www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / niepełnosprawność umiarkowana pracownika oświaty... (3751 - wyświetleń)
- Autor niebieskimisio Dodany 2009-02-02 17:51
witam
mam pytanie związane z uzyskanym niedawno przeze mnie stopnia niepełnosprawności umiarkowanej 04-O (wzrok-niedowidzenie na jedno oko)
jestem pedagogiem szkolnym, czy w szkole, w której pracuję będę mogła skorzystać z jakichś przywilejów, czy wręcz przeciwnie zostane "czegoś" pozbawiona ??
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-02-08 17:44
Z tego co wiem to w szkołach zatrudnienie jest na podstawie karty nauczyciela - więc są trochę inne przepisy.
Teoretycznie zyskujesz chociażby dodatkowe 10 dni urlopu, krótszy czas pracy (z 40 godz. zmniejsza się do 35 godz tygodniowo) ale pracownicy oświaty mają limit tylko 18 godz tygodniowo - ale tu znów nie wiem jak to wygląda w karcie nauczyciela.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-09 15:26
Informacje o uprawnieniach zatrudnionych osób niepełnosprawnych można znaleźć w publikacji " ABC dla niepełnosprawnego pracownika i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5418
Jednakże osoby zatrudnione na podstawie Karty Nauczyciela korzystają z innych regulacji zarówno dotyczacych czasu pracy, wymiaru urlopu itp zatem przepisy ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  w tym zakresie ich nie dotyczą.
Nadrzędny Autor niebieskimisio Dodany 2009-02-09 17:56
dziękuję serdecznie za odpowiedzi i podpowiedzi, pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / niepełnosprawność umiarkowana pracownika oświaty... (3751 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill