www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problemy z rentą wyrównawczą z PZU (3189 - wyświetleń)
Autor ADAM72 Dodany 2009-01-29 22:38
Witam
   W 1998 miałem wypadek samochodowy. Jestem ofiarą lekkomyślności kierowcy, który jechał z nadmierną prędkością.
Od tego czasu pobieram rentę z ZUSu.

     Od 2000 roku, otrzymywałem wyrównanie renty z PZU, do utraconych zarobków w macierzystym zakładzie. Ponieważ zakład ten uległ likwidacji w 2001r, przedstawiłem wymagane zaświadczenie oraz późniejsze aktualizacje zarobków z zakładu z tej samej branży. Od ubiegłego roku, moja renta wyliczana jest w innej siedzibie PZU. I zaczęły się problemy.

Mianowicie, podważono moje zaświadczenie o aktualizacji zarobków. Do zakładu, który wystawiał mi zaświadczenie o zarobkach skierowano pismo , w który zapytano o zatrudnienie w ostatnim dziesięcioleciu. ponieważ zakład w tym czasie nie zatrudniał nowych osób, PZu stwierdziło, że z tego powodu nie moze wziąć pod uwagę aktualnego zaświadczenia. I nadal wypłaca mi wyrównanie do zarobków przedstawinych z tego samego zakładu, ale z przed kilku lat. ( dodam, że zarobki w tym czasie uległy znacznej podwyższce, zaś moje wyrównaie jest śmiesznie niskie na dzisiejsze czasy). PZu twierdzi również, że powinno mi zabrać 1/3 renty ponieważ moja niezdolnośc jest częściowa. ( dodam, ze przed wypadkiem pracowałem na stanowisku osoby fizycznej i ze względu na stan zdrowia mam zakaz takiej pracy)

   CZy PZu ma prawo do takiego działania? Skoro do tej pory PZu, rozpatrujące sprawę nie kwestionowało moich zaświadczeń, a z chwilą zmiany PZu z okręgu na PZu wojewódzkie pojawiły się problemy nie do przebrnięcia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problemy z rentą wyrównawczą z PZU (3189 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill