www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kręgosłup (7468 - wyświetleń)
- Autor domini.ka Dodany 2009-04-16 18:52
WItam mam 26 lat od  lat choruje na kregóslup. Mam kifoskolioze, jestem po chorobie Scheuermanna, mam tez naczyniaki trzonów kregowych. Dwa lata temu mialam mialam pierwsza operacje kregoslupa, usuniecie guzów trzonów kregowych L1 i L2. I w tym roku mialam druga operacje stabilizacji i usztywnienia prawie całego kregoslupa implantem, 14 kregów. Mam pytanie czy jest szansa na przyznanie orzeczenia o stopniu niepelnosprawnosci. Po tej operacji mam wiele ograniczen, zakaz dzwigania podnoszenia, schylania sie, wiadomo ciagly ból unikania jednej pozcyji, szczególnie siedzenia i stania. Prosze o porade. dziekuje
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-17 07:52
Na Pana miejscu złożył bym dokumenty i przeszedł procedurę orzeczniczą – wnioskując z opisu ma Pan szanse na otrzymanie orzeczenia. Warto zapoznać się z informacjami z poradnika „orzekanie do celów rentowych i pozarentowych”:
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/1925
Nadrzędny - Autor domini.ka Dodany 2009-04-17 10:23
Dziękuję sredecznie za porade, od operacji mineło dopiero 3 miesiace, ale wiem, że życie z pretami na stałe ulokowanymi w plechach nie jest ciekawe i jednak jest bardzo ograniczone. Bede składac wniosek, za niecaly miesiac mam wizyte u swojego lekarza i powiedzial zebym wziela papiery do wypelnienia.
Nadrzędny - Autor domini.ka Dodany 2009-04-17 14:34
Mam jeszcze jedno ważne pytanie czy opinie o stanie zdrowia potrzebną do złożenia wniosku do Komisji Orzekania o Niepełnosprawnosci, musi wypełnic lekarz ortopeda (chodzi o schorzenia ortopedyczne) czy moze to zrobić również lekarz internista???
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-19 12:51
Skoro są to schorzenia ortopedyczne, to od ortopedy, ale jeśli zależy Ci na dobrym i dłogoterminowym orzeczeniu, to wiedz, że im od więcej lekarzy, tym lepiej. Skoro to kręgosłup, to zazwyczaj są i inne komplikacje, konsekwencje itd. Jeśli tak, to doradzałabym też jakąś pisemną konsultancje od neurologa i może (jeśli chodzisz do innych specjalistów), to również. Ale to już na komisję, a do złożenia wniosku, to od ortopedy.
Nadrzędny - Autor domini.ka Dodany 2009-04-21 16:22
Dzięki wielkie za pomoc.
Nadrzędny - Autor domini.ka Dodany 2009-05-06 08:56
hciałam o cos zapytać, zlozyłam wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawnosci, jak pisałam wczesniej jestem po dwoch operacjach kregoslupa. We wrzesniu chciałabym wrócic do pracy, jednak mój lekarz stanowczo mówi ze nie teraz ze za wczesnie i powiedział ze po skonczeniu zwolnienia musze isc na rente rahbilitacyjną, nie wiem teraz co mam zrobic.Wyczytałam ze po uływie 90 dni przebywania na rencie rehabilitacyjnej pracodawca ma prawo nas zwolnic nawet esli mamy umowe na czas nieokreslony, czy to prawda???? Bardzo mnie to zmartwilo, boje sie ze po takiej rencie nie bede miała juz gdzie wrócic/???
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-05-06 10:38
Nie ma  czegoś  takiego jak  renta rehabilitacyjna   .. Jest świadczenie rehabilitacyjne  do roku...  w  przypadku gdy rokujesz  nadzieje na wyleczenie..
Nadrzędny - Autor sabi1976 Dodany 2009-05-06 10:39
Hej, niestety nasze prawo się zmieniło i pracodawca może Cię zwolnić- tak się niestety stało w moim przypadku, gdzie po 12 latach pracy "odpadłam".Choć nic nie kosztowałam mój zakład pracy, wręcz mój szef namawiał mnie bym dochodziła renty , a potem zatrudni mnie na 1/2 etatu.W chwili obecnej jestem bezrobotna , po 10 miesiącach odebrali mi zasiłek , bo jestem młoda i choć po ogólniaku -to do każdej pracy się nadaję!! Dzięki temu forum, nie poddałam się oddałam sprawę do sądu i składam papiery o rentę.Mam orzeczenie o niepełnosprawności-umiarkowanej .Mam nadzieję że z moim kręgosłupem znajdę jakąś pracę na pół etatu .Trzymaj się , bądź dobrej myśli i nie poddawaj się!!
Nadrzędny Autor domini.ka Dodany 2009-05-06 11:25
Ja dopiero złozyłam wniosek o orzeczenie niepełnosprawnosci i za miesiac bede wiedziała co i jak. To smutne ze chcac wyzdrowiec mozesz stracic prace i musisz wybierac, zdrowie albo praca, przed takim wyborem obecnie stoje heh...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kręgosłup (7468 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill