www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zaiłek piel. a okresy składkowe (3328 - wyświetleń)
- Autor pola01 Dodany 2009-03-17 17:36
czy gdy miałam orzeczenie o cakowitej niezdolności do pracy i dostawałam zasiłek pielęgnacyjny (wtedy jeszcze nie rentę, choć legitymację rencisty miałam), to ten okres jest zaliczany do okresów składowych czy nieskładkowych?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-17 19:52
mnie sie wydaje ze to sie nie liczy do niczego
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-03-17 21:45
Ale do składkowych czy nieskładkowych czego...? Przecież nie byłaś zatrudniona...
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-03-18 18:13
studiując i pobierając rentę socjalną czy uczniowską, też się nie jest zatrudnionym, a jest to liczone do okresów nieskładkowych.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-18 14:11
Proponujemy zapoznanie się z informacjami zawartymi w publikacji " Wszystko co powinienes wiedzieć o rentach i emeryturach"
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400
Znaleźć tam można informacje , co uznajemy za okres nieskładkowy.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-03-18 18:23
Jak rozumieć następujący tekst z tej ustawy?

"Jeżeli ubezpieczony nie osiągnął wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego, warunek posiadania wymaganego okresu uważa się za spełniony, gdy ubezpieczony został zgłoszony do ubezpieczenia przed ukończeniem 18 lat "

co znaczy to zgłoszenie do ubezpieczenia? rozumiem, że na pewno zatrudnienie.
a pobieranie renty? przecież wtedy ZUS zgłasza do ubezpieczenia.
a zgłoszenie u rodziców? bo przecież w sumie prawie każdy był zgłoszony do ubezpieczenie przed 18 rokiem życia u rodziców.
więc jak to jest?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zaiłek piel. a okresy składkowe (3328 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill