www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / uprawnienia do kierowania pojazdami (5145 - wyświetleń)
- Autor serduszko22 Dodany 2009-03-26 09:08
Proszę o odpowiedź na pytanie czy orzeczony stopień niepełnosprawności wpływa na zdolność kierowania pojazdami? Mam orzeczony stopień w związku z operacją serca, układ ruchowy i wzrok mam bez zarzutów. Kategorie B już mam ok 2 lata. Myślałam, żeby kiedyś zrobić licencję instruktora ale teraz nie wiem, czy moje orzeczenie mi w tym nie przeszkodzi???
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-03-26 12:59
To pytanie do właściwego urzędu wydającego licencje - nie lepiej sprawdzać uźródła...?
I tak o instruktorze możesz myśleć dopiero za wiele lat (doświadczenie), więc nie wiadomo, jak się wtedy będziesz czuła.
Nadrzędny - Autor serduszko22 Dodany 2009-03-26 13:45
..o instruktorze mogę myśleć mając prawko 3 lata więc nie bede czekać tak długo. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-16 08:32
Nie ma możliwości odpowiedzi na tak postawione pytanie – odpowiedzieć mógłby tylko lekarz przeprowadzając badanie – istnieje możliwość, iż jakieś leki które pan pobiera mogą mieć wpływ na zdolność kierowania pojazdem. Bez badanie nikt nie odpowie na to ptanie

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Art. 105. 1. Szkolenie osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym albo tramwajem jest prowadzone przez instruktora, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Instruktorem jest osoba, która:
  1)   ma co najmniej wykształcenie średnie;
  2)   posiada, przez okres co najmniej 3 lat, uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego szkoleniem;
  3)   przedstawiła orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
  4)   ukończyła kurs kwalifikacyjny;
  5)   zdała egzamin przed komisją powołaną przez wojewodę;
  6)    (115) nie była karana wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym;
  7)   została wpisana do ewidencji instruktorów.
3.  (116) Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest prowadzone przez osobę, która spełnia warunki określone w art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / uprawnienia do kierowania pojazdami (5145 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill