www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / łazienka - pomoc w aranżacji (3778 - wyświetleń)
- Autor maka Dodany 2009-02-06 08:23
Chciałabym prosić o pomoc, poradę. Jestem mamą 6 letniej niepełnosprawnej dziewczynki, mała jest dzieckiem wiotkim i niestety raczej taka pozostanie (nie siedzi, nie kontroluje głowy, nie stoi, nie chodzi, nie chwyta).W tym roku będziemy remontować łazienkę - chcielibyśmy dostosować ją do potrzeb córki. Chciałabym prosić o jakieś wskazówki oparte na Waszych własnych doświadczeniach - co może się przydać, jakie sprzęty, może jakiś specjalny sposób ustytuowania sprzetów...  Mam do dyspozycji pomieszczenie o wymiarach 2,5 x 4 m.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor Justyna77 Dodany 2009-02-08 12:55
Najlepiej aby pani skontaktowała się z firmą budowlaną, która wykonuje takie prace. Na pewno będą wiedzieli co może pani się przydać i gdzie to kupić. Co do takich firm, to najlepiej zapytać w pani ośrodku PCPR, bo właśnie tam będzie pani ubiegać się o dofinansowanie, prawda? Można też poszukać kogoś w internecie.
Ja poruszam się na wózku , jednak sama radzę sobie doskonale. Myślę, że pani na pewno przyda się np.podnośnik nad wanną bo córka będzie rosła i co za tym idzie ważyła więcej. Może pani też zmienić wannę na brodzik i kabinę prysznicową z krzesełkiem, do tego terakota antypoślizgowa i wszystkie prace które muszą być przy tym wykonane (np.wyburzanie ścian, malowanie, itp).
Nadrzędny Autor maka Dodany 2009-02-09 07:57
na dofinansowanie z PFRON nie mam co liczyć bo w 2008 roku zamontowliśmy w domu platformę przyschodową - a dofinansowanie jest raz na 3 lata.  lata z remontem łazienki nie moge czekać.

ale u takich firm oczywiście zasięgnę porady, dziekuję, marat
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-09 12:52
Proponujemy zapoznanie się z informacjami w publikacji" Mieszkanie dostępne dla osób z dysfunkcją narządu ruchu"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/9461
Mamy nadzieję , że w w/w publikacji mozna znaleźć rozwiązania przydatne w opisanej sytuacji
Nadrzędny Autor Aga01 Dodany 2009-02-21 12:29
prosze wejsc na strone www.siegnijpopomoc.pl,tam sa dane kontaktowe ,doradza przez telefon i pokieruja,maja firme budowlana ktora zajmuje sie takimi przebudowami wiec cos na pewno pomoga
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / łazienka - pomoc w aranżacji (3778 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill