www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ŻYDZI W POLSCE I NA SWIECIE (20245 - wyświetleń)
- Autor szczerbaty Dodany 2009-01-16 15:29
WCZORAJ OGLADALEM W TV FRAGMENT Z WRECZENIA POLSKIEJ RODZINIE MEDALU ZA URATOWANIE ZYDOW W CZASIE WOJNY .
WSZYSTKO SIE DZIALO W POZNANIU I W CZASIE WRECZANIA ODZNACZENIA TRZECH LUDZI ROZWINELO TRANSPARENT POTEPIAJACY MASAKRE CYWILNEJ LUDNOSCI PALESTYNY.
PATRZYLEM I OCZOM NIE WIERZYLEM JAK JAKIS ZYD W MYCCE WYPADL Z TLUMU I ZACZOL OKLADAC PIESCIAMI PROTESTUJACYCH.
CZY TAKIE ZDARZENIE MOGLO BY MIEC MIEJSCE W IZRAELU ??? CO BY SIE STALO GDYBY TO POLAK ZACZOL OKLADAC ZYDOW PIESCIAMI ??                                         PEWNIE ODRAZU BY GO ODSTRZELONO.
PO TYM CO ZYDZI ROBIA Z PALESTYNCZYKAMI DZISIEJSZY ZYD KOJAZY MI SIE JAK UZBROJONY PO ZEBY AGRESOR KTORY ZA WSZELKA CENE CHCE PRZEJASC ZIEMIE PALESTYNCZYKOW .ROBIA TERAZ TO CO NIEMCY ROBILI Z NIMI .
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2009-01-16 17:52
Szczerbaty chyba po raz pierwszy muszę przyznać Ci rację, bo tak jest jak piszesz, zupełnie przypadkowo natrafiłem na zdjęcia zabitych dzieci i dorosłych w palestynie to co zobaczyłem to aż mnie przeraziło,  ale te zdjęcia tak jak się pojawiły tak szybko zostały usunięte z naszej klasy,
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-16 20:08
NIE BOISZ SIE O TYM PISAC ?? BO RESZTA CHYBA TAK BO JAKOS WSZYSTKICH WYMIOTLO.
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2009-01-16 20:43
Ja akurat nastałem po strachach więc się nie boję, ale ja też znikam bo wpadłem tylko na chwilę, bo coś mnie grypa zaatakowała ,wczoraj cały dzień spędziłem w łóżku. pozdrawiam dobranoc wszystkim.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-16 21:06
A JA SIE BOJE BO CALE ZYCIE MNIE STRASZYLI ALE KREW MNIE ZALEWA JAK SLUCHAM CO ROBIA ZYDZI W PALESTYNIE.
ZRESZTA O ZYDACH WIEM NIE TYLKO Z TELEWIZJI. OPOWIADAL MI O NICH OJCIEC I WIEM CZEGO MOZNA SIE PO NICH SPODZIEWAC.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-01-16 21:59
Ano właśnie - a ty Szczerbay i pozostali o podobnych poglądach niby walczycie z dyskryminacją niepełnosprawnych i poniżonych... Ta, walczycie i mnie się właśnie również kojarzycie z tym samym, co wam przychodzi do głowy.
Nie ma prawa mówić o niesprawiedliwości ten, co sam się jej dopuszcza - a wy nienawiścią chcecie zmieniać świat - podobnie jak tamci, w strefie Gazy...? Gratuluję.

Nie doświadczyłeś a wiesz. Przeżycia twoich krewnych są ich a nie twoje. Jeśli masz jakieś IQ i nieco własnej woli potrafisz wyciągać wnioski i budować własny światopogląd. A jeśli nie - piszesz jak piszesz.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-16 22:04
TO CO MAM NIE WIERZYC ZE BYLA BITWA POD GRUNWALDEM ?????????????
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-01-16 23:11
Te,niebieski anioł tu akurat jest mowa o tym co się dzieje we współczesnym świecie,nie ma mowy o niepełnosprawnych tylko o tym co ludzie robią ludziom.I to wcale nie zdrowi niepełnosprawnym!Chyba,że uważasz za sprawiedliwe to,że Żydzi ostrzeliwują Palestyńczyków i mordują niewinnych ludzi:kobiety i dzieci.
Robią dokładnie to samo co Hitler zrobił z nimi w czasie wojny-tylko ciekawe czy podniesie się w świecie taki sam krzyk obrony dla Palestyny a potępienia dla Żydów?!
A przeżycia naszych przodków są niestety nierozerwalnie związane z nami gdybyś tego nie wiedział.Tylko czy niebieskie anioły mają wogóle jakiś przodków?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-17 12:32
Nie chce nikogo atakować. Ten wiersz ma ukazać...

Powiedział Ci ktoś, że Chrystus nie był Synem Boga?

A Ty co na to?
Spuściłeś głowę i milczałeś?

A spróbowałeś powiedzieć
Żydowi, że jest Żydem, antysemito?

Tak antysemito!
Tak Cię Żyd wyzwie!

Doskonała tarcza nieprawdaż?
Chronią się za nią jak bezbronne dzieci.

Wycierpieli swoje, to fakt.
Lecz za uszami swoje tez mają.

Nikt nie jest bez wad
Lecz bronić się w ten sposób? Śmiech!

Żydowi można powiedzieć wszystko
Że idiota, prostak cham.

Ale nigdy nie można mu powiedzieć
Że Żyd...
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2009-01-17 14:12
Ktoś kiedyś powiedział szanujmy tych których zostawiamy w tyle za sobą, bo spadając w dół przyjdzie nam ich spotkać, i to prawda , ale za to co robią teraz żydzi w strefie gazy trudno ich szanować, już nie za tych zabitych wojowników chamasu lecz za te niewinne dzieci które zgineły to koszmar.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 14:34
TO CO ŻYDZI ROBIĄ TERAZ Z PALESTYŃCZYKAMI TO KOSZMAR I TAK BYĆ NIE POWINNO NIGDY I NIGDZIE ALE NIESTETY JEST JAK JEST BO CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA PRZESTAJE BYĆ CZŁOWIEKIEM A DLACZEGO ? TEGO NIKT NIE WIE !MOIM ZDANIEM  KAŻDY POWINIEN MIEĆ SWOJE ZDANIE NA  DANY TEMAT A NIE WYRABIAĆ ZDANIA PO WYPOWIEDZIACH RODZINY
JAK KAŻDY NARÓD TAK I ŻŻĄA PRAWO ŻYĆ W SPOKOJU TO ŻE ONI ATAKUJĄ TO NIE ZNACZY ŻE ATAKUJE CAŁY NARÓD
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-17 18:30
SZCZERBATY I JA NIE BOJĘ SIE PISAĆ. A DODAM ŻE MACIE W RACJĘ WSZYSCY. ICH ZACHOWANIE SIE WOBEC PALESTYŃCZYKÓW JEST SKANDALICZNE I HITLER NICZEGO ICH NIE NAUCZYŁ A SZKODA. MOŻE TERAZ PATRZYLIBY INNYMI OCZAMI NA ŚWIAT. ICH DAWNE CMENTARZE SĄ ZAROŚNIĘTE CHWASTAMI TYLKO BÓJ TOCZĄ O ... MIĘDZY INNYMI TEŻ O OŚWIĘCIM...... I TO JEST CAŁA PRAWDA O NICH SAMYCH
Nadrzędny Autor belmondo Dodany 2009-01-17 21:43
Zainteresowanych tym tematem zapraszam na eseswu.blogspot.com tam bardzo dużo można się dowiedzieć na ten temat. dobranoc.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-01-17 21:57
Napiszę że tu, jak i Szczerbaty, tak Belmondo i Barbara Mycko, Ella macie rację.... Mnie ta wojna pachnie III wojną światową...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-01-17 22:09
Jestem Żydem, ale to co robią w strefie gazy zołnierze Izraelscy przypomina mi najazd Hitlerowców na Polskę, myślę że mnie zrozumiecie, jestem obywatelem Polskim z tą różnicą że chodzę  nie do Kościoła a do Synagogi.
Nadrzędny Autor belmondo Dodany 2009-01-17 22:39
Willi gratulacje, bo trzeba mieć dużo cywilnej odwagi aby się do swojego Żydowskiego pochodzenia przyznać i to na forum gdzie wszyscy żydów krytykują za popełniane zbrodnie w strefie gazy, dla mnie jesteś wielki, pozdrawiam i miłych snów życzę.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-17 22:44
Papież Jan Paweł II tak pięknie o Żydach mówił-"bracia starsi w wierze."
Rozumiałam zawsze Jego intencje; ważny jest człowiek ,jego postawa a nie narodowość,czy wyznanie.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 12:49
MALWA BOJ SIE BOGA CO TY WYPISUJESZ
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2009-01-18 13:10 Zmieniony 2009-01-18 13:19
SZCZERBUŚ,ROZUMIEM W ŚWIETLE OSTATNICH ZDARZEŃ TO DZIWNIE BRZMI,
ALE DLA MNIE NAPRAWDĘ LICZY SIĘ CZŁOWIEK - DOBRY , BEZ UPRZEDZEŃ,
NIEWAŻNE JAKIEJ NARODOWOŚCI,WYZNANIA,ZDROWY CZY CHORY.
A ŚWIAT OSTATNIO OSZALAŁ,LUDZI COŚ OPETAŁO,SAM NALEPIEJ WIESZ
CO MAM NA MYŚLI. NIEWAŻNE CO KTO MA NA GŁOWIE,
TYLKO CO W GŁOWIE,CO W SERCU.
Wszyscy jacyś podejrzliwi, ja w cierpieniu piszę z zyczliwości serca,
to posądzają o jakieś podteksty. Dziwne ,ze piszę to do ciebie-wiem że mnie nie lubisz,
a ja nie mam uprzedzeń innj natury,jak tylko reakcja na agresję,wulgarność,nietolerancję,
osądzanie innych,te ostatnie nagonki dobiły mnie do reszty, ta dziwna atmosferka wokół mnie,
,,,,,,,,było inaczej,,,,,,nie wiem co się stało.
Wszystkim zyczę dobrze, jak najmniej cierpień w kazdym wymiarze.Chyba z tej strony wszyscy mnie poznali.
Więc nie wiem o co chodzi. Teraz na mnie spadło więcej niż mogę podzwignąć.
PROSZĘ,PAMIEJTAJCIE ŻEBY SIĘ JESZCZE NIE DOBIJAĆ.
CZY MAŁO MAMY CIERPIEŃ?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-01-18 19:52
Brawo, brawo, Malwa... Jesteś mądrą i dobrą kobietą....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-01 23:09
Cechy antropologiczne
Z powodu mieszania się Żydów z nie-Żydami, cechy antropologicznie często ulęgają zatarciu, nie można wiec ich uważać za kryterium absolutne i zawsze nieomylne.
1. Wysklepiona górna powierzchnia czaszki (Urban, Oleksy, Borowski, Dziewulski, Nowak-Jezioranski).

2. Jeśli poprowadzić prosta pozioma na wysokości czubka nosa, to u Polaków przecina ona mniej więcej otwór ucha. U Żydów cale ucho znajduje się powyżej tej linii.

3. U Żydów boczne luki czołowe maja większy promień krzywizny, niż u Słowian.

4. Żydzi mają płytsze oczodoły, a brwi nieco wyżej nad oczyma i w kształcie luku.

5. Nos Żyda jest na ogół dłuższy, ma ostrzejszy szpic z profilu, zaś widziany z przodu jest bardziej rozłożysty. Żydówki mają bardzo wąska przegrodę nosowa miedzy oczami.

6. Odcinek miedzy nosem a górną wargą jest znacznie dłuższy, niż u Słowian.

7. Ucho u Żydów w dolnej części nie posiada opuszki, jest jakby po linii prostej wrośnięte w głowę. U góry jest bardziej spiczaste, niż u Słowian. Często uszy u Żydów są jakby zdegenerowane, nieproporcjonalni wielkie i odstające (Urban, Mazowiecki) albo odwrotnie, malutkie i pokręcone.

8. Typowy Żyd idąc po linii prostej kołysze się na boki niczym kaczka (Kwaśniewski, Oleksy).

9. U starszych Żydów ich cechy antropologiczne staja się bardziej wyraziste. Np. satyryk Drozda.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-02-02 14:08
A wiesz co, Szczerbaty - tobie to chyba jednak wypada życzyć, aby ciebie spotkała co najmniej taka sama dyskryminacja bez powodu, jaką fundujesz wszystkim innym.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-02 14:32
A GDZIE TU DYSKRYMINACJA. ZNALAZLEM TO NA OGOLNODOSTEPNEJ STRONIE W INTERNECIE A ZAMIESCIL TE INFORMACJE KTOS KTO WIEDZIAL ZE TO INNYCH ZAINTERESUJE.
JAK NIE WYCHYLASZ NOSA POZA SWOJA PARAFIE I NIE INTERESUJESZ SIE CZYM SIE ROZNIA INNE NARODY SWIATA TO NIE CZYTAJ I NIE WYSILAJ SIE NA KOMENTARZ.
JAK BYM ZNALAZL COS O POLAKACH  TO TEŻ BYM ZAMIESCIL.
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-02-02 14:44
W odpowiedzi dla niebieskiego:ja osobiście nie widziałam w tym tekście nic dyskryminującego.Przecież tak wyglądają tylko nie każdy potrafi ten typ rozpoznać.Poszukałam tego tekstu w internecie i z ciekawością przeczytałam.Zresztą oficjalnie się wymieniało nazwiska w TV i nikt z tych osób nie podnosił za bardzo krzyku,że nie jest....................
A poza tym przecież Szczerbaty nawet tego nie skomentował,więc tak naprawdę nikogo nie dyskryminował.A zresztą wątek ma tytuł ŻYDZI W POLSCE I NA ŚWIECIE więc o co ci chodzi?Chyba,że poczułeś się osobiście dotknięty?Tam właśnie pisało,że żydzi są bardzo wrażliwi........................
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-02 16:06
Szczerbaty...
Bądź człowiekiem a będziesz traktowany jak człowiek... To pisałem o tobie że nadawałbyś za SS - manem.... TU CHYBA MI KAŻDY DA MI RACJĘ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-02-02 16:10
Norbi ja Tobie racji w tej sprawie nie przyznaję !!!!!
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-02 16:15
LUDZIE CZEGO WY ODEMNIE CHCECIE
CZY JUZ NIC NIE MOGE NAPISAC
CZY CHCECIE MNIE WPEDZIC W GLEBOKA DEPRESJE
CZY CHCECIE ZEBYM POPELNIL SAMOBUJA
CHCECIE MNIE MIEC NA SUMIENIU
:-( :-( :-( :-( UUUUUUUUUU
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-02-02 16:47
DO NORBIEGO I INNYCH KRYTYKUJĄCYCH SZCZERBATEGO.....

TAK SAMO JAK ELISKA POSZUKAŁAM TEGO ARTYKUŁU. NIE WIDZĘ NIC ZŁEGO W TYM CO ZACYTOWAŁ SZCZERBATY. A TAK NAPRAWDĘ TO SZCZERBATY MA RACJĘ.
CZEGO OD NIEGO CHCECIE? BY JECZAŁ I NARZEKAŁ JAK WY? O BRAK PODJAZDÓW I INNYCH BARIER?
ON MA RACJĘ ODCZEPCIE SIĘ OD NIEGO! :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-02 19:13
Im więcej będziemy krzyczeć w sprawie barier tym mniej ich będzie, to nie narzekanie a krzyk o swoje prawa.... A co do tego tematu o żydach, to dawno powinny być zamknięty..... Bo to  jest paranoja i wyśmiewanie się z naszych starszych braci...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-02 20:57
DOBRZE ZE JESTES TAKI A NIE INNY I NIE MASZ WLADZY BO BYS WSZYSTKIM USTA POZAMYKAL
SA LUDZIE CO NIE LUBIA GRAJKOW A CIEBIE TOLERUJA A TOBIE SIE WYDAJE ZE CZYMS SIE WYROZNIASZ
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-03 17:08
Tak, ja bym porządek wprowadził z podjazdami i udogodnieniami dla "ON". A  ty powybijałbyś Żydów a potem dałbyś się za kościół, Hitler i Stalin tak samo robili.. Tak marnie skończyli, ponieważ bez Boga ani do proga. A co do tego że jestem muzykiem, to jest zawód w którym zarabia się pieniądze tak jak w każdym innym zawodzie, tylko że ja mam perspektywy a ty nie bo mój zawód nie ma nic wspólnego z bezrobociem,jestem zawsze czynny w moim zawodzie jako muzyk... Gram też na imprezach charytatywnych i zarabiam na pomoc "ON". Walczę dobro dla nasz... A ty tylko umiesz głupie przygadywać poza tym nic więcej...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-03 17:52 Zmieniony 2009-02-03 17:58
ALE SIE CHLOPCZYK ROZPISAL .ZNAM WIEKSZYCH GRAJKOW OD CIEBIE KTORZY TEZ GRAJA DLA ON I NIE WCHODZA NA FORA ZEBY O TYM KRZYCZEC
MOZE SIE UJAWNISZ I WTEDY BEDZIE MOZLIWOSC ZWERYFIKOWANIA TEGO CO MOWISZ
JAKOS NIGDY I NIGDZIE NIE WIDZIALEM KONCERTU NIEPELNOSPRAWNEGO GRAJKA
A CO DO POMOCY ON ..JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O KASE
NIE SZKODZIC ..TRZYMAJ SIE TEJ ZASADY
MOZE TO NIE JA GLUPIO GADAM TYLKO TY GLUPIO GRASZ I CHCESZ TYM GRANIEM ZAGLUSZYC INNYCH
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-03 18:39 Zmieniony 2009-02-03 18:51
Wejdź na moją STRONKĘ poczytaj, tam mam wszystko o mnie, ja nic nie ukrywam... W mojej miejscowości jestem znany i szanowany, mam swoją renomę, ciężką pracą zapracowaną i ty mi jej choćbyś wyżej skakał od Małysza nie odbierzesz...
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2009-02-03 20:12
:-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-03 20:41
JA MALYSZA NIE LUBIE
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-02-08 22:54
Ten wątek powinien być skasowany, bo my Żydzi nie obrażamy katolików!!! A ciebie, Szczerbaty do sądu podać za obrazę moralną!!!!
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-08 23:08
OPISZ CECHY ANTROPOLOGICZNE POLAKOW
CHETNIE POCZYTAM
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-02-08 23:34
DO WILLEGO:Człowieku nie wiem jaki sąd przyjął by od ciebie tyle pozwów?Bo jeżeli chcesz pozwać Szczerbatego to musiałbyś pozwać 3/4 gazet,kabaretów,stron internetowych z dowcipami o żydach,polityków itd itd.Życia by ci nie wystarczyło na włóczenie się po sądach.Zresztą podobno żyjemy w wolnym kraju i każdemu wolno wypowiadać się na każdy temat a to co skopiował Szczerbaty było na normalnej stronie internetowej.Nikt nikogo nie może zmusić żeby pałał sympatią do każdej nacji a On to robi otwarcie i nie owija w bawełne.
SZCZERBATY JAKOŚ CIĘ NIE CHCIAŁ POZWAĆ DO SĄDU JAK GO PORÓWNAŁEŚ DO SSMANA.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-02-08 23:03
Norbi to jest facet, z którym można podyskutować na prawie wszystkie tematy, a ty Szczerbaty wszystko robisz dla jaj a to ci najbardziej szkodzi i sam stajesz się szkodliwy dla innych.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-02-02 17:03
DO NORBIEGO:Człowieku czy ty wiesz co piszesz?Paranoja!!!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-02-03 17:41
Norbi nie można powoływać się na Pana Boga i krzywdzić słowem wszystkich wokół. Zastanów się nad sobą.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-02-03 17:53
DOBRZE ZE POTRAFI TYLKO GLOSEM
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-03 18:54
Gdzie ja się powołuję na Boga???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-02-03 19:13
Chyba 5 postów wyżej, jeśli dobrze policzyłam. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-03 19:24
Poczytaj go dobrze tzn. ze zrozumieniem...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-02-03 19:28
Norbi  a Ty rozumiesz co czytasz? A przede wszystkim rozumiesz co piszesz? Odnoszę wrażenie, że nie zawsze.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-03 20:00
Ja rozumiem,  ale czy Ty rozumiesz to, to jest już wielkie pytanie...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ŻYDZI W POLSCE I NA SWIECIE (20245 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill