www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zniżki (pilne bardzo proszę) (2096 - wyświetleń)
- Autor Italiano Dodany 2008-12-30 11:50
Witam
Chciałbym żądać 2 bardzo ważne pytania
1. Czy mógłby ktoś wymienić pełną lista wszystkich instytucji i usług gdzie moge otrzymać zniżkę na legitymacje osoby niepełnosprawnej o st. umiarkowanym
2. A tutaj konkretną sytuacja : należę do grupy młodzieży uczącej sie poniżej 26 roku życia ze st. umiarkowanym. Czy pokazując legitymację osoby niepełnosprawnej moge jeździć za darmo? A jeśli na to czy jest jakąś zniżka?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-12-30 13:26
UWAGA: Nie jestem fachowcem, odpowiedź może zawierać błędy.

Co do pytania 2 - to zależy od decyzji Rady Miasta. Radzę poszukać tędy (kliknij) UWAGA - warto sprawdzić, czy strona internetowa jest aktualna.
Oczywiście jeżeli jesteś studentem, a nie przysługuje Ci w Twoim mieście ulga na przejazdy z tytułu niepełnosprawności, to masz prawo do biletu ulgowego jako student (niezależnie od bycia osobą niepełnosprawną). Nie wiem czy inne osoby uczące się również otrzymują takie ulgi.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-12-30 14:18
Trochę informacji znajduje się w linku:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3544
nie są to pełne informacje bo takie trudno znaleźć – jest to bardzo rozległy temat i zależy często od konkretnej sytuacji osoby niepełnosprawnej. Łatwiej będzie jak opisze Pan swoja sytuacje i wówczas odpowiem na e-mail
warszwa@integracja.org
co do transportu to Boginka odpowiedziała doskonale – ja tylko dodam że prócz ulg w komunikacji miejskiej w pewnych sytuacjach są też ulgi w PKP/PKS o czym warto pamiętać
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zniżki (pilne bardzo proszę) (2096 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill