www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta po 25 roku (1747 - wyświetleń)
- Autor shao Dodany 2009-01-23 12:33 Zmieniony 2009-01-23 12:36
Witam!
Nie jestem do konca przekonany co do mojej sytlacji z renta rodzinna, ktora otrzymywalem po ojcu. Mianowicie ukonczylem w lutym tamtego roku 25 lat i bylem wtedy na ostatnim roku studiow, pozaliczalem wszystkie przedmioty i planowalem obrone na grudzien, ale ze napotkalem problemy z praca dyrektor postanowil ze skieruje mnie na powtarzanie ostatniego semestru. No i dostalem odpowiedz od ZUS ze wstrzymali mi rente bo jak konczylem 25 lat bylem na przedostatnim roku studiow no, ale czy to byl ostatni czy przedostatni to nie wiem jak to interpretowac bo wkoncu nie wiedzialem ze bede powtarzal. A druga sprawa to, jezeli dyrektor skierowal mnie na powtarzanie semstru ostatniego dopiero w grudniu a rente ostrzymywalem standardowo do wrzesnia to nie powinna ona byc wyplacona do grudnia no chyba ze odpowiedz na pierwsze pytanie bylaby pozytywna. Nie jestem znawca prawa i ciezko mi interpretowac przepisy dlatego prosze kogos o pomoc w odpowiedzi na moje pytania.  Z gory dziekuje
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2009-01-30 18:26
witam , kolego , musisz do tego podejść dwustronnie , to , że Ty np: nie udało Ci się w terminie zaliczyć - skończyć studiów- nie musisz obchodzić instytucji ZUS , bo na dobrą sprawę takich osób jest sporo, którym się nie udaje, ale tu bądźmy szczerzy , niektórym nie udaje się bo się nie przyłożyli do nauki , i wówczas , ciagną tok nauczania na uczelni jeszcze ileś , rok - dwa - trzy,  dla Ciebie to mniejszy ból o tyle, abyś jednak skończył uczelnię , ale Zus w nieskończoność czekać nie może i tyle czasu warunkowo nawet wypłacać  Ci świadczenia renty rodzinnej .
Napisałeś - grudniu - wrześniu - a jak jest twoja data urodzenia -  bliska ukończenia lat wymaganych przez ZUS  ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta po 25 roku (1747 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill