www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukuję osób niepełnosprawnych do projektu foto (15873 - wyświetleń)
- Autor felixo Dodany 2009-03-10 10:09
Poszukuję osób niepełnosprawnych będących w stałym związku do projektu fotograficznego:

„In sickness and in health” (“W zdrowiu i w chorobie”)

Rozpoczęcie projektu: marzec 2009.

Zalążek pomysłu
Niepełnosprawność ogranicza prowadzenie aktywnego życia z reguły w wąskim zakresie. Zdecydowana większość osób, które utraciły sprawność chce i może założyć rodzinę.

W 2007 roku spotkałem na ulicy w Poznaniu Magdę i Grzegorza. Grzegorz jest osobą niepełnosprawną. Są parą.

http://farm2.static.flickr.com/1155/527517137_f382df11c4.jpg

Zdjęcie, które im wykonałem spotkało się ze sporym zainteresowaniem i odzewem. Dla osób niepełnosprawnych, które nie mogą znaleźć partnera jest przykładem na to, że warto szukać miłości pomimo dotychczasowych niepowodzeń. Z kolei dla osób pełnosprawnych jest obaleniem mitu, że „osoba na wózku” z reguły jest samotna.

W obecnym projekcie chciałbym wykonać cykl zdjęć, które będą kontynuować ten temat.

Cele projektu
1.  Portrety około 20 par i małżeństw, w których co najmniej jedna osoba jest niepełnosprawna.
Zdjęcia wykonane w miejscu, w którym się poznali (lub w miejscu zamieszkania).

2.  Reportaż (opcjonalnie)
Jak wygląda codzienne życie takich par? Na ile różni się ono od życia osób pełnosprawnych?

Poszukiwane osoby
•  Pary w stałym związku (nie musi być formalny).
•  Co najmniej jedna z osób jest niepełnosprawna fizycznie (widoczna niepełnosprawność).
•  Wiek obu osób od 18-40 lat.
•  Miejsce zamieszkania: terytorium Polski.

Korzyści dla uczestników
Wszyscy uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej kopię zdjęć, jakie wykonam. Zdjęcia zrobione będą na profesjonalnym sprzęcie pełnoklatkowym Canon. Będzie to na pewno wspaniała pamiątka.

Organizacja zdjęć
Autor dopasuje się do możliwego terminu i miejsca.

Planowany sposób wykorzystania zdjęć
- Wystawa fotograficzna
- Publikacja w magazynie reporterów „5 klatek”
- Publikacja w prasie w przypadku zainteresowania mediów
- Publikacja w Internecie (strona autora)

Czekam na Ciebie! Zgłoś się!

Kontakt do mnie na stronie http://www.dg.art.pl
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-10 16:02
Co za reklama? Co za propozycja? A jaki wielki dochód? No, no...
Nadrzędny - Autor felixo Dodany 2009-03-12 10:25
A czy wszystko trzeba na pieniądze przeliczać?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 10:55
JEGO RAJCUJA FOTKI NIEPELNOSPRAWNYCH
TO PEWNIE JAKIS ZBOCZEK W MORDE JEZA
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-12 11:02
Szczerbaty,co sie rzucasz,przecież ciebie to nie dotyczy.
Nadrzędny Autor felixo Dodany 2009-03-12 11:16
Szczerbaty - bez obaw, jestem całkiem normalny. Za to Ty się zbytnio emocjonujesz ;-)

Czy są na tym forum jakieś pary/małżeństwa wśród których jedna z osób jest niepełnosprawna?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-03-12 11:14
Projekt fajny.

Powodzenia
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-03-12 11:52
Felixo owszem są, jednak jeżeli nie odpowiadają na Twoją propozycję, tzn., że nie chcą z niej skorzystać. :-))
Nadrzędny Autor felixo Dodany 2009-03-12 12:17
Zachęcam niezdecydowanych. To może być ciekawa przygoda, a zdjęcia wspaniałą pamiątką. A przy okazji przyczynicie się do czegoś pozytywnego.

Z innych forów mam już pierwsze zgłoszenia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-12 15:32
felixo co Cie tak podnieca...że na mnie byś kasę zbił w zamian dając "śmiecie" do kolekcji albumu. Jak wogóle śmiesz tu wchodzić i coś takiego reklamować. Wstydź się.
W PEŁNI POPIERAM SZCZERBATEGO. FELIXO MA COŚ NIE TAK POD SUFITEM
Nadrzędny - Autor felixo Dodany 2009-03-12 16:21
To jest projekt społeczny i artystyczny, a nie komercyjny - zdjęcia nie będą nikomu sprzedawane. Nikt na tym "kasy" nie zarobi.  Słyszałeś kiedyś o fotografii? O portretowaniu ludzi?

Odnoszę wrażenie, że niektórzy na tym forum są strasznie sflustrowani. Wyluzujcie. :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-03-14 15:02
No niestety, Felixo - po pierwsze frustraci, po drugie (i gorsze) hipokryci.
Najpierw żądają (aż tak) stworzenia sobie komfortowych warunków do "wychodzenia" z domu, izolacji itd. a jednocześnie chowają się po kątach nawet z najbardziej normalnymi, przyziemnymi, oczywistami uczuciami, sprawami, emocjami - jak miłość, bliskość, radość, smutek itd. . Oni się siebie zwyczajnie wstydzą - no to jak reszta społeczeństwa ma się ich nie bać czy nie wstydzić...?
Ja to postanowiłam zmienić już dawno - i naprawdę jest prościej niż to się wydaje na początku:) Ale każdy musi znaleźć, najwidoczniej, swój własny czas:)

No i jeszcze weźmy pod uwagę zwyczajną dewocję - to też robi swoje:)

Powodzenia:)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-14 16:28
Wstydzę się Ciebie bluengel i to fakt niezaprzeczalny. Powód? Nie wiadomo czyś facet czy kobitka. Twój nick jest obojnakiem.
Co do mnie to swojej sylwetki sie nie mam czego wstydzić a zwiedziłam prawie całą naszą Polskę. Nie muszę Ci się tłumaczyć. Szczerbaty ma rację co do nazywania was...
Tym razem bez pozdrowien
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-03-14 16:44
Moją płeć dosyć łatwo zidentyfikować czytając posty, ale, dla mniej spostrzegawczych - zdecydowanie kobietą jestem:)
Nie mam pojęcia, czemu i po co nawiązujesz do swojej sylwetki i informacji o zwiedzeniu kraju, ale cóż... Autorowi postu na pewno nie chodzi o pokazywanie idealnych ciał nieidealnych osób, lecz o człowieka i jego relacje z innymi na pewnej kanwie społecznej. To naprawdę takie trudne...?
Co nie zmienia, naturalnie, faktu, że nie każdy musi być tym zainteresowany - nikt nikogo do niczego nie zmusza:) Człowiek złożył niezobowiązującą propozycję a został wyzwany od najgorszych - no i, oczywiście, wszyscy wam nieprzyjaźni także. To jak TO nazwać...? Ale się nie pokuszę, bo już to za mnie zrobiłaś, Ellu...:-)

Aha - i rozumiem, że do zdjęć rodzinnych też nie "pozujesz", bo nieładnie wychodzisz i jesteś niepełnosprawna...? Hmm...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-14 17:15
ŚWIETNY JESTEŚ W DOGRYZANIU ALE TO OSTATNI POST I MÓJ I TWÓJ. U MNIE JESTEŚ ZABLOKOWANY.
OD MOJEJ RODZINY TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA..
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-12 17:24
Taaa tylko dlaczego to On ma być tym portretem... Ten numer u mnie nie chwyci nawet za kasę. I jeszcze jedno; nawet przypadkowy przechodzeń musi wyrazić zgodę na publikację swojej fotki. Nie powiesz że to jest album ukryty i tylko do wglądu twojego....A wiedz że coś na ten temat to i ja wiem!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-03-12 17:38
Felixo,chcesz się wypromować naszym kosztem,to zapłac honorarium ,a jak szukasz naiwnych to skorzystaj z tych ofert których podobno już masz tak dużo z innych portali
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 18:38
[usunięte]
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 18:40
BOGUSIA JA SIE NIE RZUCAM
JAK CHCESZ TO JA CI ZROBIE FOTKI
ALE W PIZAMIE :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-03-12 19:09
Ty w piżamie,czy Bogusia?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 19:23
JA W PIZAMIE A WY OBIE W SAMYCH FIGACH BO MNIE PRZERAZA GOLIZNA (golonka)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-12 19:30
a ja w czym mam wystąpić? :-(
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 19:35
TY WYSTAPISZ ZLOTKO W MOIM TEATRZYKU :-)
MOZESZ ZABRAC JAKAS KOLEZANKE BO MI BRAKUJE OPSADY DO ALIBABY I 40 ROZBOJNIKOW (rozbojniczek)
A TAK WOGOLE TO JAK SIE CZUJESZ PO TYM ZABIEGU ?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-12 19:45
szczerbaty dzięki za pamięć. jak się czuję? Teraz jak by mnie wogóle już nie było. Zostało mi jeszcze 20 dni wylegiwania się w łóziu
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-12 19:41

> Jak wogóle śmiesz tu wchodzić i coś takiego reklamować.


Ellu - tak między nami - czy sam fakt fotografowania osoby niepełnosprawnej uważasz za aż tak bulwersujący?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-12 19:44
Tak Boginko tak..... i wcale mi nie wstyd z tego powodu.
Przykro mi. Ja miałabym dość ambicji by czegoś podobnego tu nie reklamować. Są różne dusze mniej i więcej wrażliwe. :-(

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 19:49
ELLA MA RACJE
SA ROZNE NIEPELNOSPRAWNOSCI
CO BEDZIEMY OWIJAC W BAWELNE CZY OSOBA ZNIEKSZTALCONA CHOROBA JEST DLA INNYCH ATRAKCYJNA NA TYLE ZEBY JEJ ROBIC ZDJECIA
OSOBY CHORE MAJA DOSC UKRYWANIA SWOICH NIEDOMAGAN A CO DOPIERO FOTOGRAFOWANIA SIE
JEDNI BEDA WIDZIEC CIERPIENIE A INNI BEDA DRWIC :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-12 19:52
TAK OTO MI CHODZIŁO. DZIĘKUJĘ ZA POMOC W WYSŁOWIENIU SIĘ.

DZIŚ JUŻ ZNIKNĘ ALE JUTRO POJAWIĘ SIE ZNOWU. ZA SŁABA JESZCZE JESTEM DO SIEDZENIA DŁUGIEGO. żYCZĘ WSZYSTKIM MIŁEGO KLIKANIA I MIŁEJ NOCKI. :-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 19:53
NO TO DOBRANOC :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-12 19:57
:-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-12 20:28 Zmieniony 2009-03-12 20:40
Ellu, muszę przyznać, że nie do końca się z Tobą zgadzam (i ze szczerbatym zresztą też). Najprostszy przykład: czy zdjęcia wykorzystywane w artykułach Integracji dowodzą, że ludzie którzy dają się sfotografować/robią zdjęcia/zamieszczają je/czytają mają w ogóle niepokoi w głowie? Przecież te zdjęcia też może znaleźć ktoś, kto uzna je za zabawne, albo głupie. A zrobił je pewnie zawodowy (może nawet "sprawny"!) fotograf. I są czasem znacznie bardziej drastyczne, niż to które autor wątku pokazuje (zwłaszcza, że nie widać twarzy osób fotografowanych, więc chyba nawet trudno tu mówić o ujawnieniu wizerunku).

Wiem, że istnieje różnica między organizacją, a obcą osobą (której można nie ufać). Ale z drugiej strony... rozumiem oburzenie, gdyby zdjęcia miały być nieprzyzwoite. Albo gdyby było obowiązkowe. Ale przychodzi jakiś człowiek i mówi - chciałbym zrobić zdjęcia, warunki są takie i takie. I zamiast "nie dziękuję, warunki są do niczego i nie mam do ciebie zaufania" (co byłoby dla mnie zupełnie zrozumiałe) dostaje teksty o "podniecaniu" i o tym, że jest psychicznie nie teges. Wychodzi na to, że Żydów, Muzułmanów, obcokrajowców, wąsaczy, księży, polityków, modeli, pilotów, staruszków, bobasy i policjantów można fotografować... a niepełnosprawnych absolutnie nie (nawet, jeżeli sami zechcą być sfotografowani), bo to już kwestia wrażliwości?

Pozdrawiam bardzo serdecznie

EDIT: No i jeszcze konkretnie do szczerbatego - rzadko wdaję się w rozmowę, ale tym razem:

> OSOBY CHORE MAJA DOSC UKRYWANIA SWOICH NIEDOMAGAN A CO DOPIERO FOTOGRAFOWANIA SIE


Mam wrażenie, że najlepiej jest mówić za siebie (i swoich znajomych) a nie za wszystkich. Ja nie lubię publicznych fotografii, ale znam ludzi którym to zupełnie nie przeszkadza i którzy nawet dobrze wyglądają na zdjęciach. :-) Są chorzy. Mają prawo uważać i robić inaczej niż ja.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 23:17
CO TY TAK BRONISZ TEGO ZBOCZKA
CHCESZ ZAROBIC NA ROZKLADOWCE :-(
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 23:34
NIEPELNOSPRAWNI MAJA DOSC ZDJEC RTG :-(
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-12 23:37
JAK NIE MASZ NIC PRZECIWKO ROZPOWSZECHNIANIU ZDJEC ON TO ZAMIESC SWOJE ZDJECIE NA FORUM....PROSTE
Nadrzędny Autor felixo Dodany 2009-03-13 09:25
Cieszę się, że dyskusja się rozwija, bo to znaczy, ze temat wzbudza emocje.

Zdjęcie pary jakie umieściłem, to przykład zupełnie innej fotografi niż te które chcę zrobić. Ja chcę pokazać szczęśliwe rodziny/pary, a nie kolejną serię o martyrologii. Kontekst ma być zdecydowanie pozytywny. Coś bliżej tego: http://farm4.static.flickr.com/3215/2879155528_0999be64bd.jpg

Czy fotografowanie osób niepełnosprawnych to coś złego? Temat tabu? Każdy człowiek należy do jakieś specyficznej społeczności. Albo zawodowej (np. górnicy), albo związanej z miejscem zamieszkania (np. ludzie ze wsi), albo na przykład związanej z chorobą czy niepełnosprawnością. Ludzie interesuje to o czym niewiele wiedzą.

Chcąc robić fotografie muszę mieć jakiś TEMAT. Zrobienie serii portretów szczęśliwych par osób niepełnosprawnych, w miejscu w którym się poznały wydał mi się pozytywny i ciekawy. Brak mi uprzedzeń do osób niepełnosprawnych, sam mam znajomych niewidomych, niesłyszących, koleżankę z pracy na wózku itd.

PS. Boginka - bardzo rozsądnie podchodzisz do tematu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-13 10:46
Boginko odpowiem tylko Tobie: Jestem temu przeciwna i to w 100%. Ale jeśli ktoś lubi jak go się fotografuje to czemu nie miałaby się pokazać. Jedno tylko wiem. To jest forum, internet dostępny dla wszystkich. Są tu różni ludzie i dobrzy i źli. Jaką mam gwarancję, że akurat ten pan jest dobry? Że jego pomysł i zamieszczenie tu swojej reklamy jest w pełni prawna? Poza tym jest też coś takiego jak google.....przejrzałam stronki z nickiem felixo i niestety nie mam zaufania do tego pana nawet tyle co mam brudu za paznokciem.
Zbyt dużo przeszłam bym się tym razem zgodziła z twoim zdaniem. :-(   pewnie znów zabrakło mi słów do jasniejszego wytłumaczenia ale może to i lepiej...
Cieplutko pozdrawiam Ella
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukuję osób niepełnosprawnych do projektu foto (15873 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill