www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawny dojazd (3311 - wyświetleń)
- Autor dorotagoral Dodany 2009-02-24 19:25
Mamy 7 letnie dziecko 1 grupa inwalidzka,ma problemy z chodzeniem,nie jest samodzielna.Wiemy że nie ma dotacji na kupno samochodu,a nasz samochód robi się niesprawny,gdzie udać się o pomoc.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-25 13:35
Osoby z  niepełnosprawnością oraz opiekunowie dzieci niepełnosprawnych mogły ubiegać się o dofinansowanie do zakupu samochodu w ramach programu realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehablitacji Osób Niepełnosprawnych/PFRON/. W bieżącym roku w/w program jest zawieszony. Niestety nie ma innych źródeł finansowania zakupu samochodu przez osoby z niepelnosprawnością.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-25 14:07
Możesz ewentualnie spróbować się zwrócić z prośbą o pomoc do jakiejś fundacji czy stowarzyszenia.
Nadrzędny - Autor serduszko34 Dodany 2009-07-09 06:44
Witam serdecznie. Jestem osobą niepełnosprawną. Pięć lat temu udało mi się powrócić do pracy zawodowej. Niestety, ogromny problem dla mnie stanowi dojazd do niej. Pomimo, że mieszkam i pracuję w tym samym mieście, dojeżdżam dwoma, a nawet trzema autobusami, a w weekendy wcale nie mam dojazdu. Nie ukrywam, że posiadanie samochodu, przystosowanego do mojej niepełnosprawności, rozwiązało by mój problem. Niestety, nie stać mnie na wyłożenie jakiejkolwiek sumy na taki zakup, albowiem większość mojego zarobku idzie na wizyty prywatne, dojazdy na konsultacje i zakup leków. Nie bardzo wiem gdzie mogła bym spróbować ubiegać się o dofinansowanie do zakupu autka. Uprzejmie proszę o pomoc. Pozdrawiam. Serduszko34.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-09 07:01
w tym temacie jest juz odpowiedz na Twoje pytanie
Nadrzędny Autor serduszko34 Dodany 2009-07-09 07:10
Zasięgnęłam informacji, że w tym roku nie ma dotacji do zakupu autka z PFRON-u, ale nie wiem jak np. znaleść sponsora. Nigdy nie robiłam takich rzeczy. Tu proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor serduszko34 Dodany 2009-07-09 07:14
Czy możesz pomóc mi się zwrócić do fundacji bądź stowarzyszenia?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawny dojazd (3311 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill