www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / ulgi telekomunikacyjne (5285 - wyświetleń)
- Autor klaudia241 Dodany 2009-04-20 21:58
Podobno Telekomunikacja Polska ma ulgi dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Ja mam II grupę przyznaną na ubytek słuchu powyżej 80dB. Czy gdybym założyła sobie telefon stacjonarny i neostradę, byłyby jakieś zniżki w abonamencie? W jakiej wysokości? A może takie ulgi mają inne sieci, np. Era lub Orange?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-21 11:04
Ogólna informacja jest taka - cytując za portalem NGO-pomoc społeczna (kliknij):

Operatorzy telefonii stacjonarnej i komórkowej (...) oferują osobom niepełnosprawnym udogodnienia i ulgi w opłatach za usługi telekomunikacyjne. Szczegółów można szukać na stronach internetowych firm telekomunikacyjnych, lub dzwoniąc na prowadzone przez operatorów infolinie.

Krótko mówiąc, trzeba by poszukać takich informacji bezpośrednio do operatorów. Może wysłać im zapytania przez stronę internetową?
Nadrzędny - Autor klaudia241 Dodany 2009-04-21 11:37
Dziękuję za radę, już pisałam maile, ale nie doczekałam się odpowiedzi. chyba kogoś poproszę żeby podzwonił i popytał.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-21 11:53
Tak . Powinnaś dostać zniżkę na abonament telefoniczny . Osoby z niedosłuchem mają taką możliwość . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-05-12 18:59
Witaj Klaudio.Tak należy Ci się o ile masz przyznaną grupę przez PFRON. Jeśli dobrze pamiętam niedosłuch jest jest określany symbolem -03-L . Zanieś go osobiście do TP SA i tam od ręki zrobia sobie kopię kszero Ci wprowadzą zniżkę. Życzę sprawnego załatwienia.
Dopiero teraz odpisuję bo dopiero dziś wróciłam do domu.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-14 14:28
Zgodnie z uchwałą Zarządu TP SA rabaty na usługi telekomunikacyjne udzielane są:

w przypadku choroby narządu wzroku - z orzeczeniem znacznego stopnia niepełnosprawności z symbolem przyczyny niepełnosprawności (04-O),
w przypadku zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu - z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z symbolem przyczyny niepełnosprawności (03-L),
w przypadku zastosowania przez Zespół Orzekający w orzeczeniu więcej niż jednego symbolu przyczyny niepełnosprawności:
z orzeczeniem znacznego stopnia niepełnosprawności, jeżeli w łącznym symbolu przyczyny niepełnosprawności występuje symbol przyczyny niepełnosprawności 04-O (choroby narządu wzroku),
z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, jeżeli w łącznym symbolu przyczyny niepełnosprawności występuje symbol przyczyny niepełnosprawności 03-L (zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu).
Natomiast do innych operatorów należy zwrócić się z indywidualnym zapytaniem o ewentualnie przyznawane ulgi osobom z niepełnosprawnością.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / ulgi telekomunikacyjne (5285 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill