www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / czy sprzęt dla niepełnosprawnych musi być taki drogi (5963 - wyświetleń)
- Autor beata_K Dodany 2009-02-11 12:48
Szanowni Państwo, może ktoś wyjaśni mi dlaczego sprzęt ułatwiający nam funkcjonowanie jest tak drogi. Przecież koszt wyprodukowania jego nie wymaga takich nakładów. Nikt z władz nie kontroluje tego rynku. A na naszym nieszczęściu firmy zarabiają duże pieniądze.
Społeczeństwo ma pretensje, że otrzymujemy tak wysokie dofinansowania do sprzętu, ale przecież nie dla wszystkich wystarcza. Nie wiem jak wy, ale ja czuję się fatalnie kiedy proszę o wsparcie  finansowe przy zakupie sprzętu. Jest to upokarzające, że mimo, iż pracuję nie stać mnie na jego zakup.  Zwracam się z apelem do wszystkich, aby wspólnymi siłami zacząć walczyć o obniżenie cen sprzętu wspomagającego i rehabilitacyjnego. A może to tylko ja mam takie odczucie?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-02-11 13:43
Nie, nie tylko Ty masz takie odczucie - mamy je wszyscy. Natomiast już wiele było - tu i nie tylko - podobnych postów od "zdziwionych osób". Poszukaj ich i dołącz do któregoś apelu.

Moje starania o zebranie do kupy sensownego grona osób gotowych do podjęcia skutecznych starań o zmianę obecnego stanu rzeczy nie tylko dla siebie samych spełzły, póki co, na niczym. Widać ludzie potrzebuję upaść na kompletne dno, aby zrozumieć, w czym naprawdę rzecz oraz że mogą zmieniać własną rzeczywistość. Ale na to to trzeba znacznie większego kryzysu i chyba jeszcze droższego sprzętu, niż jest obecnie...

Powodzenia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-02-11 14:10
Dofinansowanie nie zmusza producentów ani też pośredników do rywalizacji ,której to jedną z cech wolnego rynku  jest cena .  Wychodzą z tego założenia ,że nie warto się trudzić ,zawsze wpadnie jakiś klient i wtedy zarobimy na nim tyle ,że wystarczy co najmniej na miesiąc . Nie małe znaczenie jednak ma również to ,że sprzęt jaki nam jest potrzebny nie zawsze ma  wielu producentów . Więc i rywalizacja przez to jest taka jaka jest ,ale jestem otwarty na propozycję walki o cenę . Na tyle ile mam sił a z tym ostatnio jest krucho :-( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-11 17:02
Właśnie,sa duże dofinansowania,gdyby nie one,żaden niepełnosprawny nie pozwolołby sobie na kupienie wózka za 20 tys,albo bardzo niewielu.Dlatego właśnie firmy windują ceny bezkarnie.No bo to juz szczyt wszystkiego,zeby zwykła rurka,ktora spełnia funkcję uchwytu pod prysznic kosztowała 160 zł.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-12 14:59
Dopóki się nasze państwo nie upora z tym windowaniem cen w punktach zaopatrzeniowych on to niestety, będzie coraz gorzej... Skoro np. ustna myszka komputerowa dla ludzi bez rąk w zwykłym sklepie z akcesoriami komputerowymi kosztuje dziesięć razy taniej niż w sklepach z pomocami dla "ON" to już samo mówi za siebie że na nas "ON" zarabiają... To jest tzw. naciąganie kosztem "ON", ponieważ wiedzą o dofinansowaniach i dlatego windują ceny...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-12 20:18
Wlasnie o tym pisalam.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-13 12:49
Właśnie... Ja tylko dopisałem parę słów i dodam pomoc dla niepełnosprawnych polega na wyłudzaniu pieniędzy od wszystkich podatników...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-14 15:46
Niestety,na tym wlasnie polega.Malo tego,wlasciciele sklepow smieja sie,ze wozki(jako najdrozsze)ida im tylko wtedy,jak PFRON rozpatruje wnioski.Normalnie sprzedaja 1-2 rocznie bez dofinansowania.I nie musze dodawac,ze wtedy wlasnie schodza najdrozsze komputery.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-14 21:10
Mój aparat słuchowy kosztował 3500 zł a ten sam aparat słuchowy zagranicą kosztuje 5 razy taniej...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-14 21:15
Ale sie rozmarzylam-PFRON dofinansowuje do wycieczki zagranicznej i kupienia tam aparatu.Oczywiscie to zart!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-02-14 23:45
Kiedy pisałem, że ON powinny się zjednoczyć i pokazać pozostałej części społeczeństwa, że istnieją, ale siedzą w domach bo nie mogą się z nich wydostać z powodu barier, bo mają ograniczony dostęp do budynków użyteczności publicznej, do komunikacji, bo są wykorzystywani przez pracodawców, bo środki przeznaczone dla ON przechwytują pośrednicy, że nie mają lub nie stać Ich (ON) na kupno sprzętu itp, itd, to tu na Forum uważany byłem za mąciciela, a nawet wroga.
I oto, usunąłem się na pewien czas i co widzę? Temat niby ten sam, te same problemy, co oznacza, że nic się nie poprawiło, ani nie zmieniło.
I będzie tak nadal, dopóki ON się nie zjednoczą i zamiast prowadzić między sodą spory, wezmą swoje sprawy we własne ręce.
Nie wiem jaki procent uczestników tego Forum stanowią osoby pełnosprawne, ale sądzę, że niewielki lub nawet śladowy. Więc w jaki sposób o poruszanych tu problemach może dowiedzieć się reszta społeczeństwa?
Kto tu zajrzy, gdy forma układu postów jest jak schody i zupełnie nie spotykana powszechnie na innych forach?

Wracając do tematu, oczywiście sprzęt dla ON nie musi być drogi. Na ON nie muszą zarabiać producenci i pośrednicy. Dlatego należy prześledzić w jaki sposób finansuje się wszelkie działania na rzecz ON. Kto i ile zarabia z puli przeznaczonej dla ON. Uważam, że przy odrobinie chęci będzie można to ustalić i zmienić ten system. Nie jest prawdą, że bardzo skomplikowany system finansowania daje gwarancję uczciwego podziału środków. Raczej tylko to zaciemnia.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-15 13:49
Nachbar napisał:

>Wracając do tematu, oczywiście sprzęt dla ON nie musi być drogi. Na ON nie muszą zarabiać producenci i pośrednicy. Dlatego należy prześledzić w jaki sposób finansuje się wszelkie działania na rzecz ON. Kto i ile zarabia z puli przeznaczonej dla ON. Uważam, że przy odrobinie chęci będzie można to ustalić i zmienić ten system. Nie jest prawdą, że bardzo skomplikowany system finansowania daje gwarancję uczciwego podziału środków. Raczej tylko to zaciemnia.>


W pełni się zgadzam z tobą, Nachbar...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / czy sprzęt dla niepełnosprawnych musi być taki drogi (5963 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill