www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urlopwychowawczy (2659 - wyświetleń)
- Autor bersli_ Dodany 2009-02-16 22:10
Witam serdecznie,obecnie przebywam na urlopie wychowawczym i mam zamiar powrócić do pracy.Poinformowałam o tym pracodawcę jednak mam złożyć w tej sprawie odpowiednie pismo.Jak ono wygląda i co muszę zamieścić w formularzu informującym pracodawcę o gotowości powrotu do pracy?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-02-17 14:03
zwykłe podanie, że chcesz wrócić do pracy na swoje dawne stanowisko.
Nadrzędny Autor bersli_ Dodany 2009-02-17 14:08
Wzór takiego podania miałam rzekomo znaleźć na stronie www.niepelnosprawni.pl ,od wczoraj nie odchodzę od komputera bo zależy mi na szybkim powrocie do pracy i nic na ten temat nie znalazłam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-17 15:47
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracownik może zrezygnować z urlopu wychowaczego:
1) w każdym czasie- za zgodą pracodawcy
2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy- najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy.
Zatem należy złożyć pismo w którym będzie zawarta informacja o rezygnacji z urlopu wychowaczego oraz  terminie powrotu do pracy.
Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem.
Nadrzędny Autor bersli_ Dodany 2009-02-17 17:44
Serdecznie dziękuję.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urlopwychowawczy (2659 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill