www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / krtedyt dla osoby niepelnosprawnej (1621 - wyświetleń)
- Autor kondzio Dodany 2009-06-10 12:31
mam pytanie czy jako osoba niepelnosprawna moge ubiegac sie o jakis kredyt z dofinansowaniem na zakup auta? < auto byloby mi niezbedne do zatrudnienia> mam orzeczona II grupe inwalidzka< niestety nie ze względu na chorobę narządu ruchu>. proszę o jakies info.a może jest szansa uzyskania jakiegoś kredytu z Pfronu?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-06-10 14:04
Obecnie nie ma żadnego prgramu, w ramach którego osoba z niepełnosprawnością mogłaby ubiegać się o środki na zakup samachodu.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych/PFRON/ zaniechał w bieżącym roku realizację programu "Sprawny dojazd".
Osoba z niepełnosprawnością jest zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych. Od podatku od czynności cywilnoprawnych zwolnione są osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności bez względu na rodzaj schorzenia, oraz osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności w związku ze schorzeniami narządów ruchu, nabywające na potrzeby własne sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, motorowery, motocykle lub samochody osobowe.
W ramach programu realizowanego przez PFRON - PEGAZ można ubiegać się o pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu.
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/92/573/Spis_tresci_programu_Pegaz_2003.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / krtedyt dla osoby niepelnosprawnej (1621 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill