www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukuję osób do udziału w akcji na rzecz zmiany ustawy o r (3057 - wyświetleń)
- Autor Anna Kopcinska Dodany 2009-02-13 16:11
Jak wszystkim wiadomo na podstawie artykułu 10 ustęp 6 Ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej [Dz.U. z 2003 r. Nr 135, poz. 1268 z późn. zm. renta socjalna ulega zawieszeniu jeżeli przychody,w danym miesiącu  będą w łącznej kwocie wyższe niż 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych”. natomiast na podstawie Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach artykule 104 ustęp 8 punkt trzy [Dz.U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353 z późn. zm]: „
Emerytowi i renciście świadczenie zostaje stopniowo wstrzymywane jeżeli jego miesięczny dochód przekroczy 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych”.
Uważam że takie postępowanie jest niezgodne z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa i zasadą niedyskryminacji. Do złożenia skargi konstytucyjnej niezbędny jest przymus adwokacki. Można się starać o przydzielenie adwokata z urzędu w Sądzie Rejonowym Już to zrobiłam ale niestety stwierdzono że jestem zbyt bogata dna przyznanie mi pełnomocnika z urzędu (absurd bo do tej pory zarabiałam 1175v zł netto (pensja = renta socjalna).  Ten sam wniosek złoży więc w Kielcach moja koleżka a potem kolejne osoby. A ja swoją drogą znajdę innego adwokata.

Poszukuję osób z terenu całej Polski które są chętne walczyć o swoje prawa i są w stanie walczyć przed Trybunałem Konstytucyjnym. Zaczynamy również zbierać podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy. Wzór karty do zbierania podpisów można pobrać na moim blogu http://okielcach.blox.pl
Pokażmy że jest nas w Polsce wiele i dużo znaczymy dla kraju.

Anna Kopcińska
kopcinskaanna@wp.pl
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-02-16 22:54
Szalona Kobieto chcesz walczyc z wiatrakami zycia i zdrowia ci nie starczy oni i tak mają dobrze to napewno tobie ani mnie nie pomogą .
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-02-17 00:27
Jakbyśmy się wszyscy wzięli za te sprawy związane z rentami a nie czekali aż za nas ktoś coś zrobi byłoby o niebo lepiej ze wszystkimi sprawami dotyczących "ON"... Bierzemy wszystko zbyt biernie....
Nadrzędny Autor Anna Kopcinska Dodany 2009-02-18 20:16
Oczywiście najlepiej jest robić nic i narzekać. Nie chcę mieć sobie do zarzucenia że nie zrobiłam nic choć mogłam i tobie też KokoZielonecko radzę zmieniać rzeczywistość a nie użalać się nad rządzącymi.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2009-02-17 12:09
Witam. Fajnie, że podajesz dokładnie podstawy prawne ale nim zaczniesz cokolwiek robić polecam stronę : www.coe.org.pl - jest to strona Biura Informacji Rady Europy. Na tej stronie można poczytać wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, np. sprawa Siałkowskiej przeciwko Polsce, wyrok z dnia 22.03.2007r.. Czytając zamieszczone tam wyroki przeciwko Polsce, zorientujesz się , co oznacza słowo "prawo" w Polsce, jak działa wymiar sprawiedliwości i jaka jest rola prawników w procesie dążenia do sprawiedliwości, w tym adwokatów. Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukuję osób do udziału w akcji na rzecz zmiany ustawy o r (3057 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill