www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niepełnosprawny odliczenie samochodu (3461 - wyświetleń)
- Autor TrafiC Dodany 2009-03-15 10:15
Witam. Mam problem polega on na tym że chciałbym odliczyć samochód.
Jestem osobom niepełnosprawną z II grupom mam 26 lat jestem żonaty, żona nie pracuje mamy dziecko roczne i mieszkamy u moich rodziców. Ja nie mam na siebie samochodu ani nie jestem współwłaścicielem ale ma ojciec i on mnie wozi wszędzie na wizyty po szpitalach itp. itd. Znajomy powiedział że mogę odliczyć bez problemu samochód na picie 0. Ale muszę z ojcem napisać tak zwane upoważnienie w razie kontroli, że jest to własność taty ale ja z niej korzystam. Wtedy ponoć jestem jak współwłaściciel. Proszę o POMOC. Czy w takim przypadku jw. moge odliczyć samochód ?????
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-03-15 12:51
Nie jestem specjalistą - szczegółowe informacje znajdziez w poradniku na niepelnosprawni.pl o ulgach. Ale na pewno siedem razy się zastanów, zanim posłuchasz rad takich znajomych...

Odliczyć w tym wypadku może sobie chyba co najwyżej Twój ojciec, który ponosi koszty utrzymania auta, w związku z czym niby dlaczego ulga miałaby przypaść Tobie...? Aby być współwłaścicielem nie wystarczy jakieś tam oświadczenie lecz konieczny jest wpis w dokuementacji wozu - i to się da zrobić, w urzędzie komunikacji. Po co kombinować?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-15 13:20
Używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne do lat 16, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, w kwocie nieprzekraczającej 2280 zł. Jesli nie posiadasz samochodu to automatycznie nie masz prawa do takiego odliczenia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-16 16:27
Osoba niepełnosprawna może odliczyć w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne do lat 16, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, w kwocie nieprzekraczającej 2280 zł. Mimo, że nie wynika to jasno z przepisów, można spotkać się z żądaniem urzędu skarbowego przedstawienia dokumentów poświadczających korzystanie z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.
Pomiędzy dorosłym synem a rodzicem nie zachodzi ustawowa wspólnota majątkowa.
Osoba niepełnosprawna może zawrzeć z właścicielem samochodu  notarialną umowę użyczenia samochodu.
Szczegółowe informacje można uzyskać w informacji podatkowej:
0801 055 055 lub 022 330 03 30
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niepełnosprawny odliczenie samochodu (3461 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill