www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / zwolnienie L4 ,dzieci niepełnosprawne (4200 - wyświetleń)
- Autor wioletasolska Dodany 2009-02-01 12:16
Może ktoś mi udzieli odpowiedzi .Jestem mamą chorego dziecka na chorobę perthesa jest to martwica kosci udowej.Byłam na zwolnieniu na siebie  L4 od lipca 2008r do 13 stycznia 2009r(nie było 182 dni) i na drugi dzień wzięłam zwolnienie na synka 30dni,czy moge znowu zacząć brac na siebie zwolnienie L4 zaraz po 30 dniach na dziecko.Okazało sie że do pracy nie mam po co wracac bo czeka na mnie zwolnienie z pracy.mam umowe do 31grudnia 2009r .Prosze o radę może ktoś zna sie, co mam robić?Synek jest chory już od wrzesnia 2007r,ma indywidualne nauczanie w domu,ma też grupe 05R może rodzicą dzieci niepełnosprawnych należy sie jakiś urlop.Mama Krystianka
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-02-08 17:53
Teoretycznie możesz tak kombinować.

Możesz sama chorować 182 dni, ale żeby od nowa zacząć liczenie tych 182 dni musi być przerwa miedzy zwolnieniami powyżej 60 dni. Na syna możesz wsiąść tylko zwolnienie na 60 dni w roku.  Faktycznie rozwiązaniem jest chorować np. 180 dni, na syna wsiąść 60 dni i znów chorować.
Pamiętaj, że ZUS może zwolnienie skontrolować i to jest Twoje ryzyko, bo mogą zakwestionować i kazać Ci zwracać.

Może pomyśl, żeby przejść na urlop wychowawczy lub świadczenie pielęgnacyjne (jest kryterium dochodowe!!!) - mniejsze pieniążki, ale spokojnie będziesz spać.

Powodzenia, bo wiem że Ci trudno.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / zwolnienie L4 ,dzieci niepełnosprawne (4200 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill