www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / "INWALIDZI" jak to brzmi grożnie (6532 - wyświetleń)
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-02-16 15:06
Jestem inwalidką ponad 50 lat i szlak mnie trafia jak słysze innych nieszczęsników jak się nad sobą użalają.Albo jest ze mną coś nie tak albo wszyscy po warjowali .Odkąd pamiętam inwalidzi zawsze byli drugą kategorją ludzi i to się nie zmieniło i się nie zmieni .Naprawdę po co się tak denerwować i wymyślać jakieś nowe przepisy .Przeciez to i tak nic nie zmieni .U nas zawsze inwalida był jest i pozostanie człowiekiem drugiej kategorii .Nie nie zwarjowałam ani tez nie mam doła jak by ktoś mógłby pomyśleć .W brew wszystkiemu jestem tak dla siebie szczęsliwa .Mimo że jestem inwalidką .U nas zawsze były dziwne przepisy i się na pewno nie zmienią .Odkąd pamięcia sięgam ,zawsze patrzono na inwalidę jak na monstrum nie z tego świata .Wiem bo doświadczyłam tego na własnym przykładzie nie jeden raz .Ktoś napisał ze inwalidzi są wykształceni .To prawda ale po co im to wykształcenie ,chyba dla własnej satysfakcji bo z tego wykształcenia i tak nie korzystają .Ja to dokładnie wiem .Jak szukałam pracy w kierunku skoniczonej szkoly to albo jestem za stara albo się domnie odezwa .No niestety kuleję ma mnogi po Hajne - Medina  chodzę w szynie ortopedycznej niektórzy twerdzą ze to proteza kiedyś mnie się zapytano czy z tym śpie czy to na noc odkręcam .Jak mam dobry chumor to grzecznie tłumaczę od poczatku do konica .Ale jak mam chandrę to odpowiadam ze to proteza ale się na noc odkręca hi hi . A tak na poważnie ,zawsze pracowałam z małymi przerwami .Dla mnie siedzenie w domu to tragedia .Ale od dobrych 20 lat nie pracowałam w swoim zawodzie bo się do tego nie przyznaje .Poprostu zatrudniam się na sprzątanie i to mi dości dobrze wychodzi przynajmniej jestem między ludzimi .Bo do sprzątania nie trzeba mieć wykształcenia a praca zawsze się znajdzie.Tak jak jeszcze inwalida może chodzić i zamiatać szczotką lub odkurzaczem to jeszcze nie jest przegrany a jeżeli jest nie chodzącym to bieda i niestety musi wegetować na tym co mu skapnie bo za te pieniądze co dostaje od panistwa to za mało żeby życi przyzwoicie a za dużo zeby z głodu umrzeć. Dlatego powinno się stworzyć ponownie zakłady pracy chronionej i napewno by było lepij .Kiedyś były takie zakłady sama w takim na poczatku lat 70 pracowałam .Potem byłam zatrudniona w dużym zakładzie który dziś już nie istnieje tylko szkoła została .Tam pracowali inwalidzi z rużnymi schożeniami i było dobrze .Dziś tyle się mówi o inwalidach wychodzi się im podobno na pomoc tylko kto widział tą pomoc bo napewno nie inwalida .Ja kiedyś pracowałam byłam na rencie zakład pracy dokładał mnie do przed-szkola dawał za darmo wakacje moim dzieciom dostawałam zapomogi w szkole byłam zwolniona z opłat .Za leki nie placilam sprzęt ortopedyczny miałam za darmo ,wszystkie naprawy aparatów ortopedycznych miałam za darmo .A dziś za leki płace za szyny ortopedyczne płace zadnej pomocy socjalnej nie dostaje .za naprawę sprzętu ortopedycznego płace i co pozostaje tylko Zawołanie tak często ostatnio modne .KOMUNO__WRÓĆ .Bo przynajmniej opieka dla inwalidów była .No ale mamy W O L N O Ś Ć tak utęsknioną i wymażoną .Ale nie dla osób starych i schorowanych .
No mam nadzieję ze to będzie na forum albo zostanie skasowane .Jestem trochę zła dlategoto napisałam .Pozdrawiam wszystkich któży mają problemy ze znaezieniem pracy .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-16 20:39
GDYBY LEKARZE NIE KRADLI LEKOW WYPISUJAC BARDZO DROGIE LEKI NA ZNAJOMYCH I PONOWNIE JE SPRZEDAJAC TO DO DZISIAJ BYS NIE PLACILA.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-02-16 22:23
Zawsze kradli tlko się dzisiaj otym mówi kiedyś to było publiczną tajemnica.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-02-17 10:21
Ok. Ale jaki właściwie jest wniosek Twojej opowieści...?

Jak zwykle - zrozumienie można wykazać dla obecnej trudnej i naprawdę niegodnej człowieka sytuacji. Ale już nie bardzo dla braku wyobraźni i oczekiwania, że wszystko się samo zmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różdźki.

Ty nazywasz opieką dla inwalidów to, co działo się po wojnie????????????????????? Może miałaś wujka w Ameryce i nie znałaś prawdziwych problemów... Wiem, że to złośliwość, ale sama prowokujesz.

Marzysz o czasach, kiedy niczego od nikogo nie wymagano i chowano niepełnosprawnych w gettach. A ja nie uważam, że ludzie mniej sprawni fizycznie powinni mieć wszystko za darmo - jak w Twoich przeszłych czasach. To zawsze demoralizuje i demotywuje. Dlatego dziś nie umiesz sobie poradzić w nowej sytuacji.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-17 15:19
A KIEDY BYLO DARMO ??
Z ZAROBKOW KAZDEGO SCIAGALI A MOWILI ZE DARMO
TERAZ JAK PISZA ZE SA DARMOWE BADANIA NP. PIERSI KOBIET TO JEST ZA DARMO CZY Z PODATKOW
NIE ROB SIE TAKI SAMODZIELNY BO SIE POS.......
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-17 15:32
DODAM JESZCZE ZE NIE KAZDY POTRAFI SOBIE DOROBIC TAK JAK TY.
MASZ TROSZKE LEPIEJ TO JUZ BYS CHCIAL ODEBRAC NAWET TO CO JEST.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-02-17 15:52
A ja się nie zgadzam z tobą Szczerbuś . Bo ,na te pieniądze ktoś pracuje ( sam tak piszesz,że nic nie jest i nie było za darmo ) . Więc przede wszystkim ,to pracującym musi się opłacać pracować a wtedy i z tymi niepracującymi podzielą się ... wpłacając odpowiedni podatek na naszą rzecz . Ale nie odwrotnie - pracujący nie mogą być tylko dojną krową - prezesie ;-))) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / "INWALIDZI" jak to brzmi grożnie (6532 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill