www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stwardnienie Rozsiane a Kioterapia (2816 - wyświetleń)
- Autor CRASH0209 Dodany 2009-03-13 19:25
Witam
Mam szwagra chorego na SM od ok 9lat.
Brał już dosłownie wszystko , jakieś zioła , prądy selektywne(po których czuje się dobrze przez jakiś czas a potem znowu powraca zmęczenie) , stosował dietę Dr. Kwaśniewskiego i... nadal nic , nic mu się nie poprawia tylko choroba postępuje...Od ok roku porusza się o kuli a od niedawna już o 2 kulach. W związku z tym ma pytanie dotyczące tej Krioterapii: czy można ją stosować w przypadku SM? Czy są jakieś skutki uboczne. Prosiłbym też osoby chore na SM , które poddały się Krioterapii o opinie związane właśnie z tym "zabiegiem" ogólnie jak się czują i czy jest jakaś poprawa... Jeszcze jedno: szwagier  jakiś czas temu przeziębił "bok" i  ten bok jest teraz  bardzo wrażliwy na zimno no i w związku z tym czy nie będzie jakiś komplikacji.

                                           Z góry dziękuję za odpowiedzi.

                                                                   Pozdrawiam
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-03-14 16:07
Bylam kiedys w sanatorium z kriokomora,byla tez grupa osob ze stowarzyszenia z SM,przyjezdzali oni tam co kilka miesiecy,rozmawialam z kilkoma osobami z tej grupy i bardzo sobie chwalili te zabiegi,rezultaty byly widoczne,tylko podobno trzeba powtarzac serie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-03-20 10:44
Słyszałem,że wielu chorych na SM bierze lub brało krioterapię i sobie ją chwali . Ja nie . Nie czytałem,by po tej terapii były jakieś cudowne uzdrowienia ,ale sam wiem z własnego doświadczenia ( mam tą chorobę ) ,że niedobrze jest nic nie robić . Nowa metoda leczenia to nowe nadzieje ,które dają nam kopa ,chce się żyć  . Powodują ,że nasza psychika się oczyszcza ze złych myśli ,nastawienia do bliskich ,siebie . Warto jednak skonsultować jeszcze to z lekarzem specjalistą ,który oceni czy stan " przeziębionego boku " nie jest przeszkodą w terapii . Pozdrawiam :-) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Stwardnienie Rozsiane a Kioterapia (2816 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill