www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nasze oczekiwania. (63175 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor piotrsarota Dodany 2009-04-09 18:53
1-Dopłaty do samochodów dla ON z powodu narządów ruchu na dojazd na rehabilitację.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-04-09 21:03
Tak? A jak będzie weryfikowana ta "rehabilitacja"?
I skąd ludzie będą brali z kolei pieniądze na samą rehabilitację?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-09 21:25
BETON
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 12:06
To wal w niego, może zmądrzejesz...
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-10 07:29
a czy obecnie jak rodzice biora samochody na dzieci tlumaczac to ze na dowoz do szkol i rehabilitacje, to jak udowodnia rodzice ze woza dzieci do szkoly, skoro takie dzieci ma obowiazek dowozic miasto? uwazam ze skoro dzieci sa dowozone do szkoly przez panstwo, to rodzice nie moga ubiegac sie o samochod az do ukonczenia obowiazku szkolnego.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-10 07:31
Asystenci osób niepełnosprawnych 24/h, tak jak to jest w Dani, Szwecji, Angli, Niemiczech, Hiszpaniii. Tylko dzieki nim mozemy zyc samodzielnie.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 12:05
A jak się ma 600 zł renty, bez możliwości zarobku... To po prostu na nic nie starczy nawet na podstawowe rzeczy a co dopiero na rehabilitację...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-10 13:37
Ja mam o tyle dobrze,ze nie wydaje na rehabilitacje,bo mam za darmo duzy wybor zabiegow u nas w przychodni.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-10 13:59
Pani Dobrosiu, to ze pani ma duży wybór i przychodnie pod nosem wcale nie świadczy że wszyscy ON tak dobrze mają. W 99% On nie ma dostępu do najbardziej podstawowych spraw właśnie z powodu złego stanu majątkowego (bieda), złego dostępu do komunikacji i do miejsc publicznych (bariery). To trzeba w pierwszej kolejności zrobić, usunąć wszystkie możliwe te bariery a będzie już lepiej, następnie, zmienić przepisy aby firmom opłacało się zatrudniać ON i tworzyć miejsca pracy dla ON.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 14:39
BETON
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 17:46
Szczerbusiu, skończ tak walić tym tępym łbem o ten "BETON"  bo go rozwalisz... I kto będzie płacił za nowy???
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-10 18:29
Chodziło mi w tym wątku o to żebyście pisali,co każdy z was chciałby zmienić,czego mamy żądać od władz,aby żyło nam się lepiej,a nie dyskutować nad jednym wątkiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 19:06
Hmmm..... Wiecie co ja zmieniłbym, gdybym ja miał część władzy????
1. W wszystkich instytucjach użytku publicznego usunąłbym wszystkie bariery budowlane, chodzi o podjazdy, poręcze, windy, uchwyty w toaletach, zabezpieczenia dla niewidomych, niesłyszących....
2. Ulepszyłbym komunikację kolejową ( wagony przystosowane dla "ON" na wózkach, informacja w kasach biletowych języku migowym... Jak i w komunikacji autobusowej, niskopodłogowe autobusy (nie tylko MPK ale też PKS)
3. Na instytucje handlowe nałożyć wysokie grzywny za niedostosowanie swoich budynków bądź parkingów względem "ON"
4. Wszystkie siedliska aferogenne w ZUS, PFRON skutecznie unieszkodliwiać... Te instytucje mają pomagać a nie działać na szkodę "ON"
5.Uregulować sprawy mieszkaniowe. tzn. dla "ON" poruszających się na wózkach mieszkania bez względnie na parterach w budynkach typu bloki mieszkalne lub windy z drzwiami automatycznie roz/zasuwającymi się...
6. Uregulować na korzyść wszystkich "ON" system edukacyjny tj. dać możliwość edukacji we wszystkich placówkach edukacyjnych nie tylko w integrowanych....w tym uregulować system stypendialny dla "ON"
7. Spowodować opłacalność zatrudniania"ON" nie tylko dla pracodawcy a też z pożytkiem dla "ON".... w tym zapewnić należytą rehabilitację, dojazd do pracy i z pracy do domu , zniżki komunikacyjne
8. Uregulować kulejący system rentowy. Renta nie powinna być niższa od średniego wynagrodzenia....
9. Osobom potrzebującym stałej opieki przydział opiekunów społecznych o charakterze stałym.... tu jest sprawa do obgadania na moim lub innym forum ..... jak i wiele innych spraw związanych ulepszeniem życia "ON"

Na razie, ja jeszcze nie widziałem aby ktoś z Was pomyślał w tym kierunku... Zapraszam do dyskusji pod takim kierunkiem na moim forum (kliknij tu).....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-10 19:15
zgadzam sie teraz co napisales.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 19:33
A co do asystentów osobistych to się dogadamy, tego nie możemy zostawić.... Byłem i na własne oczy widziałem jak "ON" w sąsiednich krajach zachodnich się mają i jeszcze żądają...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 19:53
TU JEST POLSKA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 20:00
Tym bardziej powinniśmy walczyć o takie prawa jak mają "ON" tam w krajach zachodnich a nie ciągnąć to co jest przestarzałe i pozostawać w tyle, tak jak Ty...
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-10 21:34
szczerbaty:

>TU JEST POLSKA >


Tak, tu Polska, która zatrzymała się w czasie 50 lat temu.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-10 21:51
rafallbn1981.
I ja też się zgadzam z tobą.
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-11 13:26
To na pewno jeszcze nie wszystkie sprawy,jest ich bardzo dużo,ale nikt nic nie pisze,widocznie jest im tak dobrze jak jest.Nie od razu Kraków zbudowano,trzeba walczyć.Jak dobrze pójdzie,to za 30 parę lat będzie tak jak ma być.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-11 14:36
piotrsarota napisał:

>To na pewno jeszcze nie wszystkie sprawy,jest ich bardzo dużo,ale nikt nic nie pisze,widocznie jest im tak dobrze jak jest.Nie od razu Kraków zbudowano,trzeba walczyć.Jak dobrze pójdzie,to za 30 parę lat będzie tak jak ma być. >


Piotrze jak widzę, że sam dochodzisz do tego samego wniosku, że prawie nikt o tych sprawach "ON" nie chce pisać i wcale nie że im jest tak dobrze, że nie chcą zmian na lepsze, tylko że nie do wszystkich "ON" jeszcze dotarło to że żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie które do niektórych współobywateli zachowuje się nie taktownie, ograniczając im prawo do normalnego życia poprzez nie respektowanie, bądź złe interpretowanie prawa... A portale takie jak ten i jego szanowne kierownictwo zamiast dochodzić naszych już tak ograniczonych praw zamyka nam usta zawodowymi klakierami aby jak najwięcej się działo w najmniejszym efekcie... Tzn. pokazywać nas w odwrotnym do istniejącego stanu w świetle uniesienia i błogości, aby nas widziano... Ooo jak im dobrze, ooo jacy szczęśliwi, ooo jak się mają dostatnie,ooo jakie mają bezproblemowe życie, ooo jak dużo dla nich się robi ... Lecz jak ktoś wyskoczy, ot tak jak ja, lub inni, którzy nie zgadzają się z tą propagandą dobrobytu "ON" są non stop zbijani z tematu przez zawodowych, lub dobrze opłacanych tzw. klakierów, być może podszywających się pod niepełnosprawnych użytkowników tego forum...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-04-11 19:26

> Ooo jak im dobrze, ooo jacy szczęśliwi, ooo jak się mają dostatnie,ooo jakie mają bezproblemowe życie, ooo jak dużo dla nich się robi ... Lecz jak ktoś wyskoczy, ot tak jak ja, lub inni, którzy nie zgadzają się z tą propagandą dobrobytu "ON" są non stop zbijani z tematu przez zawodowych, lub dobrze opłacanych tzw. klakierów, być może podszywających się pod niepełnosprawnych użytkowników tego forum...>


Zgadza się, jak w okresie dawno minionym, gdy cenzura była wszechobecna, tak tutaj każdy poważny temat zostaje rozmyty, aby tym na górze żyło się bezstresowo.
Może właśnie temu służy to forum?
Nie tylko ja jeden dochodzę do takiego wniosku.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-12 16:26
Ciekawe Norbi skąd byś wziął kasę?  Tam na tym wysokim szczeblu niejeden siedzi i nie jeden zatwierdza. Szybko stałbyś się niewygodny i popadł w jakąś wymyśloną aferę aby Cię się szybko pozbyć.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-04-12 18:00
Kasa jest, tylko nie tam, gdzie najbardziej potrzebna.
A tak przy okazji trafne spostrzeżenie. Przeważnie utrąca się wybitne jednostki, gdyż stanowią zagrożenie dla miernot.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-12 18:18
I oto mi chodziło
Pozdrawiam świątecznie
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-12 19:15
ELLA...
Czyżby tylko o to Ci chodziło????
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-12 19:17
NORBI ZNOWU STEKASZ I ZALICZASZ NAWET ELLE DO JAKIEJS BANDY
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-12 21:29 Zmieniony 2009-04-12 21:33
O jakiej ty bandzie stękasz, Szczerbusiu???  :-) Chyba z księżyca spadłeś do sambo i coś ci to kojarzy z kanalizacją... ;-)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-12 20:03
Ella, nie dopuszczałem myśli że należysz do tej bandy tzw.  klakierów rozmywających każdy podobny wątek kiedy użytkownicy próbują pisać i dyskutować o oczekiwaniach ON. Widzę, ze Wam nie zależy na tematach w których pisalibyśmy o swoich potrzebach, o potrzebach zmian na lepsze dla nas, tu chodzi tylko o to aby wasze Centralne szefostwo miało się dobrze i za bzdetne nic nieznaczące akcje, ordery zbierać, a sielankowe tematy osób niepełnosprawnych to tylko przykrywka do bardzo grubych i brudnych interesów. Trzeba tylko to nagłośnić w odpowiednich Unijnym służbom.
A ten cytat może posłużyć w Strasburgu jako dowód że nawet używacie szantażu wobec słabszych:

>Ciekawe Norbi skąd byś wziął kasę?  Tam na tym wysokim szczeblu niejeden siedzi i nie jeden zatwierdza. Szybko stałbyś się niewygodny i popadł w jakąś wymyśloną aferę aby Cię się szybko pozbyć. >

Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-12 21:52
Szczerbaty, jesteś natrętny jak końska mucha, której dopuki nie zabijesz to się nie pozbędziesz jej natarczywości.  To jest wątek nie na przepychanki tylko temat pt. "Nasze oczekiwania."  Twój kolega Piotr Siarota byłby bardzo zadowolony aby nie wychodzic po  za  ten temat. I skończ pyskówki.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-13 10:39
postulaty sa wyasstarczajace wiec nie wiem nad czym tu jeszcze zastanawiacie sie?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 11:12 Zmieniony 2009-04-13 11:19
Tu ich boli... Oni nie chcą dawać postulatów, ponieważ nie chcą się poskrobać po głowach i pomyśleć albo czekają aż SZEFOSTWO da pozwolenie bo ono tak naprawdę nie zmian na lepsze dla szaraków a tylko dla siebie... Ja dałem swoje 9 najważniejszych postulatów, wyżej... Więc czekamy na dalsze...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-13 14:07
ale jakie dalsze skoro wszystko jest ujete? mozemy dolozyc pkt ze mieszkania socjalne dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 14:40
Mieszkania dla niepełnosprawnych w blokach gdzie nie ma wind winne być na parterach, a zaś w nowo budowanych blokach powinny być windy... Tak jest we wszystkich zachodnich państwach UE w której jesteśmy już 4 lata i rządzący w chodząc do Unii wiedzieli że my "ON" jesteśmy takimi samymi Europejczykami jak zdrowi, tylko z niewielką pełnosprawnych przystosowujących się do potrzeb "ON" a nie odwrotnie... Nie, my, "ON" musimy się przystosować do potrzeb zdrowych a oni do nas...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-13 13:23
Powiem krótko i nie na temat. Jak jednemu sie podoba to drugiemu nie. Nie narodził się ten co by wam dogodził.
ODCZEPCIE SIĘ ODE MNIE I SZCZERBATEGO. LEĆCIE WOJOWAĆ Z MOTYKĄ NA KSIĘŻYC.
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-13 14:17
Ella. Nie nam nie nikt nie dogodził tylko Ciebie i twojemu kochaniutkiemu Szczerbusiowi.  Nie masz prawa nas wyganiać, a Szczerbaty nie ma prawa nas przezywać od PAJACÓW pod G... w kanalizacji. Takich wyrażen używają tylko ludzie w rynsztoku wychowani, menele, a po waszym sposobie wysławiania się i sposobie rozumowania tematu nie jeden użytkownik ma prawo tak przypuszczac.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-13 14:53 Zmieniony 2009-04-13 14:56
PAJAC TO NIE PRZEZWISKO NO CHYBA ZE KTOS SIE ZA PAJACA MA
WYRAZOW NA G JEST BEZ LIKU NP GRUSZKA A ZE TOBIE SIE KOJARZY Z GOWNEM TO JUZ NIE MOJA SPRAWA
WIDOCZNIE COS W TYM JEST
JUZ WIOSNA I BAKI SIADAJA NIE TYLKO NA GRUSZACH ALE I NA .......?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-13 14:40
NIE WYGANIAM WAS. NORBI MI PRZYTAKNĄŁ A WY WAM ZAWSZE NIE TAK PISZĘ. OK TO JA Z TĄD ODCHODZĘ. WIEM ŻE JEST CIĘŻKO NIEJEDNEMU ALE MŁÓCENIE PO KLAWIATURZE NA NIC SIĘ NIE ZDAJE. POCZYTAJ INNE MOJE POSTY DOWIESZ SIĘ GDZIE BYŁAM I JAK JA TE SPRAWY ZAŁATWIAM.

DZIŚ ŚWIĘTA JESZCZE A WY .... POZDRAWIAM ŚWIATECZNIE
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-13 14:58
MAŁE SPROSTOWANIE. NACHBAR MNIE W PEWNYM SENSIE POPARŁ.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 15:28
Ella, czy ty wiesz co piszesz??? Jak Nachbar Cię poparł??? Widocznie nie zrozumiałaś tego co Nachbar napisał a napisał, że:
Nachbar napisał:

>Kasa jest, tylko nie tam, gdzie najbardziej potrzebna. A tak przy okazji trafne spostrzeżenie. Przeważnie utrąca się wybitne jednostki, gdyż stanowią zagrożenie dla miernot. >


Radzę ci poczytać że zrozumieniem...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-04-13 16:33
Jest drugi dzień świąteczny i nie chciałbym wprowadzać zamieszania.
Poparłem Ellę w tym, że szkoda by było  Norbiego. Jest faktem, że tam, na wysokich stołkach (nie mylić z barem piwnym), siedzą karierowicze.
Nie w głowie im działanie na rzecz innych, ale dla własnych korzyści.
Norbi ma pomysły i wolę działania, co widać w każdym Jego poście.
Ella postawiła, chyba retoryczne pytanie, skąd Norbi wziąłby pieniądze na realizację swoich pomysłów.
Odpowiedziałem, że pieniądze są, ale  nie tam, gdzie ich koniecznie potrzebują.
Chyba powszechnie wiadomym jest, że w tym roku "obcięto" środki dla ON. Sam tego doświadczyłem, więc piszę to z autopsji. Jednocześnie na inne cele - moim zdaniem - mniej ważne, ale dla zapewnienia sobie przychylności niektórych środowisk, rząd pozostawił na poziomie niezmienionym, a nawet mają wzrosnąć.
Zdaniem rządzących ON mogą poczekać, bo wszystko tłumaczy się kryzysem.
Dla mnie to niesprawiedliwe i niezgodne z głoszonymi hasłami miłości bliźniego.

Więc podajmy sobie ręce i zastanówmy się, jak przypomnieć się tym na górze.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-13 15:00
ELLA MASZ RACJE ICH PODNIECA TO ZE NAPISZA DO JAKIEGOS POSLA LUB INNEGO FRAJERA I MYSLA ZE COS W TEN SPOSOB ZALATWIA
POSEL TO CZYTA W KIBLU W CZASIE PRZERWY A POTEM WIADOMO CO Z TYM ROBI
LEPIEJ BY SIE SKUPILI NA POMOCY JEDNEJ KONKRETNEJ OSOBIE
ELLA NIGDZIE NIE ODCHODZ BO FAJNIE PISZESZ I JESZCZE SIE Z TOBA NIE ZDAZYLEM POKLÓCIC HA HA HA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 15:32
A ty Szczerbaty... Tam też byłeś taki przemądrzały i pyskaty że cię wycisnęli... hihihi
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-04-13 16:40
Szczerbaty, gdybyś Ty miał zapchaną swoja skrzynkę mailową, to zapewne nie siedziałbyś z tym w kiblu. Mailem się nie podetrzesz.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-13 16:33
No cóż szczerbaty masz racje ale nie tu w barierach. Ja wiedziałam jak załatwić swoje sprawy a także dla miasta. Skoro wolą tu pisać ok niech piszą ja idę do kawiarenki na kawusię i świątecznego kielicha. Tak my się jeszcze nie zdążyliśmy pokłócić ciekawe tylko dlaczego :-))))) ha ha
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 17:18
No więc, Ella, ja pierwszy wyciągam rękę do zawarcia pokoju między nami, a więc przepraszam za wszystkie nieporozumienia i złe słowa... I weźmy się w końcu do roboty na nie za kłótnie, piszę to w przekonaniu że zwycięży rozsądek i dobra wola...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-13 17:47
Ok Norbi w zasadzie jestem ugodowa :-)))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 20:08
Widzę, nie zawsze ten kto ma rację jest dobrze rozumiany, np. Szczerbaty mi zarzuca "stękanie", szarpanie druta, to jest nie kulturalne a ja naprawdę dziennie walczę a to na próbie a to z radnymi w urzędzie, a to z zalewającym sąsiadem.... A do tego sąsiad nie chce pokryć strat w remoncie w wyniku jego winy musiałem remontować całe mieszkanie... Jestem niepełnosprawny, mam rentę 600 zł a do tego muszę sobie dorabiać graniem i korepetycjami z muzyki... Bo z renty nie utrzymałbym się sam... Niech Szczerbaty dowie się co to znaczy być sam... Niech pokaże wtedy co potrafi...
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-13 21:59
Jesteś bardzo przemądrzały i lubisz się chwalić.A po drugie co ty możesz powiedzieć o Szczerbatym?przecież nie wiesz nic o człowieku oprócz tego co sam tu pisze.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-13 23:37
Elska...
Co ja mogę powiedzieć o Szczerbatym, pytasz... Tu masz jak na dłoni pokazane co potrafi Szczerbaty... Nie będę tego komentował... Tylko jedno, napiszę, że przynajmniej mógłby poprawić pisownię i kulturę pisania razem z gramatyką i zrozumieniem tekstu...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nasze oczekiwania. (63175 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill