www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie, pomoc, ulgi dla osób mających działalność (1962 - wyświetleń)
- Autor Przemysław121212 Dodany 2009-03-19 20:27
Witam serdecznie,
Jestem osobą z orzeczeniem, niepełnosprawność mam od dzieciństwa.
W zeszłym roku otworzyłem działalność, wreszcie pracuje na na własny rachunek.
Otwierając działalność nie skorzystałem z dofinansowania (40 godzin szkolenia) i dostałbym 16 tyś, lecz nie było wtedy na to czasu, teraz trochę żałuje.
Niestety w PUP nikt nie poinformował mnie że mogę skorzystać z wyższego dofinansowania na otworzenie działalności jako osoba niepełnosprawna i wynosiło by ok 28tyś bez żadnych szkoleń, ale teraz to już musztarda po obiedzie:(
Skorzystałem tylko z ulgi na składkę ZUS - przez dwa lata płacę ok. 250zł
Czy mogę jeszcze skorzystać z jakiejś ulgi, dofinansowania?
Będę wdzięczny za każdą poradę.
Nadrzędny Autor Kinga231 Dodany 2009-07-23 13:54
Napewno możesz skorzystać z jakiś dotacji unijnych. Może są programy dla niepełnosprawnych na rozwój działalności, możesz dostać dotację na sprzęt potrzebny w twojej pracy z UP. Mój szef najpierw założył działalność, zatrudnia kilku pracowników, kilka miesięcy temu uzyskał status osoby niepełnosprawnej a w zeszły miesiącu kupił maszyny do stolarni z dofinansowania z UP. Także jak się dobrze rozejrzysz to napewno gdzieś jakąś pomoc uzyskasz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie, pomoc, ulgi dla osób mających działalność (1962 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill