFISZ MYSLEC
GDYBY BYLY ZAMORDOWANE TO BY Z NICH NIC NIE BYLO
NIGDY NIE SLYSZALAS ZE ROZNE ZWIERZETA JAK NP ZABY POTRAFIA PRZETRWAC ZAMROZONE W LODZIE ZEBY NA NOWO SIE ODRODZIC NA WIOSNE
NAUKOWCY KOZYSTAJA TYLKO Z PODPOWIEDZI NATURY KTORA DAJE ZYCIE AMEN
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-29 17:51
znalazł się myślący tylko że o niedzieli a tu masz w sobote mu łeb ćieli jeju jaka szkoda :-)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-12-29 14:58
JAK ZWYKLE MYLISZ POJECIA
TO NIE KASZPIROWSKI ENERGETYZUJE WODE ON LICZY
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-12-29 17:21
Czy kupiłabym piękne marzenia?....oczywiście,tym bardziej,że wyrażane są przez poezję.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-12-29 18:10
Bogusiu  a  może   TA  TWOJA  KOL.  niech  napoczątek   wysyła  do  czasopism   tam  są  takie  kąciki  poezji  moze  KTOś  własciwy   sie  zainteresuje  i spełnią  sie  marzenia   koleżanki --powodzenia .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-29 18:12
renia masz ciekawy pomysł
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-12-29 18:16
:-)  
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-29 18:28
życze więcej takich pomysłów
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-12-29 19:08
Ja myślę jednak,że Twoja koleżanka Bogusiu powinna śmiało realizować swoje marzenia i próbować szczęścia nie u jednego,ale u kilku wydawców jednocześnie.Przecież to co podoba się jednemu nie musi podobać się drugiemu wydawcy.Mam nadzieję,że jej się uda i tego serdecznie jej życzę.(żeby wygrać trzeba grać i to ostro)Bogusiu wspieraj ją,żeby nie osłabła w postanowieniach.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-30 11:28
Dziękuje w imieniu Pauli,wszystkie Wasze uwagi Jej przekaże i będę truła żeby "pokazała się"światu:)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-30 11:30
w końcu po to ma talent by się nim dzielić
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-30 11:42
:-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-30 11:49
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kupilibyście marzenia? (8975 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill