www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta rodzinna (1984 - wyświetleń)
- Autor znakpokoju Dodany 2009-02-25 22:17
Witam.W kwietniu tego roku kończę 25 lat i do tego czasu przyznano mi rentę rodzinną (po zmarłej mamie).Właśnie zacząłem kolejny 3 rok studiów (5 semestr,a jest ich w sumie 7 semestrów) czy w związku z tym faktem może nadal przysługiwać mi renta rodzinna i jak powinienem sformułować pismo do ZUS o przedłużenie renty rodzinnej?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-26 15:51
USTAWA z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Art. 68. 1. Dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione mają prawo do renty rodzinnej:
  1)   do ukończenia 16 lat;
  2)   do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia, albo
  3)   bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie, o którym mowa w pkt 1 lub 2.
2. Jeżeli dziecko osiągnęło 25 lat życia, będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej, prawo do renty rodzinnej przedłuża się do zakończenia tego roku studiów.

Obawiam sie, że o ile nie jestes całkowicie niezdolne do pracy to renta nie zostanie przedłuzona
Nadrzędny Autor znakpokoju Dodany 2009-02-26 21:48
Dzięki bardzo.Spróbuję napisać takie pismo i zobaczymy. 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta rodzinna (1984 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill