www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / beznadzieja (6574 - wyświetleń)
- Autor kto77s Dodany 2006-10-25 21:14
Jestem zdesperowana i już nie wiem, co mam robić.Nawet nie wiem od czego zacząć. Od 15 lat choruję na depresję i cały czas biorę leki, a od 7-u jestem na rencie III gr.. Mam też bardzo słaby wzrok i problemy z kręgosłupem /to "podziękowanie" za 25 lat pracy za biurkiem. Moja renta wynosi netto 411 zł. Tonę w długach /to starcza albo na opłaty albo na przeżycie/. Nie mam żadnej szansy /i nadziei już też nie mam / na pracę.
Niedawno przeprowadziłam się i poszłam do biura pracy - nawet nie chcieli mnie zarejestrować, bo i tak nigdy nie mieli ofert pracy, które ewentualnie mogłabym wykonywać. Jestem kompletnie załamana. Coraz częściej nachodzą mnie samobójcze myśli i zaczęłam się bać.Nie widzę dla siebie żadnej przyszłości. Moje dzieci są dorosłe , jestem zupełnie sama /reszta rodziny od dawna nie żyje/.
Powiedzcie mi, jak sobie radzić żyjąc za takie pieniądze.
Może być chyba tylko gorzej. Albo wcale nie być.
Nadrzędny - Autor Grazyna Dodany 2006-11-06 09:51
Witam !
Doskonale Ciebie rozumie, ale smierć na własne życzenie to żadne wyjscie. Mamy jedno życie, dlatego należy je szanować. Zawsze są jakieś wyjscia, nie wiem w jakim jesteś wieku. Ale uwierz że masz prawo pracowaś, masz prawo żyć. Pierwsze co zrób, to wroć do urzędu pracy i złóż dokumenty jako osoba poszukująćą pracy. Oni nie maja prawa Cie nie zarejstrowac. Koljna moja rada, to po zarejestrowaniu się, musisz być wytrała w poszukiwaniach. W urzedzie powiedzą ze masz podpisywać liste raz na dwa miesiąće, ale ty mozesz tam być co kilka dni, śledzić oferty, bedziesz miała wieksząszanse coś otrzymać. Kolejna sprawa, są osrodki pomocy rodzina, jest opieka społeczna. Sa urzedy miejskie. Prosze Cię abyś sie nie poddawała, ale pisała pisma do urzedów o pomoc. Masz bardzo mały dochód, muszą Ci pomóć,. Złóż dokumenty na dotacje opłat mieszkania w urzedzie opieki społecznej. Złóż podanie o zapomoge na życie. Skarbie, musisz pukac we wszystkie drzwi. Samo to nie przyjdzie, jesli nie potrafisz pisac podań, słuze pomocą . Wchwilach zwatpien, napisz do mnie, moze masz gg. prosze podaj mi, tylko nigdy wiecej nawet nie probuj myslec o tym co napisałas. Pamietaj życie jest jedno i takie piekne. Grażyna
Nadrzędny - Autor kto77s Dodany 2006-11-06 12:52
Dziękuję Ci za słowa otuchy, ale te niczego nie zmienią. Chętnie napiszę Ci więcej na priva. Nie mam GG ale Skypea "kociewianka 106".
Tak "na skróty": jestem po 50-tce. "Karierę" księgowej zakończyłam wkrótce po upadku systemu, potem dziecko bardzo chorowało,potem ja wpadłam w depresję z której się już nie podniosłam. Błędne koło. Byłam w op.społ./to ostateczność/-dostałam 60 zł. Nie mają pieniędzy.I zawsze słyszę, że są ludzie w gorszej sytuacji itd. To mnie rzuca na kolana, bo faktycznie są :bezdomni, chorzy na raka, przykuci latami do łóżek....Są.
Ja to wiem. Ale faktem jest, że moje szanse są żadne. Księgowych poszukują, ale nie mogę kłamać, że znam programy komputerowe, bo nie znam. Moje życie skończyło się.Nie myśl, że nie próbowałam znaleźć czegokolwiek. Odpowiadałam na dziesiątki ofert pracy chałupniczej /ta forma najlepiej by mi odpowiadała ze względu na stan zdrowia/.
Nadrzędny Autor Grazyna Dodany 2006-11-06 17:06
nawet nie waż sie poddawac. Przedewszystkim zarejestruj sie w urzedzie pracy. Kąputer to zadna tragedia, urzad pracy czesto organizuje kursy dla osob niepełnosprawnych. Skarbie zarejstruj sie jako niepełnosprawna poszukująca pracy, tyle teraz wszystkiego tworza dla takich osoób. Przede wszystkim, załatw dotacje na mieszkanie, a podania do opieki pisz co miesiac, masz naprawde ciezka sytuacje materialna. Jeszcze jedno, nie wiem czy słyszałas o ściezkach edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Zgłos sie do najbluizszego Caritasu, tam sa organizowane 10 dniowe warsztaty dla niepełnosprawnych poszukujacych pracy. Niestety nie posiadam skeypa, wiec nie mam mozliwosci z Toba porozmawiac, raz jeszcze zycze ci wytrwalości. Pukaj do wszystkich drzwi, po to one sa. GRAZYNA
Nadrzędny - Autor oryon24 Dodany 2011-03-25 11:10
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-03-25 17:04
czy mogą brać udział osoby niepełnosprawne z województwa opolskiego ?
Nadrzędny - Autor oryon24 Dodany 2011-03-25 18:47
28 LUTY – 11 MARCA 2011  BYTÓW
07 MARCA – 18 MARCA 2011  GDAŃSK
07 MARCA – 18 MARCA 2011  Powiat pucki
14 MARCA – 25 MARCA 2011  Powiat gdański
14 MARCA – 25 MARCA 2011  Powiat wejherowski

Taki maja HARMONOGRAM SZKOLEŃ
barbara33 napisz do nich to sie dowiesz.Moze cos planuja w opolskim.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-03-25 20:43
dzięki wielkie pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / beznadzieja (6574 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill