www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "Miejsce pobytu" - czyli problem ze zniżką. (1346 - wyświetleń)
Autor pikpik Dodany 2009-03-13 16:21
Zwracam się  bardzo konkretnym problemem. Otóż, chcialabym dowiedziec się, jak dokładnie mam rozumiec sformułowanie "miejsce pobytu", zawarte w zdaniu: "78% - przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego oraz autobusowego z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do przedszkola, szkoły, szkoły wyższej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, placówki oświatowo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego, domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia, zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, a także na turnus rehabilitacyjny - i z powrotem, na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych".
Napotykam bowiem pewne problemy związane z  różną interpretacją tego sformułowania przeze mnie i pracowników PKS. Otóż na codzień jestem studentką U. Wrocławskiego, jednakże pochodzę z Radomia. Z racji dużej odległości od domu, na weekendy często jeżdzę do rodziny mieszkającej w Jeleniej Górze, która to jest dla mnie, można śmiało powiedziec, drugim domem. Chcąc zakupic jednakze bilet ze zniżką do wspomianej Jeleniej Góry, napotykam na problemy, ponieważ panie w kasie utrzymują, że nie należy mi się zniżka ze względu na fakt, iż nie jestem tam zameldowana. Jednakże przecież nawet i we wspomnianym w rozporządzeniu ministerialnym "miejscu zamieszkania" nie muszę byc zameldowana, gdyż może ono byc rozne od miejsca zamieszkania. Proszę zatem o pomoc i rozstrzygnięcie problemu. Czy należy mi się zniżka na przejazdy do Jeleniej Góry, która, co prawda, nie jest miescem mojego zameldowania ani również zupełnie stałego pobytu ,jednakże bywam tam zdecydowanie częściej niż w moim rodzinnym domu, znajdującym się w Radomiu, czy też nie. Jeśli tak, to jak mogę to uzasadnic pracownikom PKS?
Bede wdzieczna za odpowiedz, gdyz do tej pory nikt nie potrafil mi udzielic pomocy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "Miejsce pobytu" - czyli problem ze zniżką. (1346 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill