www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zniżki w przedszkolu (2152 - wyświetleń)
- Autor wiz20 Dodany 2009-03-20 11:14
Witam,mój syn uczęszcza do przedszkola integracyjnego,ma orzeczenie o niepełnosprawności,i orzeczenie z poradni psych-pedagog. o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania.Opłacam przedszkole tak samo jak rodzice dzieci zdrowych,a ostatnio dowiedziałam się,że rodzice dzieci niepełnosprawnych z innego miasta mają zniżkę na opłatę stałą,a nawet w niektórych miastach są całkowicie zwolnieni z opłaty tzw administracyjnej!!!Moje pytanie brzmi od czego to zależy???od Uchwały Rady Miasta czy jest może jakiś ogólny przepis o którym ja nie wiem???Dodam,że Paweł chodzi do przedszkola na 9 godzin.Może inni rodzice powiedzą jak jest w innych miastach????
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-03-20 12:09
Zdecydowanie zależy to od uchwały rady danego miasta, które przyjmuje i realizuje określoną przez siebie politykę w tych sprawach. Sprawdź w swoim ratuszu i zapytaj przede wszystkim dyrekcję przedszkola, jaką mają praktykę w tym temacie.
Nadrzędny Autor wiz20 Dodany 2009-03-20 12:59
Zapytam na pewno w Urzędzie Miasta,nie wiedziałam właśnie gdzie się mam zgłosić.A co do praktyki przedszkola to niestety jest jej brak,gdyż przedszkole powstało w wrześniu 2009,i dyrekcja sama boryka się z problemami i brakiem doświadczenia w tego typu działaniach.Były problemy z obsadzeniem stanowiska Dyrektora-strach przed odpowiedzialnością:/Wkońcu stanowisko objęła osoba,która była długie lata dyrektorem ale w "normalnym" przedszkolu-widać,że sama się wszystkiego uczy:)dzięki bardzo  za odpowiedz:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zniżki w przedszkolu (2152 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill