www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Inny punkt widzenia - Buddyzm (26653 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor zoha90 Dodany 2009-01-10 15:32
Wykład - Buddyzm

http://video.google.com/videoplay?docid=-6366800768231109690&hl=pl

Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.

- Budda -

Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii. Zawierając w sobie zarówno to, co naturalne, jak i to, co duchowe, powinna oprzeć się na poczuciu religijności wyrastającym z doświadczania wszelkich rzeczy naturalnych i duchowych jako pełnej znaczenia jedności. Buddyzm odpowiada takiemu opisowi. (...) Jeżeli istnieje w ogóle religia, która może sprostać wymaganiom współczesnej nauki, to jest nią buddyzm.

Albert Einstein

Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczynę szczęścia.

Oby były wolne od cierpienia i przyczyny cierpienia.

Oby nie były oddzielone od prawdziwego szczęścia - wolności od cierpienia.

Oby spoczywały w wielkiej równości, wolnej od przywiązania i niechęci.

"Istnieje bardzo prosty sposób, by stać się Buddą. Nie czyńcie zła, nie lgnijcie do życia i śmierci, miejcie głębokie współczucie dla wszystkich odczuwających istot, odnoście się z szacunkiem do tych ponad wami i bądźcie uprzejmi dla tych, którzy stoją niżej. Porzućcie nienawiść i pragnienia, zmartwienia i smutek – oto co zwie się Buddą. Nie szukajcie niczego innego."

Eihei Dogen Zenji, Shoi

"Wyobraźmy sobie falę na powierzchni morza. Z jednego punktu widzenie jest samodzielnym zjawiskiem, z początkiem i końcem, narodzeniem i śmiercią. Z innego punktu widzenia fala, będąc tylko stanem wody, nie ma samoistnego bytu. Jest to chwilowy fenomen powstały z wody i wiatru. Każda fala jest połączona z innymi.

Jeśli spojrzycie na życie w ten sposób nic nie ma samoistnego bytu. To właśnie w ten sposób postrzega zjawiska i rzeczy umysł w stanie próżni."

Sogyal Rinpoche

Budda z seksu zrodzony:

http://interia360.pl/artykul/budda-z-seksu-zrodzony,10668

O polskich buddystach:

http://www.tutej.pl/cms.php?i=17527

http://www.multikulti.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=33

Buddyzm a Chrześcijaństwo:

http://www.zen.pl/katowice/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=57

Wprowadzenie do Buddyzmu:

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/list.php?c=intro

Buddyzm w Polsce

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/index.php

_________________
http://buddyzmsw.phorum.pl/
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-10 15:41
ZOHA JESTES KOCIKIEM (ŚJ)
Nadrzędny Autor zoha90 Dodany 2009-01-10 20:12
Nie mam nic wspólnego ze Świadkami, dlaczego taki wniosek?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-10 15:50
WITAJ ZOCHA I TY SZCZERBATY TEŻ :-)))))))))
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-10 21:46
SWIADKOWIE JEHOWY TEZ NA POCZATKU MOWIA O ROZNYCH RELIGIACH ZEBY NA KONIEC POWIEDZIEC ZE ICH ODLAM JEST NAJLEPSZY..
Nadrzędny - Autor zoha90 Dodany 2009-01-11 19:20
Chciałem skupić się na tym wątku tylko na Buddyzmie, i wcale nie twierdze że to "jedyna słuszna wiara" - jest wiele innych również ciekawych, każdy może wybrać co chce.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-01-11 19:45
Nie mam problemu z wiarą czy bez... I nie wiem dlaczego poruszasz ten problem na TYM forum . Jest to forum osób sprawnych inaczej poszukujących ... Przyjęliśmy zasadę nie poruszania tematu wiary w jakikolwiek sposób . Proszę uszanuj ją . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-11 19:51
A KTO NA TA ZASADE WYRAZIL ZGODE. MOW ZA SIEBIE. JEZELI NIE PASUJE TO NIE CZYTAJ .SA TACY KTORZY WIDZA COS WIECEJ OPROCZ SWOJEGO PROBOSZCZA .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-01-11 21:18
Widzę,że jesteś zainteresowany dużo gaworzyć na temat kościoła . Wszystkie zęby już zjadłeś a szkoda ,bo mogłeś sobie zostawić chociaż ten jeden ... 
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-11 21:44
JESTEM ZAINTERESOWANY ROZMOWA ALE NIE Z TOBA MOCHERKU
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-11 21:48
A TY SOBIE ZOSTAWILAS I NAWET WIEM CO SOBIE NA NIM POWIESILAC.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-01-12 11:51

>A KTO NA TA ZASADE WYRAZIL ZGODE. MOW ZA SIEBIE. JEZELI NIE PASUJE TO NIE CZYTAJ .SA TACY KTORZY WIDZA COS WIECEJ OPROCZ SWOJEGO PROBOSZCZA .<


Vice Versa .
Złość na katolików przysłoniła ci rzeczywistość ... i lekarzy  . Oczy zaszłe ci bielmem nienawiści do wszystkiego i wszystkich . Lubisz się droczyć ,ale to nie jest dyskusja . Pewnie nie znasz jej zasad . Szukasz osobę słabszą i zaczynasz pokazywać swoją ' mądrość ' .  Stosuj się do tych zasad jakich wymagasz od innych !
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-12 11:56
brawo amalian oto mi chodziło ale nie umiałam tego odpowiednio napisać dziękuje
Nadrzędny Autor zoha90 Dodany 2009-01-12 16:35
Jeśli ktoś nie chce poruszać tematu religii/filozofii/światopoglądu nie musi, ale wątek jest dla tych którzy chcą.

Wróćmy zatem może do Buddyzmu ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-01-22 22:44
Amalian...
Tak, tu masz rację że złość na katolików i lekarzy i oczy zaszły Szczerbatemu bielmem nienawiści do wszystkiego i wszystkich. przysłoniła rzeczywistość... I że lubi się droczyć... Tu też masz rację, że to nie jest dyskusja, a także szuka osoby słabszej i zaczyna pokazywać swoją "GŁUPIĄ MĄDROŚĆ"...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-22 23:19
BIEDNY DUCHEM I CIALEM CHLOPCZYKU TAK NIEWIELE MASZ Z TEGO ZYCIA ZE NIE DZIWIE CI SIE ZE ZA WSZELKA CENE CHCESZ JESZCZE KOGOS OBRAZIC ZEBY POPRAWIC SOBIE SWOJA SMUTNA WEGETACJE. JUZ WCZESNIEJ CI PISALEM CIESZ SIE ODDECHEM I ZOSTAW SOBIE TE NIEZDROWE WZDYCHANIA NA KONIEC.
TO ZE MNIE OBRAZASZ POZOSTAWIAM OPINI TYCH KTORZY CZYTAJA TWOJE WYPOCINY. USIAC SOBIE PO TURECKU JESLI JESZCZE POTRAFISZ I POSZARP DRUTA PRZED SNEM.
NIECH CI SIE PRZYSNIE JAKO ANIOL PODAJACY CI POMOCNA DLON. DOBRANOC PRZYJEMNIACZKU
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-01-23 00:41
Jeżeli masz coś do Szczerbatego to zwróć się raczej bezpośrednio do Niego a nie szukasz suflera w Amalianie,który zresztą nie zachowuje się inaczej niż ty.pijecie sobie z dzióbków jak dwa wróbelki.A mądrość każdy ma swoją i nazywanie jej głupią jest poprostu co najmniej podłe bo mnie np może się wydawać głupią twoja mądrość życiowa a czy piszę o tym?A może właśnie ze strony katolików i lekarzy spotkało Go coś przykrego i dlatego tak się o nich wypowiada?
Możesz mi nie odpisywać bo nawet nie mam ochoty tego czytać.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-23 17:41
norbi  jesteś wielki
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-12 17:03
NIESTETY ALE ZOCHA MA RACJĘ. TO ONA TEN WĄTEK TU ZAŁOŻYŁA I MA PRAWO PILNOWAĆ PORZĄDKU.
TEMAT JEST O BUDDYZMIE
NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO DYSKUSJI
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-12 17:16
ale też nikt nikomu nie zabrania wypowiedzi buddyzm to  dla mnie sekta
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-12 17:18 Zmieniony 2009-01-12 17:20
ONI SEKTĄ NAZYWAJĄ KATOLICYZM..... TU JEDNAK JEST TEMAT BUDDYZM A NIE SEKTY...... BASIA JAK TY WSZĘDZIE JESTEŚ TAKA TO WSPÓŁCZUJĘ OTOCZENIU.....PRZYKRO MI ALE JESTEM JUŻ ZBYT ZMĘCZONA TYM TARGOWISKIEM O RELIGIĘ....

TO ZOCHY TEMAT WĄTKU PISZ TU NA TEMAT !
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-12 17:20
wyraziłam zdanie o buddyźmie
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-12 17:24
Basiu,daj szansę,a może dzięki buddystom wrócimy do sprawności i zdrowia?
Zocha ,może masz jakąś receptę na realia polskie,bo przecie to nie Tybet,
tam to moze mnisi znalezli by jaki sposob na nasze cierpienia.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-12 19:01
BUDDYZM TO JEDNO Z NAJSTARSZYCH WYZNAN .
JEZELI BY TO BYLA TYLKO NIC NIE ZNACZACA SEKTA TO PEWNIE WASZ KOCHANY PAPIEZ NIE SPOTKALBY SIE Z DALAJ LAMA.
DZIWIE SIE PANI B. ZE PO TYLU WYPOWIEDZIACH NEGATYWNYCH NA STYL W JAKIM PISZE NIE SPALILA SIE ZE WSTYDU I PISZE DALEJ SWOJE MADRE WYWODY.
TRZEBA MIEC TUPET I SAMOKRYTYKE NA NAJWYZSZYM POZIOMIE.
TYLKO ZE W TYM WYPADKU POZIOM KOJARZY SIE Z CZYMS BARDO NISKIM.
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2009-01-13 10:40
Witam szczerbaty. Zgadzam się z Tobą w 100%. Można dyskutować na temat różnych wyznań, bo jest to temat bardzo szeroki i bardzo ciekawy. Można także wypowiadać własne poglądy ale nie oznacza to, że można kogoś obrażać - mam na myśli wyznawców innych wyznań np. wyznawców Buddyzmu. Dziwi mnie, że wypowiedź Pani Barbary Mycko nie została usunięta. Wypowiedź ta świadczy także o tym, że Pani B. nie zna własnej wiary. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-12 19:22
malwa jeżeli masz nadzieję że ci pomog.ą to życze ci by tak było
szczerbaty dla mnie buddyzm to sekta a to że papież spotkał się z dalaj lamą to już  jego sprawa
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-12 19:27
Otatnio dużo było o Buddyzmie w TV tylko nie pamiętam na jakim programie. Obejrzałam program z wielkim zainteresowaniem.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-01-12 20:03
Malwa powiedz jak zamieściłaś awatar z tym kotem?Sorry że zboczyłam z tematu.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-12 21:30
Eliska,odpowiem,ale pewnie mnie objada,że nie ten temat. Trzeba dobrać ze pliku-moje obrazy awatar-jak za duży,to zmniejszyć do wymaganych to rozmiarów -klik i jest,Ja jestem samoukiem,i tak próbowałam aż do skutku,jeszcze nie bardzo sobie radzę,ale probuje,póki mam mozliwość.

A co do Buddyzmu- to wole już tą religię niż okrutny Islam.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-12 21:32
Co mi nie przeszkadza trwać w mojej wierze, a  dla naszego Wielkiego Papieża mam wielkie uznanie za tolerancję i ekumenizm.
Nie przekreślał zadnej innej niż katolcyzm wiary w Boga jedynego.
Nadrzędny - Autor mariette Dodany 2009-01-13 13:03
I z tym twierdzeniem sie zgadzam z Malwa.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 15:20
CO MY MOZEMY WIEDZIEC O PAPIEZU ??? TYLKO TYLE CO POKAZUJA MEDIA A W MEDIACH POKAZUJA TO CO CHCA ZA PIENIADZE
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-01-13 15:39
Zoha-skoro wymyśliłeś ten temat,to mółbyś sie wysilić i napisać coś od siebie,myślisz,że ktoś czytał podane linki?

Buddyzm to religia starsza od naszej.Budda to przewodnik duchowy wskazujący drogę do celu,bez kłamstw,niewyrządzając żadnej krzywdy nikomu.I tu jest podobieństwo do Jezusa.Podobnie zresztą jak prawdy wyznawane-u nas
Dekalog,w buddyzmie Ośmioraka Szlachetna Ścieżka OBEJMUJĄCA:1.należyty pogląd lub wiare,2.myślenie pozbawione nieżyczliwości,3.mowe bez kłamstw,obmowy i plotek,4.postępowanie bez przemocy i zabijania,5.należyte życie,6.dążenie do popierania czynników zbawienia,7.przemyślanie spraw uczuć,ciała8.skupienie sie na medytacji.
Dalajlama to ktoś na wzór naszego Papieża.

TYLE O PODOBIEŃSTWACH.nirwana,reinkarnacja,parinirwana nie znajdują odpowiednika w katolicyzmie,chyba,ze baaaaardzo mocno ich definicje sie naciągnie.

KONIEC TEMATU.
Nadrzędny - Autor zoha90 Dodany 2009-01-13 17:35
Nie wszyscy są tu katolikami, z wierzącego katolika trudno byłoby zrobić buddystę ponieważ tu nie występuje wiara w osobowego boga, bliżej już do agnostycyzmu niż teizmu ;-)
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2009-01-13 18:57
Zocha, a mozna cię spytać,czy ty jesteś niepełnosprawna lub ciężko chora?
Chcesz się dzielić swoim problemami,czy nawracać nas na jedyna słuszną wiarę,
zanim oczy zamkniemy?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-13 19:06
Malwa a ja jednak poprę Zochę. A niby czemu mamy rozmawiać tylko o swoich niedomaganiach? Lubię wiedzieć wszystkiego po troszku nawet o innej wierze. To nie grzech poszerzać swoje horyzonty :-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 19:26
NAJLEPSZYMI PRZEDSTAWICIELAMI WIARY W POLSCE SA POLSCY KSIEZA . DOCENIONO TO WLASNIE W BRUKSELI POKAZANO MAPE POLSKI Z FIGURAMI KLERYKOW TRZYMAJACYCH SYMBOL HOMOSEKSUALISTOW-TECZOWA FLAGE HA HA HA
BEDZIECIE PROTESTOWAC MOHERKI ???????????????????
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-13 19:26
Jak chcę coś wiedzieć,to klikam w google i mam informacje.
Jeśli ktoś wchodzi z taka propozycja,od razu mam wrażenie ,
że chce mnie nawracać.
Nadrzędny - Autor mariette Dodany 2009-01-13 19:55
  Zastanawia mnie dlaczego szczerbaty, sieje zamet,
  jezeli kogos sie nie lubi, to chyba nie powinno sie wysmiewac.
  Co ci zrobili Ci ksieza, ze tak wrogo jestes nastawiony?
  Jest przyslowie "Kto sie smieje pierwszy bedzie sie smial ostatni"
  Zarty zartami,ja tez lubie zarty, ale nie lubie jak jeden drugiego poniza.
  Kim Ty jestes? Opanuj sie.Zle swiadczy o tobie, jak wysmiewasz sie z innych
  Liczy sie czlowiek, obojetnie jakiego jest wyznania,czy koloru skory.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 20:28
MARIETTE NIE SIEJE ZAMENTU TYLKO PRZTACZAM FAKT JAKI MIAL MIEJSCE W BRUKSELI A NIE WZIOL ON SIE Z NICZEGO.
PYTASZ CO MI ZROBILI KSIEZA--- TO SAMO CO TOBIE
TYLKO ZUCILI POLSKE NA KOLANA NO ALE TO PEWNIE DLA CIEBIE MALO WAZNE
TEN SIE SMIEJE KTO SIE SMIEJE OSTATNI TAK TO PRZYSLOWIE BRZMI W TEJ CZESCI POLSKI W KTOREJ MIESZKAM
PRZEINACZYLAS MOJ POST BO TYM RAZEM NIE PISALEM O KOLORZE SKORY ANI O WYZNANIU TYLKO O TYM ZE JUZ W BRUKSELI DOSTRZEGLI TO CZEGO TY NIE CHCESZ WIDZIEC
A JEZELI CHCESZ WIECEJ WIEDZIEC CO KSIEZA ROBIA TO SLEDZ NA BIEZACO WYROKI NIEZAWISLYCH SADOW A NIE ZAMYKAJ SIE W DOMU
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-13 19:59
witaj mariette. To zależy z jakiego punktu widzenia patrzysz na posty szczerbatego....jeśli od strony tylko wiary to masz w pewnym sensie racje jeśli od strony ateisty to nie masz wogóle jej ale jeśli jesteś po środku to patrzysz na te posty z rozbawieniem....Tak naprawdę lubie go czytać i właśnie obieram zawsz punkt środkowy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-13 20:34
Ella tym razem popieram Mariettę (mimo iż szanuję Szczerbatego). Obojętnie z której strony spojrzysz na jego posty dotyczące księży i wiary katolickiej, to są one delikatnie mówiąc niegrzeczne. Nawet  to , że nazywa nas moherami mnie tak nie obraziło jak inne wypowiedzi. Nie będę ich cytowała. I tak jak kiedyś Eluś mówiłaś, że tematy wiary skoro rodzą konflikty na forum , lepiej sobie darować, tak też teraz i ja to popieram, bo i tak mamy tu dosyć konfliktów. A jeżeli nie będziemy poruszali wiary katolickiej , to nie mówmy też o innych wyznaniach.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 20:43
LIDIAN PISZESZ DO ELI ALE TO DOTYCZY MNIE DLATEGO NAPISZE PARE SLOW.
NIE ROZUMIE CO WAS TEN WYRAZ MOHERY TAK DENERWUJE JEST ON SETKI RAZY UZYWANY PRZEZ ROZNE KABARETY I LUDZIE PEKAJA ZE SMIECHU
KABARETY TE WYSTEPUJA ROWNIEZ W TELEWIZJI TZW PUBLICZNEJ CZYLI ZE LUDZIE BARDZIEJ SWIATLI OD NAS DOPUSZCZAJA ZABAWE TAKIMI I INNYMI OKRESLENIAMI A WY PEWNIE JUZ BIEGLYBYSCIE DO SADU ZEBY ZAKAZAC SLOWA MOHERY . DLA MNIE JEST TO SMIESZNE I DZIWNIE BRZMI KIEDY PISZE TO KTOS KTO WYDAJE MI SIE OCZYTANA KOBIETA CHOCBY Z TEGO POWODU ZE ZNA TYLE CYTATOW. NO CHYBA ZE POZA CYTATAMI NIC INNEGO CIE NIE INTERESUJE.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-13 20:51
Może nie zrozumiałeś o kim w kabarecie mówią mohery. A  resztę Twojej wypowiedzi przemilczę.  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-13 20:40
ALEŻ ON PRZYTOCZYŁ TYLKO FAKTY Z BRUKSELI I KTO NIE SŁUCHAŁ CZY NIE CZYTAŁ TEN NIC NIE WIE. POZA TYM NIE WYMIENIAŁ KOLORU SKÓRY.... CZY TO TAKIE TRUDNE TYRZYMAĆ SIĘ WĄTKU..... WSZĘDZIE JEST TARG O CO ? JAK ZWYKLE O WIARĘ... :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-13 20:42
No właśnie. Dlatego popieram inne Twoje wypowiedzi, aby nie mówić na te tematy skoro rodzą tyle konfliktów.  :-))))))))))
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 20:48
MASZ RACJE JEZELI TE TEMATY RODZA KONFLIKTY TO ICH NIE PORUSZAJ ALE TEZ MI NIE ZABRANIAJ BO PISZAC O WYPACZENIACH W KOSCIELE CZUJE SIE JAK W SIODMYM NIEBIE A CHYBA NIE CHCESZ ZEBY BYLO INACZEJ . JA TEZ BYM BARDZO CHCIAL ZEBYS BYLA SZCZESLIWA I WESOLA PRZYTACZAJAC SLOWA LUB ZDANIA INNYCH CZYLI MOWIAC PO POLSKU CYTOWALA .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-13 20:55
Dobrze Szczerbaty, jeżeli wywoływanie burzy czyni Cię szczęśliwym, to nie będę Ci więcej przeszkadzała.
A co do cytatów , to przypominam, że Ty założyłeś ten wątek.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 21:01
ALE MNIE ZAZYLAS ZUPELNIE O TYM ZAOMNIALEM
ZA POZWOLENIE BARDZO DZIEKUJE
POPRE ZA TO TWOJA KANDYDATURE NA MOJA SEKRETARKE W NAJBLIZSZYCH WYBORACH
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 21:02
PO BURZY JEST W POWIETRZU DUZO OZONU I LZEJ SIE ODDYCHA ACHHHHHHHH
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Inny punkt widzenia - Buddyzm (26653 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill