www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Kilka milionów osób nie zagłosuje w wyborach? (13338 - wyświetleń)
- Autor czapka5 Dodany 2009-06-04 13:58
Kilka milionów osób nie zagłosuje w wyborach? - "trudno zwalać winę na prezydenta"(kliknij tu>>)
Moim zdaniem... Zwalać winę trzeba od najmniejszego rangą urzędnika do.... Prezydenta łącznie, ponieważ odkładają sprawy ludzi chorych, starszych, niepełnosprawnych na później lub na nasze niedoczekane... W ten sposób ignorując nasze prawa obywatelskie, słowem, mają nas, jedną z największych mniejszości (6,4 miliona osób)głęboko... tu nie napisze, gdzie... Jedynie oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-06-05 10:59
a ja mam gdzies ty wybory, nawet gdyby mnie na rekach chcieli wniesc.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-06-05 11:50
Uważam ,że trzeba iść na te wybory . To jest jedna z wielu form komunikacji,by powiedzieć czy się podoba nam polityk ,startujący z ' mojej ' listy , czy nie ... Wszyscy ,którzy mogą powinni oddać ten głos...Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-06-05 12:41
Amalian ma  rację,dlatego pójde zagłosować.
A tak na marginesie,myślicie,że tylko ON nie będą głosować?Ci którzy mogą iśc nie pójda,bo nie chcą.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-05 12:51
NAIWNIACY CZY WY WIERZYCIE ZE WYBORY W POLSCE NIE SA UKLADANE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-06-05 13:25
PZPR i komuna ,ta niezdrowa komuna minęła  . Lata... I ja w nich przeżyłem wiele lat i teraz nie mam dowodów na to ,że ktoś coś układa . Jeżeli już, to wyborcy przy urnie . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-06-05 15:32
Amalian...
Teraz jestem za tobą, trzeba głosować... Tylko mi chodzi o to że nie każdy może w Polsce zagłosować, ponieważ nasi "urzędasie w samorządach, posłowie, senatorowie, ministrowie i szanowny prezydent łącznie z jego wetem, zapomnieli że są ludzie którzy sami nie mogą zagłosować... Jedynie oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-05 16:09

>A tak na marginesie,myślicie,że tylko ON nie będą głosować?Ci którzy mogą iśc nie pójda,bo nie chcą. >


Bogusia, tu masz rację. Tu tylko mała poprawka, "ON" chcą głosować a wielu z nas nie może... A za to zdrowi nie pójdą bo mocno się zawiedli, to jest ich błąd a jednocześnie mają prawo do głosowanie, jak też do nie głosowania...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-06-05 16:12
Skąd ta pewność,że ON chce głosować?Może też mają,to gdzieś i to nie przez bariery?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-05 17:24
W większości przez bariery...  A to że Szczerbaty, sorry, Wilkolak i ty nie chcecie głosować to nie świadczy że wszyscy "ON" nie chcą... Większość chce tylko że nie może nie tylko przez bariery ale przez prezydenckie weto...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-06-05 18:06
Czy ja napisałem,że nie będę głosował? Pytam,skąd ta pewność,że większość chce?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-05 18:54
A mam swoje źródła informacji. Nie muszę się tłumaczyć, ważne że wiem... jestem na innych forach także, więc to jest wystarczające, jak dla Ciebie...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-05 22:22
CZAPKA WIE WSZYSTKO NAJLEPIEJ
JEDYNE CO JESZCZE NIE WIE TO JAKIE BEDA LICZBY W TOTO
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-05 22:45 Zmieniony 2009-06-05 22:49
Szczerbaty, oj, sorry, Wilkolak... Tyle Ci tylko napiszę, abyś nie zbaczał z temat, więc bądź grzeczny i nie zaczepiaj mnie a skup się lepiej na temacie... A będzie wszystko, OK...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-06-06 09:25
NIE STRASZ MNIE BO NIE PISZE DO CIEBIE TYLKO DO CZAPKI
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-06-06 10:37
Tak a najlepsze źródło informacji jesteś ty sam.Tak się domyślałem,że g.... wiesz.Tylko chcesz uchodzić za głos wszystkich ON.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-06 13:28
Ja idę, moi przyjaciele też... I to większość "ON", a jak ty nie chcesz, to twój wybór, twoja wola... Ale pamiętaj, że jak Ci się będzie źle wiodło w "UE", to masz prawa nawet "beknąć"...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-06-06 13:43
Ja też jadę.Ale czy to znaczy,że tak postąpi większość ON?Wątpię.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-06 15:30
W mojej miejscowości, tak...:-)
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-06 19:32
A CO TO ZA MIEJSCOWOSC ?
CZYSCIEC ? HA HA HA
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-06-06 21:16
Napisze wam jutro,czy byłem-zawsze mówię,że nie idę,ale chodzę.To,co ja piszę na tym forum,to jest gówno prawda.Ja wiem swoje i robię to,co uważam za słuszne.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-06-06 22:10
Gdybyś wszedł na moje fora, dowiedziałbyś się... Proste, no nie...
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-06-11 13:38
Wilkolak, jak chcesz wiedzieć jaka to miejscowość to wejdź na fora Norbiego a tam jest jak na dłoni napisane. A tak między nami to Czyściec przydałby ci się, miałbyś inne podejście do ludzi.
Nadrzędny Autor shin Dodany 2009-06-13 14:08
A czy to ważne czy głosować chce większość czy nie ON? Ważne że są tacy, którzy chcą, a nie mogą. W związku z tematem mam pytanie do ON które może się orientują - czy jest w ogóle jakikolwiek sposób żeby ON miała ułatwione głosowanie? Moja mama jest ON i bardzo chce głosować, ale w tych wyborach pierwszy raz się zdarzyło że już nie mogła. Ostatnio dawała radę jakoś dotrzeć, ale postępująca choroba sprawia że teraz może zrobić tylko kilka kroków i musi usiąść żeby odpocząć. Nie jeździ na wózku, używa balkoniku no ale z nim nie dojdzie do urny. Po tym artykule widzę że miała zostać wprowadzona funkcja pośrednika, co niestety nie wyszło. A czy jest może jakaś możliwość dodatkowa, żeby taką osobę niepełnosprawną dotransportować do lokalu wyborczego, albo żeby mogła głosować w domu? Może i głupio pytam, ale myślę że chyba lepiej zapytać na forum... za późno się ocknęliśmy z rodziną i nie znaleźliśmy żadnego sposobu, a mojej mamie jest naprawdę przykro że nie zagłosowała. Dlatego chciałabym wiedzieć co zrobić jeśli będą kolejne wybory a pośrednika nadal nie będzie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Kilka milionów osób nie zagłosuje w wyborach? (13338 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill