www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MAM WAŻNE PYTANIE! (3281 - wyświetleń)
- Autor KUBA Dodany 2009-03-02 21:15
Kiedy mianowicie nastąpi waloryzacja zasilku pielęgnacyjnego wypłacanego mi przez GOPS?Czemu tracę?Dodatki pielęgnacyjne w ZUS są waloryzowane a zasiłki z GOPS nie!To nie w porządku!Proszę o konkretną odpowiedź i z góry dziękuję!Pozdrawiam  Forumowiczów i Centrum Integracji
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-02 21:43
UWAGA: Nie jestem fachowcem, moja odpowiedź może być błędna.

Zobacz na przykład tutaj. Cytuję:

Wysokość zasiłku pielęgnacyjnego, zgodnie z art. 18 ustawy
[o świadczeniach rodzinnych], może ulec zmianie w ramach przeprowadzanej co 3 lata weryfikacji kwot kryteriów dochodowych, uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokości świadczeń rodzinnych, w tym wysokości zasiłku pielęgnacyjnego. Data najbliższej weryfikacji ustalona jest w ustawie na dzień 1 września 2009 r.

Wyróżnienie i dodatek w nawiasie kwartowym są ode mnie.
Pozdrawiam
J.
Nadrzędny - Autor KUBA Dodany 2009-03-03 08:26
DZIĘKI!A może wiesz jaki procent będzie tej wrześniowej podwyżki?6?Pozdr.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-03-03 09:17

>>> Data najbliższej weryfikacji ustalona jest w ustawie na dzień 1 września 2009<<<


Ja  w tej sprawie   ( podobne zagadnienie   wniosłem ) zapytanie  do ministra pracy . Ministerstwo pracy na piśmie do mnie potwierdziło   nowe stawki( bez podania wysokości i)  warunki przyznania świadczeń   rodzinnych i pozostałych wynikającej z tej ustawy..  Nowe stawki i warunki przyznania świadczeń wejdą w życie z  dniem 1  września 2009
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-03 14:10
Ustawa z dnia 23 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity: Dz. U. Nr 139, poz. 992 z późn. zm.) przewiduje w art. 18 ust. 1, iż kwoty, kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń, oraz wysokości świadczeń rodzinnych podlegają weryfikacji co 3 lata, z uwzględnieniem wyników badań progu wsparcia dochodowego rodzin.
Pierwszej weryfikacji dokonano w 2006 roku, w wyniku czego podniesione zostały kwoty niektórych rodzajów świadczeń rodzinnych. Data najbliższej weryfikacji przypada na dzień 1 listopada 2009 r.
W resorcie już trwają niezbędne prace, zmierzające do przygotowania tej weryfikacji, w tym przeprowadzenia przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych kolejnego badania progu wsparcia dochodowego rodzin. Resort pracy proponuje też, aby zrównać wysokość dodatku i zasiłku pielęgnacyjnego. Wynoszą one obecnie odpowiednio 163,15 zł miesięcznie (od marca 173,10 zł) i 153 zł. Zasiłek ma też rosnąć na takich samych zasadach jak dodatek, tj. co roku w marcu z waloryzacją emerytur i rent.
Jednakże konkretne kwoty będą znane po 1 listopada 2009.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / MAM WAŻNE PYTANIE! (3281 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill