www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś jest po operacji barku (11918 - wyświetleń)
- Autor Piotr Soliński Dodany 2009-05-30 18:35
Poszukuje osób po operacji barku tj.artroskopi rozwijając dokładnie uszkodzeniu obrąbka , itp.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-30 18:44
Piotr Soliński Jak wiem to artroskopia nie zalicza się do nazwy operacja ale mogę sie mylić. Lekarze nazywają to badaniem lub małym zabiegiem. Nawet nie usypiają. Poczytaj co tu piszą:

http://www.kfd.pl/artroskopia-37340.html
Nadrzędny Autor Piotr Soliński Dodany 2009-05-30 18:49
Ja miałem taką operację 19 -05-2009 , mam przymocowany staw śrubami i haczykami , moje pytanie jak długo dochodzi się do poprawienia sprawnosci barku , po tym zabiegu , narazie mam jeszcze szwy .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-30 18:59 Zmieniony 2009-05-30 19:29
Co prawda jestem po artroskopii i operacji kolana ale wiem że po zdjęciu szwów ( miałam założony pełny gips) czeka długaaaa rehabilitacja. Ta stronka to tylko przykład. jest ich wiele. Pytasz jak długo trwa dochodzenie do sprawności? Otóż to bedzie zależało nie tylko od samego zabiegu i rehabilitacji w sanatoriach ale rehabilitacji dnia codziennego. Czyli z jaką chęcią będziesz ćwiczył sam w domu bez pomocy rehabilitantów. Tę stronkę i jej posty warto przeczytać dokładniej. Dlaczego? Dlatego że w większości nasza sprawność jest uzależniona od rehabilitacji tylko i wyłącznie.....  POCZYTAJ I TĘ STRONKĘ

  www.fizjonews.forumowisko.net    

Dodam że od zabiegu kolana minęło kilka lat a nadal odczuwam dyskomfort szczególnie w złą pogodę. Po obecnym zabiegu drugiej nogi stosuję intensywną rehabilitację i już są rezultaty. Jak sam widzisz najważniejsza jest rehabilitacja
Nadrzędny Autor Piotr Soliński Dodany 2009-05-30 19:17
ok.dziękuję pytam o takie szczegóły ponieważ miałem  operację  lewego barku , a lekarz uświadomił mi że prawy bark wymaga również naprawy .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-30 19:27
Jak już pisałam każdy zabieg- operacja są uprzedzane rehabilitacją. Dlatego ponieważ wzmacnia sie mięśnie a nawet stawy czy wiązadła. W całym tym leczeniu naprawdę najważniejszą rolę odgrywa rehabilitacja. najpierw przed zabiegiem a potem po zabiegu. Mój dawny śp dr mówił tak: Chodzić i płakać płakać i chodzić a poprawa przyjdzie szybko. Tym razem tę teorię stosuję intesywnie do miary swoich sił.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-30 21:49
Ja za parę dniidę na operację trzech stswów ręki to wydaje mi się łatwiejsze niz poźniejsza rehabilitacja a szczególnie sposób dojazdu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś jest po operacji barku (11918 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill